42042 Crawler Crane [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#16 Post autor: martinb »

A swoją drogą jest planowany jakiś wspólny zakup? ;-)

barti23a
Posty: 15
Rejestracja: 2011-07-13, 23:31
Lokalizacja: Bochnia
brickshelf: barti23a

 

#17 Post autor: barti23a »

super recenzja!
martinb pisze:A swoją drogą jest planowany jakiś wspólny zakup? ;-)
Zestaw dostępny jest na allegro - jednak ja bym poczekał z zakupem jakiś czas - będzie taniej

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#18 Post autor: legosamigos »

No a u tego gościa co wspólnie kupowaliśmy m.in. 42009 i 42008. Ma z nim ktoś kontakt? Pamiętam chyba Sekua załatwiał z nim wspólny zakup
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#19 Post autor: Uncle Jaca »

W końcu zbudowałem :)

Zestaw jest świetny, sporo tajli w tym nowych. Budowalem z synem a w zasadzie on budował, ja podawałem części. Budowa prosta, jedynie przy linkach trochu zabawy ;)

Po zbudowaniuvtesty. Opuszczanie całego ramienia bez obciążenia czasem skutkuje plątaniem linki, czasem trzeba pomóc ręką, ale do przeżycia. Możnaby zamontować dodatkową przelotkę na linkę biegnącą po ramieniu, do ogarnięcia. Poza tym wszystko jak należy, na piątkę.

Przydałoby się jednak aby można było skręcać - "tato czemu tylko jeździ przód tył? A jak skręca?"

Polecam zakup. Fajny zestaw.
Pies utonął, łańcuch pływa

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#20 Post autor: legosamigos »

Właśnie sobie składam tego żurawia, jednak w swojej i troszkę zmodyfikowanej wersji, ale zauważyłem, że na bricksecie jest błąd w częściach, a mianowicie, ten panel

Obrazek

występuje w tym zestawie w kolorze ciemnozielonym zamiast niebieskim w ilości aż 6 sztuk. Chyba jakieś niedopatrzenie ze strony Lego
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#21 Post autor: Waler »

legosamigos pisze:ten panel występuje w tym zestawie w kolorze ciemnozielonym zamiast niebieskim w ilości aż 6 sztuk.
Że jak? Dostałeś w zestawie zamiast niebieskich paneli zielone? Czy dodatkowo zielone oprócz niebieskich? Sprecyzuj.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#22 Post autor: Bricksley »

Waler, przecież wyżej jest napisane że błąd jest w inwentarzu na Brickset...
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#23 Post autor: Bricksley »

Odkąd mam zestaw minęły jakieś 2-3 miesiące i coś nie mogłem się zebrać by słówko napisać ;)
Uncle Jaca pisze:Przydałoby się jednak aby można było skręcać - "tato czemu tylko jeździ przód tył? A jak skręca?"
Do wszystkich narzekaczy, że maszyna nie skręca. Zauważcie że tego typu żurawie pracują stojąc głównie w miejscu. A pełen zakres ruchów dla chwytaka zapewnia opuszczanie/podnoszenie samego chwytaka na lince, ruch wysięgnika a także obrót nadwozia. Tak więc funkcja skrętu jest wypadkową wszystkich posiadanych przez zestaw ruchów, w związku z tym mi absolutnie nie przeszkadza ten fakt. Niebieski kolor także jest dużym plusem, które gdzieś tam w przyszłości w moich konstrukcjach znajdzie zastosowanie. Całość trzeba przyznać bardzo fajnie się prezentuje na półce a i same gabaryty robią swoje. Obecność chwytaka zamiast zwykłego zblocza z hakiem także uważam jest wielkim plusem bo znacznie urozmaica zabawę. Sam chwytak podobał mi się już od czasu 42006, no ale niestety nie było mi dane posiadać tamten zestaw i w ogólnym rozrachunku nie żałuję bo przy 42042 prezentuje się dość skromnie ;)
Pozdrawiam :)

Anomander
Posty: 30
Rejestracja: 2014-12-14, 23:41
Lokalizacja: Trójmiasto
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: Anomander »

Ten model jest świetny i moim zdaniem trochę niedoceniony. Ma bardzo fajny zestaw części do modeli własnych modeli alternatywnych (np. buldożera) czy modyfikacji samego modelu z pudełka. To fajna propozycja dla kogoś kto nie ma zbyt dużo klocków lub dopiero zaczyna przygodę z technic. Do tego można z niego zbudować to:

*Mają dużo GBC opartych na gotowych setach, dokładne instrukcje są płatne. Udało mi się jako tako odtworzyć model na podstawie samego video i po kilku drobnych przeróbkach działał świetnie ze szklanymi kulkami (marbles), bo niestety nie posiadam legowych oryginałów:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ySQRJJL ... e=youtu.be[/youtube]

Podsumowując: z 42042 mam więcej Frajdy niż z Arocsa :)
Ostatnio zmieniony 2017-09-03, 21:38 przez Anomander, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ