79110 Silver Mine Shootout

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

79110 Silver Mine Shootout

#1 Post autor: nori »

To jest wpis z 8studs. Zapraszam także na facebooka.


Serdecznie zapraszam do kolejnej zaległej recenzji, w sumie kleconej dłuuugi czas po tym jak zestaw obfociłem, a same klocki już dawno rozłożyłem. Ale w sumie co się odwlecze i takie tam. Zresztą recenzji tego zestawu za żadne skarby nie mogłem sobie odpuścić. Raz, że chce zamknąć serię Lone Ranger, tj zrecenzować każdy (przynajmniej regularny) zestaw. Dwa, że ten zestaw zaprojektował nasz Adam i wyszło mu to... ciekawie. Zresztą, kto nie miał się okazji pobawić kopalnią, a chciałby dowiedzieć się czy warto - zapraszam do lektury. Aha, recenzja możliwie jak najbardziej zwięzła - bez zbędnego przynudzania i lania wody!

Obrazek

Obrazek


79110 Silver Mine Shootout


Seria: The Lone Ranger
Rok premiery: 2013
Liczba elementów: 644
Figurki: 5: The Lone Ranger, Tonto, Chief Big Bear, Butch Cavendish, Skinny Kyle
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 35.5 x 38 x 9.5 cm
Cena: $69.99, £69.99, 79.99 €, 369.98 zł
BrickSet, BrickLink




The Lone Ranger: 79110 Silver Mine Shootout - pudełko -


Prawie kwadratowe, z dobrze znanymi żółtymi motywami, logotypami i niezbyt piękną mordą Lone Rangera. Grafika zestawu nieźle wykadrowana, tło odpowiednio dodane, efekty photoshopowe dosadnie ukazują, że oj dzieje się tu, dzieje!

Obrazek

Z tyłu pudełka rzut okiem na tył konstrukcji. Strasznie mi się coś takie podoba - oglądając w sklepie pudełko z przodu mamy zdjęcie zestawu z przodu, a z tyłu pudełka fotkę zestawu z tyłu. Proste i jakże naturalne. Dodatkowo na pudełku umieszczono pola ukazujące wybraną funkcjonalność zestawu - jest tego trochę.

Obrazek

Na jednej z bocznych ścianek nie mogło zabraknąć elementu w skali 1:1 - jako że pudełko jest dość grube, zmieściły się tutaj wszystkie figurki w pełnej okazałości.

Obrazek

W środku standard, czyli instrukcja, a właściwie dwie, zapakowane (to już niestety obecnie nie standard) wraz z naklejkami i "folijką" w woreczek, dodatkowo całość usztywniona kartonikiem.

Obrazek

Klocki popakowane w szereg woreczków, oprócz jednego, wszystkie ponumerowane by ułatwić nam budowę.

Obrazek

Obrazek




The Lone Ranger: 79110 Silver Mine Shootout - instrukcja -


Obrazek

Na instrukcję składają się dwie książeczki. O zawartości nie ma co się porozpisywać, natomiast całkiem ciekawie wygląda sama konstrukcja i poszczególne jej etapy budowania - mnogość detali i nieregularność powoduje, że akurat w tym przypadku rozwleczenie budowy całkiem się przydaje!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W zestawie otrzymujemy maciupki arkusz z naklejkami, w tym ze sloganem "Keep Out!" - szkoda że to naklejka, a nie nadruk jak w pewnej wcześniejszej słynnej kopalni, czyli zestawie 6761 Bandit's Secret Hide-Out. Dodatkowo znajdziemy tutaj kawałek folii imitujący wodospad. Poniżej skany w wysokiej rozdzielczości.

Obrazek




The Lone Ranger: 79110 Silver Mine Shootout - elementy -


Warto zatrzymać się przy co ciekawszych elementach, gdyż zestaw dostarcza parę perełek. Ot choćby oryginalna czaszka:

Obrazek

czy wprost zatrzęsienie akcesoriów, w tym srebrne sztabki i kryształy:

Obrazek

Nie zabrakło też srebrnych groszków:

Obrazek

W zestawie otrzymujemy zarówno ogromne elementy o wyrazistych kolorach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jak i maciupkie i przezroczyste:

Obrazek




The Lone Ranger: 79110 Silver Mine Shootout - ludziki -


W sumie pięć ludzików i mimo, że ponownie spotykamy tu głównych bohaterów filmu, to tym razem każda figurka może być określona jako oryginalna!

Obrazek

Nasi bohaterowie po prostu w tym zestawie zostali delikatnie zmodyfikowani i otrzymali wyjątkowe zarówno torsy i nóżki jak i buźki! Elementy te są unikatowe dla niniejszego zestawu, i dzięki nim figurki naprawdę sprawiają doskonałe wrażenie, do tego wśród zalewu klonów wreszcie coś nowego! Na poniższych zdjęciach dla porównania główne postacie z pozostałych zestawów i z niniejszego - te umieściłem po prawej stronie, łatwo je rozpoznać po przybrudzonych wdziankach.

Obrazek

Obrazek

Pozostałe figurki także potrafią zachwycić, i to zarówno nadrukami na torsach, wyrazami buziek, czy nakryciami głowy. Warto zauważyć, że kowboje dostarczają zarówno nienagnany garnitur, jak i nieco znoszone ubranie. Jak ulał do własnych MOCy!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aha, odpuściłem sobie identyfikowanie poszczególnych figurek ich imionami. Film był tragiczny, więc nie ma co pamiętać kto był kim, liczy się efekt i uniwersalność.

Obrazek




The Lone Ranger: 79110 Silver Mine Shootout - zestaw -


Przystępujemy do budowy, zaczynamy oczywiście od podstawy:

Obrazek

Powstają elementy które w większy bądź mniejszy sposób będą wpływać na poziom bawialności:

Obrazek

Skoro kopalnia, to nie mogło zabraknąć wózka,

Obrazek

czy wagi szalkowej. Wykorzystanie patelni na najwyższym poziomie!

Obrazek

Zabawa w wyciąganie balii zawsze w cenie.

Obrazek

Konstrukcja powoli rośnie. Trochę tu chaosu, ale dzięki temu też, budowa przebiega bardzo przyjemnie. Co krok to jakieś ciekawe rozwiązanie techniczne.

Obrazek

Kolejne części układanki:

Obrazek

I otrzymujemy efekt końcowy. Naprawdę sporych rozmiarów! A czego tu nie ma! Na pierwszy rzut oka nawet trudno ogarnąć wszystkie szczegóły. Co w sumie można potraktować zarówno z minus jak i plus. Malkontentów będzie męczył chaos. Ciekawscy zaczną przesuwać, wciskać, kręcić. A jest tu czym się bawić!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ot mamy zapadnię, a dodatkowo głaz może polecieć na daszek i to zresztą dzięki tej zapadni! Nikt wszak nie zakazał, by działa ona na różnoraki sposób!

Obrazek

Obrazek

Dynamit można wsadzić we wąską szczelinę, następnie z boku nacisnąć i bum! Skała wylatuje w powietrze! Naprawdę, to coś to wprost rewelacyjny patent!

Obrazek

Obrazek

Nieco nadkruszona skała? To znowu dynamit w rękę i bum, kolejna skała staje się przeszłością (tj wypada, to klocki, nic tu nie ginie, no chyba że mamy krwiożerczy dywan).

Obrazek

Obrazek

Tajemnica odpalenia dynamitu tkwi w... beczce. Odpowiedni obrót i efekt cieszy oko! Niedaleko beczki jako bonus wyrzutnia. Tak by nudno nie było.

Obrazek

A jeszcze mamy zjeżdżalnie (z blokadą, więc uwaga!), "wypychanie" wózka, ukryte przejście pod wodospadem... No i czaszka może wystrzelić! Co za makabryczny pomysł!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oj, jest czym się bawić!




The Lone Ranger: 79110 Silver Mine Shootout - podsumowanie -


Określając zestaw plusami i minusami:

+ wreszcie główni bohaterowie w innej postaci
+ bardzo fajne figurki
+ zatrzęsienie akcesoriów
+ czaszka
+ nawet sporo srebra, choć jak na kopalnię, to mogło być go ciut więcej
+ rewelacyjna zabawa z dynamitem!
+ ogromne pokłady bawialności!
+ bardzo ciekawa konstrukcja, budowa to prawdziwa przyjemność
+ wiele smaczków i szczegółów
+ zwarta, całkiem spora rozmiarowo konstrukcja
+ nawiazanie do klasyki (Adam bardzo lubi starą kopalnię)
+ ładna kolorystyka
+ sporo przydatnych elementów


– zbyt realistyczne i drobne rewolwery (to uwaga ogólnie do całej serii)
– foliowy wodospad jest strasznie kiczowaty, ale spełnia swoją rolę
– zestaw na pudełku nie prezentuje się zbyt zachęcająco, nie ukazano pełnego jego potencjału
– popierniczona cena


Tak moi drodzy, odnoszę wrażenie, że zestaw ten niestety został bardzo niedoceniony, a potencjał który w sobie skrywa w pełni ukazuje tylko tym, którzy zdecydują się na bliższe z nim zapoznanie. Czemu niestety przeszkadzają dwie bardzo poważne rzeczy: na pudełku NIE WIDAĆ w pełni jak wspaniały to jest zestaw, a cena niestety jest z kosmosu. To znaczy wiadomo, licencja, liczba elementów, ludziki swój udział w kosztach mają, ale zlitujcie się, prawie 4 stówki? Obecnie seria jest pieśnią przeszłości, film okazał się syfem i sztuczną nieudaną próbą zrobienia hitu na siłę, na szczęście zestawy na nim oparte w większości okazy się naprawdę udane. Do tego idealnie sprawdzają się jako samoistne produkty, i zupełnie nie potrzebują licencyjnej otoczki. Zresztą obawiam się, że porażka z filmem wpłynęła na sprzedaż i swoiste "zniechęcenie" się zestawami, zgodnie z zasadą, że skoro źródło było złe, więc produkt oparty na nim również dobry być nie może. A jak widać niesłusznie. Kopalnia to obok dyliżansu i pociągu trójka zestawów Westernowych, które naprawdę z czystym sumieniem gorąco polecam!

PS. Bardzo przepraszam, jeżeli recenzja się trochę rozjeżdża, na flickrze znowu kombinują, i pododawali do zdjęć scrypty, a tych znowu Wordpress bardzo nie lubi. Ech, przydałby się jakiś sensowny i pewny hosting zdjęć...
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Miałem ten zestaw z toys r US za 189. Żałuje że odsprzedalem. Mam nadzieję a Glaz się dobrze bawił.

Recenzja jak zawsze najwyższych lotów. Brakuje może tylko porównania do poprzedniego zestawu.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#3 Post autor: nori »

Oj żałuj, sam nie spodziewałem się, jak fajny to zestaw, póki go nie złożyłem. Fotkę porównawczą może kiedyś uda mi się zrobić, teraz niestety nie było to możliwe...
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
hellboypl
Posty: 81
Rejestracja: 2015-05-14, 20:03
Lokalizacja: Łódź-Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: hellboypl »

Super recenzja i powiem szczerze zachęciłeś mnie do zakupu tego zestawu.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#5 Post autor: glaz_pimpur »

Jellyeater pisze:Miałem ten zestaw z toys r US za 189. Żałuje że odsprzedalem. Mam nadzieję a Glaz się dobrze bawił
:)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ