[MOC] Zetor 7745

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

[MOC] Zetor 7745

#1 Post autor: Thietmaier »

Tym razem coś z mojej ulubiony tematyki.
Zetora miałem na swojej liście od dawna, bo obok Ursusa jest to chyba najpopularniejsza marka traktorów na polskiej wsi. A przynajmniej w okolicy której mieszkam. Za każdym razem ja go widywałem myślałem o tym, że wypadałoby go w końcu złożyć. A że akurat miałem parę opon model teamowych to od klocka do klocka powstała maska, zarys kabiny i na drugi dzień miałem cały modelik na biurku. Bardzo szybko się złożył, prawie sam. Najwięcej kombinowania było z kabiną, bo te skosy są różne z przodu i tyłu i nie wiedziałem jak je oddać, ale okazało się ze obniżenie z jednej a podwyższenie z drugiej strony płytkami szybek umożliwiły to. Dach jest troszkę za gruby, a przejście miedzy serkami a snotem słabe, ale nie chciało mi się kombinować. Według mnie daje to radę.
Zadowolony jestem z bloku silnika, choć ta wystająca pokrywa przysporzyła trochę problemów, bo uparłem się na liftarm tam, a to właśnie kubeczek okazał się dużo lepszą opcją. No i TUZ mi wyszedł, tak sądzę.
W środku kabiny jest kierownica, fotel, dwie wajchy.
Przyczepa powstała w ostatniej chwili i jestem z niej strasznie dumny, bo wymyśliłem ładne burty. Była to próba numer milion jeden i w końcu wyszło. Wreszcie mogę robić przyczepy rolnicze, a tego mi brakowało. Nie wiem czy tej nie przerobie na rozrzutnik, bo wystarczy pociągnąć wałek z przodu a z tyłu osprzęt do rozrzutu. Ale na razie będzie przyczepa bo muszę mieć co postawić obok Bizona na wystawach.

Parę zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

GALERIA

To jeszcze nie koniec mojego wakacyjnego budowania.
Ostatnio zmieniony 2015-09-08, 12:18 przez Thietmaier, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#2 Post autor: eric trax »

Genialny <3

Jakbym go zobaczył w sklepie na półce rzuciłbym się na podłogę jakby mi mama nie chciała go kupić :D
Thietmaier pisze: Była to próba numer milion jeden i w końcu wyszło. Wreszcie mogę robić przyczepy rolnicze, a tego mi brakowało. Nie wiem czy tej nie przerobie na rozrzutnik, bo wystarczy pociągnąć wałek z przodu a z tyłu osprzęt do rozrzutu.
Najlepiej pasowały by czeskie HLki albo Sanoki na wysokich kołach. Co do rozrzutnika to wydaje mi się że przyczepa nie ma odpowiednich wymiarów, sam próbowałem zrobić rozrzutnik do c360 ale okazało się, ze nie mam wystarczającej ilości klocków. One są wbrew pozorom strasznie długie. Spodnica pochyla się ku przedniej cześci no i masywny zaczep. Chyba że to ma być taki no name. Najbardziej sensownym pomysłem byłby dwuosiowy rozrzutnik fortschritt t-088

Obrazek
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Kalais
Posty: 547
Rejestracja: 2014-11-30, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: Kalais »

Ładny, kawał dobrej roboty.

P.S. Podrzucam fotkę oryginału dla oglądających, bo ja np. nie miałem pojęcia co to Zetor 7745 i musiałem googlować.

Obrazek

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#4 Post autor: Thietmaier »

Dzięki eric ;)
Co do rozrzutnika myślałem bardziej o polskim z fabryki Agromet Brzeg, cos takiego jak tu:
Obrazek
Wydaje się być dużo mniejszy.
Mam w domu stary informator dealera starych maszyn rolniczych, głównie polskich i byłego bloku sowieckiego skąd czerpie inspiracje.
Pierwotnie miała być tutaj Sipma Z224 ale nie szło mi coś, i stanęło na zwykłej przyczepie.

Szuwax
Posty: 113
Rejestracja: 2015-04-20, 19:08
Lokalizacja: Wellingborough/Malbork
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Szuwax »

Wygląda fajnie, kabina wydaje się odpowiednio duża by umieścić tam jakiegoś rolnika :)
Moja skromna kolekcja

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#6 Post autor: eric trax »

Thietmaier pisze: Wydaje się być dużo mniejszy.
Mam w domu stary informator dealera starych maszyn rolniczych, głównie polskich i byłego bloku sowieckiego skąd czerpie inspiracje.
Pierwotnie miała być tutaj Sipma Z224 ale nie szło mi coś, i stanęło na zwykłej przyczepie.
Ja też mam gdzieś taki gruby katalog z maszynami rolniczymi i wymiarami podstawowymi oraz blueprintami :D Jeśli chcesz dokładniejsze wymiary to wystarczy zajrzeć na stronę np ursusa. Mają w ofercie rozrzutnik n228 który wymiarami idealnie odpowiada starszym jednoosiowym

http://ursus.com.pl/Nawozenie/Rozrzutni ... nych#N-228

Ja stąd na przykład czerpałem informacje. Wiele z maszyn jest produkowanych do tej pory tylko pod innymi szyldami. Takich rozrzutników na polskim rynku pod polskimi banderami jest chyba 3 czy 4 modele :)

Jeśli chodzi o sipmę to moje przymiarki zaraz po zbudowaniu c360:

Obrazek Obrazek Obrazek
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#7 Post autor: Thietmaier »

O, dzięki za informację, może się przydać :)

Fajna ta sipma, będziesz to kontynuować? Czy już poszła na żyletki?

A temat rozrzutnika zamknięty, właśnie skończyłem robić zbieracz pokosów T-010, przy okazji jakiś zakupów kupię co brakuję i będzie jeździć z Zetorem, a przyczepa trafi do któregoś Ursusa ;)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

Świetny!
Choć kabina zdaje mi się za wielka, przede wszystkim za szeroka i zbyt rozpłaszczona. Ale nie znam oryginału z bliska, może właśnie taki jest. Choć po zdjęciach sprawia wrażenie mniejszego niż C-360.

W tym i w paru innych przydałyby się światła schowane wewnątrz technic bricków 1x1.
Czyli np. światła PF. Boki zamaskowane panelami, a kable i wtyczkę gdzieś byś upchnął :)

Przyczepka super!
\/1 ______________

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#9 Post autor: Thietmaier »

O, cieszę się że Ci spodobał Karwik :)
Z tą kabiną to tak jest jak jest, lepiej się nie da chyba. Bo żeby podnieść ją płytkami o jedną warstwę to boje się że rozwalą one kąty, które i tak nie powalają.
Czy jest za wielka względem Ursusac360? Może, ale miałem okazję widzieć go na żywo i stać obok i one naprawdę mają wielkie te kabiny, w środku są aż dwa fotele. Jak patrzyłem na zdjęcia to te szyby 2x6 od razu mi wskakiwały do głowy. A innych też nie ma, a fleksów nie lubię.
Świateł PF nie mam i chyba nie zainwestuję póki co. Mi się podoba jak jest, a boję się, ze straciłby na swoich walorach wizualnych od takiego kombinowania.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#10 Post autor: Biedrus »

Postawiłbym go na swojej półeczce. Piękny:-)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#11 Post autor: dmac »

W pierwszej chwili chciałem się przyczepić do grubaśnego bieżnika na przednich kołach, że niby zbyt masywny, ale spojrzałem na zdjęcie i się nie przyczepię.
W drugiej chwili chciałem się przyczepić do wielkości kabiny, ale Karwik mnie uprzedził.
No to powiem tylko, że walczyłbym jak lew, żeby przednia ścianka maski (ta z reflektorami) była leciutko pochyła. Ale jeśli walczyłeś i się nie dało, to już się nie czepiam.

Bardzo, bardzo fajny modelik. Nie będę łgał, że od razu poznałem, bo Ursusa to może bym poznał, ale Zetora niekoniecznie, natomiast spojrzawszy na zdjęcie i na Twój model widzę duże podobieństwo - i dlatego szczerze gratuluję.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#12 Post autor: Thietmaier »

Dzięki dmac!
Nie walczyłem ze skosem, bo go od razu wykluczyłem, jako rzecz, której nie da się zrobić. I nadal tak twierdzę. Po pierwsze nie widzę klocka który pozwoli na uzyskanie tego skosu i zachowanie takiego wyglądu maski jaki jest teraz.

Draakhan
Posty: 7
Rejestracja: 2015-06-25, 23:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

#13 Post autor: Draakhan »

dmac pisze: Nie będę łgał, że od razu poznałem, bo Ursusa to może bym poznał, ale Zetora niekoniecznie
To ja tylko dodam w ramach pochwał dla autora, że jako człowiek, który na wsi się wychował, od razu poznałem Zetorka. Biały dach bardzo charakterystyczny ;).

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

Thietmaier - w sumie wystarczyłoby przechylić całą maskę do przodu. Tak troszeczkę. Miałbyś i skośną przednią ścianę i dodatkowo lekko skośną górę maski, tak jak w oryginale.
Jakiś dobrze umieszczony zawiasik, czy coś :)
Balast i tak będziesz mógł ustawić poziomo, skoro jest na zawiasie.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#15 Post autor: martinb »

Napiszę krótko, bom na urlopie: fantastyczny traktor! Brawo!

ODPOWIEDZ