60032 Arctic Snowmobile

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

60032 Arctic Snowmobile

#1 Post autor: Iwona »

Po ostatnich uwagach i wskazówkach dotyczących zdjęć spędziłam trochę czasu na testowaniu różnych ustawień, widzę pewną poprawę, jednak namiot jest mi niezbędny do szczęścia. Tyle tytułem wstępu, czas na najważniejsze, czyli bohatera recenzji. Tym razem jest to skuter śnieżny.
Z tej podserii recenzje popełnił Prezes:
[url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=23285]60033 Arctic Ice Crawler[/url]
60034 Arctic Helicrane
60035: Arctic Outpost


Arctic Snowmobile
Obrazek
Seria: City
Podseria: Arctic
Rok premiery: 2014
Liczba klocków: 44
Waga: 74g
Liczba figurek: 1
Spis części: BrickSet
Opakowanie: kartonik
Cena: katalogowa 24,99 PLN
Allegro: ok. 19-30PLN, z przesyłką 28-35 PLN
BrickLink

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie to kartonowe pudełko z cienkiej tektury o wymiarach 12 x 9 x 5,7 cm, utrzymane w niebieskim, białym i pomarańczowym kolorze. Z przodu znajduje się pojazd sunący po śnieżnych bezdrożach, z tyłu ostrzeżenie w 29 językach o możliwości zadławienia, logo, numer seryjny oraz znaczek, że nie nadaje się dla dzieci 0-3. Na bocznych, szerszych ściankach jest zdjęcie figurki w skali 1:1, lodowej kuli oraz kryształu (już bez oznaczenia skali, lekko poniżej 1:1), na węższych to samo zdjęcie co na froncie tylko nieco pomniejszone.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Instrukcja to złożona na pół, 28 stronnicowa książeczka (15 x 10,3 cm) opisująca w 18 krokach jak zbudować skuter oraz w 3 + 2 przyczepę. Od 22 strony znajdziemy reklamy serii Arctica, aut City, oraz Train. Na przedostatniej stronie znajduje się spis części, na ostatniej zachęta do odwiedzenia strony www.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Klocki
Według brickseta jest ich 44. Można znaleźć kilka rzadkich elementów, takich jak:
Obrazek znajduje się tylko w trzech zestawach Arctic 60032, 60036, 60062.
Obrazek znajduje się w sześciu zestawach.
Obrazek tylko w trzech zestawach.
Obrazek znajduje się w pięciu zestawach Arctic (skoro ma logo, trochę dziwnie wyglądałoby w innym typie).

Obrazek

Minifig
W zestawie otrzymujemy figurkę z dwustronnie zadrukowanym torsem. Firmową kurtkę znajdziemy w siedmiu zestawach Arctic, spodnie w ośmiu. Podobają mi się nadrukowane elementy uprzęży, aż prosi się o zestaw z górą, po której nasi dzielni zdobywcy mogliby się wspinać. Może jakiś MOC ktoś, coś?...
Na twarzy gości szeroki uśmiech i oczy schowane za pomarańczowymi goglami. Właśnie te gogle mnie bolą, po zdjęciu kaptura widzimy, że nie są „założone” na całą głowę, tylko niespodziewanie się kończą. Próbował ktoś tak nosić gogle narciarskie?
Buzia naszego bohatera wstępuje w czterech zestawach Arctic z 2014 roku, oraz w 60080 Spaceport z 2015 roku.
Niebieski kaptur z białym futerkiem występuje łącznie w ośmiu zestawach Arctic.
Obrazek
Obrazek

Model główny
Zestaw jest mały, kolejne kroki w budowie przebiegają bardzo szybko
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i już?...
Obrazek

Zostaje kilka drobiazgów:
Obrazek

Podsumowanie
Zestaw jest mały, przyjemny w budowie. Lubię pomarańczowy kolor, tu na szczęście nie przesadzono z ilością. Pomarańcz jest dominujący, ale nie przytłaczający. Przyczepę połączono łańcuchem, wydaje się to dobrym pomysłem. Zabrakło mi rakiet śnieżnych, no jak to można chodzić po lodowcu poszukując skarbu jak co chwila wpada się w głęboki śnieg?

Za
  • miłe uzupełnienie City
  • prostotę
  • brak naklejek
  • kolorystykę
  • atrakcyjność


Przeciw
  • płozy, które po podniesieniu modelu ruszają się
  • brak rakiet dla minifiga
  • irytujące (żeby nie nazwać tego bardziej dosadnie) wkładanie minifiga do pojazdu (wyczepia się kierownica)
  • gogle „spadające” z twarzy


ps. chyba skarb trzeba najpierw odnaleźć?...
Obrazek
ups, mała wywrotka
Obrazek
przyda się wsparcie
Obrazek
fotka musi być
Obrazek
wydobycie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

hau?
Obrazek

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Jeżeli chodzi o fotki, to jest dużo lepiej. :)
Recenzja ma wszystko co potrzeba. Idź dalej tą drogą. ;)
A ten zestawik też mam i też mi się podoba choć ogólnie ta seria nie przypadła mi do gustu.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Starczy drugie bliźniacze źródło światła. I nie będzie cieni. Recenzję miło się czytało.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#4 Post autor: martinb »

Udana recenzja i zdjęcia. :-)

Zestaw uważam za najciekawszy zestaw City ostatnich 5 lat w kategorii "tych najmniejszych pudełek". Cała seria arktyczna jest doskonała i przypomina mi najbardziej udane klasyki.

Razem z Juniorem zabieramy 60032-35 na urlop. :-)

EDIT:
Zresztą mój avatar najlepiej świadczy o tym, które serie/podserie Lego są w mojej ocenie najlepsze. ;-)
Ostatnio zmieniony 2015-08-28, 20:59 przez martinb, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#5 Post autor: gmkkk »

Coraz lepiej w każdym względzie:)

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#6 Post autor: tbzz »

Ciekawie ciekawie Marna :) Dobra i wyczerpująca recenzja. Ode mnie duży plus za scenkę. Sam zawsze staram się je robić przy recenzjach. Dzięki ;)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Prezes »

Rzeczywiście recenzja jakościowo i fotograficznie lepsza niż poprzedniczka. Sam zestaw odkrywczym nie jest, za to nadrabia oryginalnością, bo pojazdy szczególnie te najmniejsze rzadko są budowane z płozami. Za to są świetnym przykładem głupkowatej tendencji, gdy jakość i kwestie bezpieczeństwa biorą górę nad logiką. Jak sama napisałaś pudełko ma rozmiar: 12 x 9 x 5,7 cm, zestaw składa się z 44 elementów, za to instrukcja to rozmiar 15 x 10,3 cm i 18 kroków do zbudowania zestawu. Dla porównania, przed minutami pisałem w recenzji tbzz [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=372320#372320]6041[/url]. Tam elementów jest 109, pudełko zapewne większe, ale instrukcja ma jedynie 13 kroków i jest wielkości zapewne nie większego niż A4. Da się? :-)

BTW: Dzięki za uzupełnienie serii Artcic. To co kto ma i zrobi recenzje 60036?

badziu1
Posty: 14
Rejestracja: 2012-03-21, 14:06
Lokalizacja: B-B
brickshelf: -

 

#8 Post autor: badziu1 »

Hah, recenzja i scenka na końcu bardzo mi się spodobały, ale co do :
płozy, które po podniesieniu modelu ruszają się
Czy one nie powinny być właśnie luzne, by lepiej znosić jazdę przez nierówny teren :) ?

ODPOWIEDZ