[MOC/MOD]? Hammer AT

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
kobalt
Posty: 183
Rejestracja: 2014-02-25, 10:52
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kobalt

 

[MOC/MOD]? Hammer AT

#1 Post autor: kobalt »

Przedstawiam mój kolejny MOC/MOD. Jest nim Hammer AT. Wszyscy fani Gwiezdnych Wojen będą się domyślać dlaczego AT (All Terrain).

Obrazek

Zastanawiacie się pewnie dlaczego piszę MOC/MOD - otóż już wyjaśniam.
Inspiracją do powstania tego modelu była grafika pt. "Hummer " autorstwa ProgV. Talentu do budowania samochodu za dużo nie mam więc początkowo miąłem „trudności” z budową. Na szczęście Legohaulic udostępnił instrukcję budowy ślicznego Hamvee który stał się modelem wyjściowym.

Obrazek

Finalnie z oryginalnego modelu ostała się tylko sama karoseria. Rama nośna i podwozie zostały przerobione (wzmocnione) tak aby dało się zamontować nogi oraz cały osprzęt. Model jest w połowie moim dziełem (MOC) a w połowie modyfikacją już istniejącego (MOD) a przynajmniej tak bym go zakwalifikował.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Hammer został wyposażony w dwa boczne (przednie) działka oraz jedno większe na dachu. Towarzyszy mu mały autonomiczny Bot, który „dba” o tyły i „wymiata” nieprzyjaciół spod brzuch Hammera. Załogę stanowią trzej żołnierze : kierowca, strzelec i operator bocznych działek. Poszedłem za przykładem LEGOlas0232a i wykorzystałem ludziki z serii Indiana Jones. Niestety zdobyłem ich tylko dwóch więc na zdjęciach jednego brak.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia są autorstwa boogiiego za które serdecznie dziękuję.

Brickshelf dział jak chce więc oto link do galerii na flickr.com

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC/MOD]? Hammer AT

#2 Post autor: SERVATOR »

kobalt pisze:Zdjęcia są autorstwa boogiiego za które serdecznie dziękuję.
Dobre piwo mu się należy bo (zapewne nie tylko u mnie) odbiór Twoich prac poszybował przez to pod niebiosa.

A MOCyk bardzo fajny.

Awatar użytkownika
kobalt
Posty: 183
Rejestracja: 2014-02-25, 10:52
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kobalt

 

Re: [MOC/MOD]? Hammer AT

#3 Post autor: kobalt »

SERVATOR pisze:
kobalt pisze:Zdjęcia są autorstwa boogiiego za które serdecznie dziękuję.
Dobre piwo mu się należy bo (zapewne nie tylko u mnie) odbiór Twoich prac poszybował przez to pod niebiosa.
I o to chodziło :)

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mrosik »

Młotka na czterech nogach jeszcze nie widziałem. Fajny pomysł.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

To też bardzo fajne, choć fajności bardzo ujmuje fakt, że korzystałeś z instrukcji do auta, przynajmniej dla mnie. Ten koncept już widziałem wcześniej, i bardzo udanie go odwzorowałeś, przynajmniej na moje oko.

ODPOWIEDZ