42043 Mercedes-Benz Arocs 3245 [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Anomander
Posty: 30
Rejestracja: 2014-12-14, 23:41
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#196 Post autor: Anomander »

Większym problemem są za długie podpory, przez które zawieszenie nie może w pełni pracować, a wystarczy zamienić lifty 7, na 5 i problem znika...
Podpory są ok - większość osób (w tym nawet Sariel w videorecenzji) blędnie mocuje podstawę podpór - powinnych być montowane na przedostatnią 'dziurę', a nie na samym końcu. Dzięki temu:
a) zyskujemy 1 stud prześwitu
b) podstawki nie telepią się na boki
c) nie ma problemu z wytrzymałością mechanizmu d ich opuszczania
Sprawdźcie dobrze instrukcję :)

Swój model skończyłem po 6 dniach składania po godzinach pracy. Musiałem zdemontować wysięgnik żeby jeszcze raz poukładać pneumatykę, ale działa bez zarzutu.
Jedyne 2 minusy dla mnie to:
a) zbyt twarde zawieszenie (brakuje czegoś pomiędzy szarymi a żółtymi amorkami w skali twardości)
b) słabo zamykający się czerpak na końcu wysięgnika, szczególnie w początkowej fazie zamykania 'ramię/przełożenie' jest bardzo niekorzystne i pod obciążeniem (jak chcemy nabrać jakiś elementów) trzeba trochę poczekać lub poruszać ramieniem aby zmusić go do zamknięcia...
Dla mnie 9,5/10 :)

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#197 Post autor: Filus »

martinb pisze:Wredny kuzyn. ;-)
To zbuduj całość, po czym rozbierz najmniej istotny element. Jak się upomni, to powiedz, że musisz jeszcze dokończyć;).
Ostatnio zmieniony 2016-12-20, 21:18 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#198 Post autor: Durzy »

Anomander pisze:słabo zamykający się czerpak na końcu wysięgnika
Mam wrażenie, że przez to 8868 jest w stanie więcej podnieść.

Ciekawa uwaga odnośnie podpór. Szkoda, że jestem 500km od swojego, bo zaciekawiłeś mnie. Wtopa jeśli Sarel je źle zamontował. Ja zamontowałem tak samo.


Nerevar, dokładnie, brakuje resorka pomiędzy żółtym i szarym. Też sprawdzałem różne konfiguracje Tak, koła czasami ocierają.

Anomander
Posty: 30
Rejestracja: 2014-12-14, 23:41
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#199 Post autor: Anomander »

Może nie odkryłem dzisiaj Ameryki, ale siedząc w pracy wpadłem na taki szatański pomysł celem 'zmiękczenia' przedniego zawieszenia:
Obrazek
Każdy musi sam zajrzeć w głąb własnego serca i sumienia, i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to prawy i odpowiedni sposób użycia klocków - wszystkie elementy to orginalne lego ;)

Co do daje? Na chłopski rozum, nie zmienia charakterystyki sprężyny - twardość zostaje ta sama, ale zyskujemy coś jakby preload - przy wykorzystaniu na obu przednich osiach akurat tyle, żeby utrzymać całość w górze praktycznie bez opadania.

Minus? - Minimalnie (niecały milimetr na oko) ograniczamy skok zawieszenia.

Może to i mały duperel, ale jestem z siebie bardzo zadowolony :P
Obrazek
Obrazek

Edit:
Przepraszam za marną wielkość zdjęć, ale chyba mnie przerasta obsługa forum :) Poglądowo mam nadzieje, że widać o co chodzi.
Tu jest odnośnik do galerii z większymi zdjęciami: link
Ostatnio zmieniony 2016-12-21, 22:48 przez Anomander, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#200 Post autor: M_longer »

Anomander pisze:Może nie odkryłem dzisiaj Ameryki, ale siedząc w pracy wpadłem na taki szatański pomysł celem 'zmiękczenia' przedniego zawieszenia:
Obrazek
Każdy musi sam zajrzeć w głąb własnego serca i sumienia, i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to prawy i odpowiedni sposób użycia klocków - wszystkie elementy to orginalne lego ;)

Co do daje? Na chłopski rozum, nie zmienia charakterystyki sprężyny - twardość zostaje ta sama, ale zyskujemy coś jakby preload - przy wykorzystaniu na obu przednich osiach akurat tyle, żeby utrzymać całość w górze praktycznie bez opadania.

Minus? - Minimalnie (niecały milimetr na oko) ograniczamy skok zawieszenia.

Może to i mały duperel, ale jestem z siebie bardzo zadowolony :P
Obrazek
Obrazek
Trialowcy ten patent z halfbushem już używają od dłuższego czasu :)
Jakby ktoś zdjęcia szukał:
Obrazek

Anomander
Posty: 30
Rejestracja: 2014-12-14, 23:41
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#201 Post autor: Anomander »

M_longer pisze: Trialowcy ten patent z halfbushem już używają od dłuższego czasu :)
Czyli ma to szersze zastosowanie praktyczne, miło wiedzieć :)

A jak z 'legalnością' ? Czy to nadal dopuszczalna technika czy wpada do tej samej kategorii co zabawy z klejem?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#202 Post autor: M_longer »

Anomander pisze:
M_longer pisze: Trialowcy ten patent z halfbushem już używają od dłuższego czasu :)
Czyli ma to szersze zastosowanie praktyczne, miło wiedzieć :)

A jak z 'legalnością' ? Czy to nadal dopuszczalna technika czy wpada do tej samej kategorii co zabawy z klejem?
Jeśli trialowcy z tego korzystają, to jest legalna.

Michał
Posty: 1
Rejestracja: 2015-01-19, 00:27
Lokalizacja: Odolanów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#203 Post autor: Michał »

Cześć,
Podczas składania zestawu napotkałem błąd w nadruku emblematu mercedesa, tzn. emblemat jest obrócony o 90 stopni względem swojej prawidłowej pozycji.
Czy Ktoś spotkał się z takim przypadkiem?
Ostatnio zmieniony 2017-01-22, 15:00 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#204 Post autor: M_longer »

Michał pisze:Cześć,
Podczas składania zestawu napotkałem błąd w nadruku emblematu mercedesa, tzn. emblemat jest obrócony o 90 stopni względem swojej prawidłowej pozycji.
Czy Ktoś spotkał się z takim przypadkiem?
Zdarza się :)

Pisz do Customer Service:
https://www.lego.com/pl-pl/service/replacementparts?
Wybierz "Broken bricks" i "I can't find what I am looking for" i opisz im problem.

ODPOWIEDZ