[MOC] Wózek zakupowy

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Wózek zakupowy

#1 Post autor: JK »

Witam,

Chciałbym zaprezentować swoją pierwszą oficjalną konstrukcję, stworzoną na konkurs „Pierwsza krew”. Jest to całkiem typowa fura z mojego miasta:) W wersji standardowej pojazd nie posiada własnego napędu, wyposażony jest za to w zaawansowany układ skrętny:) Posiada również składany fotel pasażera:) Obie te interesujące funkcje starałem się oddać w wersji Lego.

Obrazek

Parę słów na temat samej konstrukcji. Ponieważ zwykle projektuję w Lego Technic, postanowiłem zrealizować projekt w tej właśnie konwencji (z wykorzystaniem niemal wyłącznie technicowych części), stawiając sobie za cel możliwie przekonujące odwzorowanie rzeczywistego wózka. Konwencja ta wydała mi się uzasadniona, gdyż typowy sklepowy wózek, jako przedmiot użytkowy, ma zwykle dość surowy, techniczny design. W jakim stopniu cel ten udało się zrealizować, oceńcie proszę sami. W każdym razie, wózek całkiem dobrze nadaje się do zabawy:)

Zaprojektowanie wózka w wersji Lego stanowiło pewne wyzwanie, głównie ze względu na fakt, że ma on dosyć złożoną geometrię. Oczywiście jak zawsze, pewne rozwiązania są wynikiem kompromisu - w tym przypadku głównie kompromisu w kwestii doboru kolorów. Chętnie zastąpiłbym mianowicie wszystkie technic bush 1/2 na czarne, jednak ekonomia tego rozwiązania byłaby dyskusyjna...

Praca składa się z 396 części.

Zapraszam do zapoznania się ze zdjęciami w galerii.

Pozdrawiam wszystkich fanów Lego!

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#2 Post autor: bacon »

Biedra czy Lidl? ;)

Vistrick
Posty: 65
Rejestracja: 2015-03-16, 18:24
Lokalizacja: Centrum
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Vistrick »

Technic to nie moja bajka ale wózek bardzo mi się podoba. Jedyne do czego można się przyczepić to kolory.
Lego Castle - 3/253

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#4 Post autor: Waler »

Biedra czy Lidl? ;)
Obstawiam Tesco (niebiesko-czerwone barwy) :). Wózek całkiem spoko, ciekawa koncepcja pojazdu, ale kosz na czarno? Prosi się tutaj LBG co da się bez problemu z realizować (niemal wszystkie części występują w tym kolorze a te które nie - da się zastąpić innymi połączeniami).

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: JK »

Biedra czy Lidl? ;)
Obstawiam Tesco (niebiesko-czerwone barwy) :).
Barwy faktycznie inspirowane wspomnianą siecią, chociaż nie doszedłem aż do takiej wprawy w modelowaniu wózków, aby oddać specyfikę konkretnego modelu:) Przyjmijmy więc, że jest to hybryda wszystkiego co "jeździ" po naszych supermarketach:)

Generalnie zgadzam się z uwagami odnośnie koloru kosza. Kolor LBG byłby bardziej naturalny. Jednak zmiana koloru wiązałaby się z pewnym przeprojektowaniem całości, celem zastąpienia części niewystępujących w LBG, więc w ramach wspomnianego już kompromisu kolorystycznego, postanowiłem pozostać przy sprawdzonej już strukturze zachowując pierwotną czerń, nie eksperymentując "za pięć dwunasta":)

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Lomeltor »

Pełen wypas, obrotowe kółeczka, składane siedzisko na dzieciaka... Wszystko przemyślane a jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach ;)

PS. To na bank jest z tesco bo nie ma tego "cusia" na drobniaki :P
STT | Typowy technicowiec

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: SERVATOR »

Jest świetny.
Mam nadzieję, że przy jeździe haczy mu się przednie kółko. ;)

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: JK »

Dziękuję za wszystkie komentarze.

Jeżeli chodzi o właściwości jezdne wózka, to szczegółowe testy przeprowadzone na biurku wskazują, że prowadzi się lepiej od wielu wózków, z których miałem "przyjemność" korzystać w sklepach:-)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

Jakoś przeoczyłem tą pracę, pewnie zaraz dostanę łopatę :P za odkopanie tematu. Może mała przeróbka i z wózka zakupowego zrobić wózek dziecięcy ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: JK »

Gdyby to miał być wózek dziecięcy z prawdziwego zdarzenia, to obawiam się, że mała przeróbka nie wystarczy, ale na szczęście ten i tak ma funkcję składanego "fotelika" dla dziecka:)

ODPOWIEDZ