71010 Collectible Minifigures Series 14

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#16 Post autor: Szerszen »

@Rex a one są jakoś karbowane? Czy jak? Bo na oko to zwykłe nogi, jak w każdym innym minifigu. No i macanie po nogach... jakoś mnie nie przekonuje, to jednak mało charakterystyczny element w tym wypadku.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#17 Post autor: bacon »

REXowi pewnie chodziło o wampirzycę.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#18 Post autor: Szerszen »

Nooo wampirzyca to i owszem - charakterystyczny klocek dla minifgów w długich szatach (w poprzedniej serii czarodziej i czarnoksiężnik bywali zagwostką)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#19 Post autor: REX »

bacon pisze:REXowi pewnie chodziło o wampirzycę.
Tak oczywiście. Mój błąd. Przepraszam.
Nie wiem jak to się stało, że tak mnie zakręciło.

PrzemoBydg
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-15, 10:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

#20 Post autor: PrzemoBydg »

Zawsze z ciekawością patrzyłem na poprzednie serie minifigurek. Wreszcie "odważyłem się" kilka zakupić. Na razie mam 6 szt. ale jest chęć na całość. Jedną kupiłem w sklepie lego za 12,90 reszta w carefourze za 9,99. Jest tam tego sporo, można spokojnie poszukać. Tak jak piszecie tylko przy kasach.

Na razie identyfikacja idzie bezbłędnie (rockowy potwór, pajęczyca, zjawa, wilkołak, cheerleaderka, potwór roślinny) zobaczymy jak będzie pod koniec.

Oczywiście mogłem kupić gotowy zestaw na allegro, ale tak jest większa frajda ;)

Na youtube znalazłem zagraniczny poradnik jak identyfikować saszetki po wytłaczanych kropkach w dolnej części opakowania, lecz u nas takich oznaczeń nie widzę?

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#21 Post autor: Szerszen »

Są ale ten sposób jest mocno zawodny... macanie jest o niebo skuteczniejsze.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
hellboypl
Posty: 81
Rejestracja: 2015-05-14, 20:03
Lokalizacja: Łódź-Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: hellboypl »

Kupiliśmy z synem 5 szt. to co mi się spodobało oprócz samych minifigurek to wzory na bokach nóg. W sumie pierwszy raz zwróciłem na to uwagę a inne moje figurki nie są dokoła obmalowane.

PrzemoBydg
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-15, 10:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

#23 Post autor: PrzemoBydg »

Kolejne 3 sztuki wymacane (wiedźma, naukowiec i treserka). Co ciekawe przy figurkach lekki tłok, bo były jeszcze dwie rodziny szukające. W carefourze cena wzrosła na 11,99 - przeniesiono figurki na stoisko z zabawkami. Kolejne cele to pirat i biznesmen.

Karoe

#24 Post autor: Karoe »

Bardzo lubię klimaty z nieumarłymi w roli głównej, skusiłam się więc na trzy minifigi z tej serii. Saszetki wisiały przy kasach i w dziale z zabawkami. P.S. przepraszam za kiepską jakość zdjęć (słaba cyfrówka)


Obrazek

GARGOYLE - GARGULEC

Pierwszy milusiński wygląda solidnie. Ciemnoszary nadruk sugeruje efekt pracy dłuta, niezbyt głębokie żłobienia i pęknięcia kamienia. Uświadczymy je z przodu oraz na ramionach. Podobają mi się skrzydła oraz rogi, z pewnością każda gotycka katedra byłaby zadowolona mając przy rynnach takiego rzygacza :)


Obrazek

ZOMBIE BUSINESSMAN

Zbite okulary, zakłopotana, obśliniona twarz... mój faworyt. Neseser można otworzyć, ale nie jest pojemny. Garniak jest ciemniejszy niż na grafikach promocyjnych, na szczęście ma dobrze nasycony kolor. Nadruk tylko z przodu i na jednym ramieniu.


Obrazek

ZOMBIE CHEERLEADER

O ile się nie mylę to trzecia cheerleaderka w minifigach. Powiedziałabym "nic specjalnego" (cheerleading -> nie przepadam), ale efekt zombie robi swoje: mamy obłąkańczy szczerbaty uśmiech, zniszczone ubranie, szarą skórę :) Sympatyczna figurka. Nadruk z przodu oraz na bokach nóg.

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#25 Post autor: Legofan »

7. Spectre

Obrazek

Zjawa jest dla mnie najlepszą figurką tej serii. Jest to też najbardziej udany duszek w LEGO. Oprócz "nóżek" nie ma on w sobie nic nadzwyczajnego, ale całokształt jest naprawdę zgrabny i robi na mnie pozytywne wrażenie.

Obrazek

Najciekawszym elementem są, wcześniej wspomniane już, "nóżki". [Jest to całkiem nowy element. Występuje też w zielonym zabarwieniu u banshee z tej samej serii upiornych minifigurek.] Błąd. Występuje również w zestawach Ninjago.
Obrazek Obrazek

Otrzymujemy również nowy, artystycznie poszarpany płaszczyk.
Obrazek

Tors jest czysty, a główka ma nadruk z jednej strony i świeci w ciemności (co było dla mnie niespodzianką). Jest w kolorze, wg BL'a, Glow In Dark White.
Obrazek Obrazek

Jedynym minusikiem jest mimika. Zamiast takiej ucieszonej twarzy, odpowiedniej by wyglądało puste spojrzenie i brak ust (lub takie jak u dementora - klik). Dzięki tej główce jest to bardziej przyjazny niż straszny upiór. Co w sumie nie musi być minusem.
Ostatnio zmieniony 2015-09-25, 16:53 przez Legofan, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#26 Post autor: Szerszen »

Ten element nie jest nowy - występuje w całkiem sporej ilości w zestawach z LEGO Ninjago
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#27 Post autor: Legofan »

Taka moja znajomość Ninjago. Dzięki za zwrócenie uwagi.

4. Wacky Witch

Obrazek

Druga wymacana przeze mnie figurka - limonkowa czarownica w fioletowym wdzianku. Łatwo poszło, bo kapelusz wystarczająco się wyróżniał spośród innych akcesoriów. Chciałem ją mieć, szczególnie ze względu na ową wyświechtaną, spiczastą czapkę i czarnego kota.

Nie pomyślałbym, że limonkowe łapki są takie popularne - wystąpiły już u 53 figurek.
Obrazek

Kot z saszetki wystąpił prócz czarnego w dwóch kolorach: rudym i szarym. Oprócz tego, różni się nadrukiem na głowie. Widać, że to doświadczony kot czarownicy. :)
Obrazek Obrazek

Kapelusz jest, jak się można było spodziewać, połączony na stałe z włosami. Włosy na szczęście będą się nadawać do minifiżek jak i minifigów.
Obrazek

Ciekawymi elementami są również nóżki i porwana spódnica. Gdy rozpakowałem figurkę, pomyślałem, że zaszła pomyłka i te nóżki nie należą do tej figurki. Paski nie wydawały mi się odpowiednie dla czarownicy.
Obrazek Obrazek Obrazek

Plusem figurki są również nadruki łat na torsie, rączce i kapeluszu. Klimatycznie im to wyszło.

Karoe

#28 Post autor: Karoe »

Obrazek

BANSHEE

Banshee jest ładną i zarazem prostą figurką. W towarzystwie pozostałych minifigów z serii 14 wypada niepozornie: jeśli pominiemy brak normalnych nóg, mamy wyglądającą nieco creepy zrozpaczoną kobietę.

Obrazek

Początkowo jej nie doceniałam, wydawała mi się nudna. Zmieniłam zdanie gdy wyciągnęłam ją z saszetki i mogłam przyjrzeć się częsciowo transparentnym puklom włosów oraz wzorom falbanek na torsie (nadruk z obu stron). Polubiłam ją równie mocno jak zombiaki.

Niestety w moim egzemplarzu są dwa zgrzyty.
- Główka nie jest w 100% równo wypolerowana. "Czoło" minimalnie wychodzi przed twarz w skutek czego powstaje nieestetyczna linia. Pozostałe moje minifigurki z tej serii nie mają tego defektu.
- Drobny błąd nadruku na dekolcie. Na szczęście jest widoczny dopiero przy przyjrzeniu się z bliska.

Obrazek


-----------------


Legofan - również dorwałam w swe łapki Spectre i muszę przyznać, że to bardzo miła dla oka figurka z zabawnym wyrazem twarzy. Gdyby ode mnie zależał dobór kolorystyczny wybrałabym inny odcień dla łańcucha. Moim zdaniem teraz za bardzo zlewa się z minifigiem.
Ostatnio zmieniony 2015-10-06, 13:21 przez Karoe, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#29 Post autor: solic »

Taka ciekawostka techniczna, na którą pewnie mało kto zwróci uwagę:

W kilku figurkach z tej serii pojawiły się dwukolorowe nogi wykonywane w innej technologii. Są zrobione z dwóch części, każda w innym kolorze, a nie jak dotychczas element jednokolorowy + nadruki.
Z tyłu widać dokładną granicę między częściami
ObrazekBack view of Wolf Guy by WhiteFang (Eurobricks), on Flickr

ObrazekBack view of Monster Scientist by WhiteFang (Eurobricks), on Flickr

Nie jestem pewny, ale wydaje mi się że ramiona powyżej pokazanego naukowca też są w ten sposób zrobione.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#30 Post autor: SERVATOR »

Jakiś czas temu pokazał też to nori. Ciekawe, że jeszcze nikt nie próbował tego rozerwać. ;)

ODPOWIEDZ