[WIP] Mercedes Benz Arocs Parrot |White-Red-Green|

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

[WIP] Mercedes Benz Arocs Parrot |White-Red-Green|

#1 Post autor: Waler »

Inni publikują fotki WIP swoich Mercedesów to i ja postanowiłem coś wrzucić.
Moją wersję kabiny od zestawu 42043 postanowiłem zbudować w biało-czerwono-zielonej kolorystyce. W sumie spędziłem nad jej budową około 8h lecz nie gwarantuję, że jest to jej finalna wersja - mogą nastać jeszcze zmiany :).

Obrazek Obrazek Obrazek

Po części wzorowałem się na tym malowaniu:

Obrazek

Oczywiście nie jest to kopia tej ciężarówki, a jedynie luźne nawiązanie do takiej kolorystyki.
Nie byłbym sobą gdybym nie zmodyfikował dodatkowo oryginalnej, zestawowej kabiny. I tak najbardziej rzucające się w oczy zmiany (poza kolorystyką) to:
- oryginalne "klosze" lamp zamieniłem na przeźroczyste dish-e
- do grilla dołożyłem 6 pomarańczowych "obrysówek"
- tylny panel 3x11 został zastąpiony 5x11 (kabina wydaje mi się teraz bardziej foremna i łatwiej będzie zamaskować batteryboxa, który tam się znajdzie)
- zmieniony jest dach tak, by pomieścić dwa lightbricki, spełniające rolę kogucików ostrzegawczych.
Jednak punkty mocowań dachu się nie zmieniły, także nie jest on ani niższy ani wyższy od oryginalnego.
Z oświetlenia dołożyłem jeszcze na "światła mijania" parę LED-ów. Tak prezentuje się oświetlenie:

Obrazek Obrazek

Teraz czas na ramę i zabudowę. Dopiero zacznę ją budować, lecz mniej-więcej na początku września (brak czasu). Nie chcę jeszcze zdradzać co to będzie, bo plany mają to do siebie, że lubią się zmieniać. Kabina z grubsza u wszystkich będzie taka sama, dlatego z nią się nie kryję, a nawet jestem ciekaw co o takim designie myślicie.
Teraz pytanie, czy organizatorzy konkursu akceptują takie modyfikacje kabiny?
Na chwilę obecną to wszystko, kolejna aktualizacja będzie pewnie około września :).
Ostatnio zmieniony 2015-09-18, 18:17 przez Waler, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Kabina nie powiem wygląda fajnie, ale wg mnie za bardzo jest zmieniona w stosunku do oryginału, tzn. dach, boki, lampy i fotele. Oryginał może się nie podobać, ale takie zastępowanie części odbieram jako próba załatania braków klockowych.
Ostatnio zmieniony 2015-08-15, 20:55 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
adamski
Posty: 80
Rejestracja: 2014-02-23, 12:41
Lokalizacja: Wielka Brytania
brickshelf: adamski

 

#3 Post autor: adamski »

Takie zestawienie kolorów skojarzyło mi się z firmą Eddie Stobart - dużym przewoźnikiem w Wielkiej Brytanii :) Fakt, że schemat malowania na jego ciężarówkach jest inny, ale kolory te same :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#4 Post autor: Waler »

Karol pisze: takie zastępowanie części odbieram jako próba załatania braków klockowych.
W którym miejscu? Doprecyzuj. Jeżeli chodzi o zderzak to mogę go w tym momencie zrobić całego na czerwono albo całego na biało, jak chcesz, mam wszystkie klocki. Kolor zielony na kabinie chciałem, by zachodził pasem z dołu drzwi przez tył kabiny aż do góry. Biała naklejka na panelu to też "urok" technica. Nawet w oryginalnych zestawach naklejka ma za zadanie częściowo zmienić kolor elementu na jaki jest naklejony. Oczywiście można to zrobić w 100% z Lego - serkami, ale nie o to chodzi w konkursie :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Właśnie chciałem zapytać czy to na tylnym panelu naklejka czy też malowanie, ale uprzedziłeś mnie wcześniej :) Będzie naprawdę ciekawie z tym konkursem
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Kolorystyka piękna.

Co do odstępstw - ogólny wygląd jest zachowany więc przyjmijmy, że jest ok. Zmiana panelu 3x11 na 5x11 jest na granicy bycia ok ale ponieważ nieopatrznie napisałem Walerowi na PW, że może tak zrobić to trzymajmy się tej wersji.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#7 Post autor: Bricksley »

Waler, akurat zderzak jest okej. Co do reszty:
- przednie duże światła w oryginale są zbudowane z 2 round plejtów uniemożliwiając tym samym zamontowanie oświetlenia,
- dół drzwi wykonany z 2 el. okej może być, ale brak klamki (czarny pin 15100),
- boczne lifty na siedzeniach nie powinny zachodzić na zagłówek (wykorzystanie dłuższych - innych klocków),
- wydłużenie boków za pomocą paneli 5x11, brak na boku czarnego lifta 5 i tego el. przy dachu Black Bar 5L with Handle (Friction Ram) ,
- użycie na dachu zamiast panelu 5x11, zaokrąglonego oraz małych paneli starego typu, a co za tym idzie inne mocowanie szarych antenek "trąbek",
- górna czarna krawędź szyby powinna być z lifta a nie łączników,

Naprawdę nie chcę wyjść na czepialskiego, ale dla mnie to zbyt daleko idące zmiany.
Ostatnio zmieniony 2015-08-15, 22:20 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

Wydaje mi się Karolu, że jednak za bardzo się czepiasz. Wiem, że Waler akurat ma ten zestaw, bo w końcu go wygrał, więc pewne elementy mógłby użyć, ale ja np. nie mam na razie tego zestawu i kombinuję jak mogę zastąpić pewne elementy, więc może Waler też poszedł w tą stronę
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#9 Post autor: Bricksley »

legosamigos, ja też zestawu nie mam. Ale to czy ktoś go ma czy nie nie powinno być wyznacznikiem budowy zgodnie z oryginałem, a chyba się zgodzisz, że dach jest całkiem inny niż w 42043.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#10 Post autor: Waler »

Karol,
- Przednie światła to roundplate i wpięty w niego zaokrąglony roundplate. Wkładasz jakiegoś bara koloru trans (clear, blue) w otwór na axla (roundplate), bar w halfpina, od tylu dajesz LED i również świeci.Może trochę gorzej ale jednak. Dish jest tych samych rozmiarów co oryginalne światło tyle że "czysty" i to było powodem jego wyboru.
- Drzwi w oryginale na dole mają łącznik do trzymania lifta 11. I nie jest to klamka. Klamka jest na naklejce razem z numerem modelu - jest i u mnie.
-Siedzenia takie są jakie są bo nie chciało mi się rozbierać innego modelu gdzie mam ulokowane lifty 4x4. Wygląd podobny, docelowo myślałę nad wnętrzem koloru TAN.
-Akcja z panelami 5x11 za przyzwoleniem Czydoma co z resztą wyżej opisał.
-Dach faktycznie jest inny ale wymiary się zgadzają. Jeżeli 3dom akceptuje to zostawiam. Co do górnej krawędzi szyby, Longer na przykład dał owiewkę i jest dobrze. Mi osobiście też się podoba i nic do tego nie mam, u siebie zrobiłem coś innego.
Ostatnio zmieniony 2015-08-16, 07:48 przez Waler, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#11 Post autor: Bricksley »

Waler pisze:Drzwi w oryginale na dole mają łącznik do trzymania lifta 11. I nie jest to klamka. Klamka jest na naklejce razem z numerem modelu - jest i u mnie.
Wiem gdzie jest klamka, tak z rozmachu napisałem ;) Głównie o ten dach się rozchodzi i wybacz owiewka i światła to nie to samo co inna budowa dachu.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#12 Post autor: Waler »

Karol pisze:Głównie o ten dach się rozchodzi i wybacz owiewka i światła to nie to samo co inna budowa dachu.
Nie mieszaj dwóch rzeczy. Sprawę owiewki poruszyłem, bo stwierdziłeś, że
Karol pisze:górna czarna krawędź szyby powinna być z lifta a nie łączników,
Więc Longer też nie ma oryginalnej górnej krawędzi szyby bo ma owiewkę.
Do dachu przyznaję się bez bicia, że zrobiłem go po swojemu. Myślę, że dało by radę wstawić tam oryginalny biały panel 5x11, przesuwając kogut o studa do tyłu. Ale tak po prostu mi się bardziej podoba. Użyłem starych zielonych paneli zamiast małych nowych bo są od nich szersze (zakrywają szare łączniki) i można w środek estetycznie włożyć trąbki klaksonów.
Natomiast myślę, że nie masz co już drążyć tematu nieoryginalnego dachu, skoro organizator to akceptuje :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

Waler pisze:Więc Longer też nie ma oryginalnej górnej krawędzi szyby bo ma owiewkę.
Longer po zobaczeniu Twojej wersji (zgodnej z regulaminem) właśnie przerabia swoją kabinę.
Bo widzę ze może mieć mniej wspólnego z zestawem.
To spytam z rozpędu, można po prostu ją poszerzyć, żeby pasowała do rozstawu kół (z zestawu, żeby nie było?)
Ostatnio zmieniony 2015-08-16, 08:01 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#14 Post autor: Bricksley »

Waler pisze:Natomiast myślę, że nie masz co już drążyć tematu nieoryginalnego dachu, skoro organizator to akceptuje :)
Czyli co? Wystarczy zrobić tylko oryginalny grill, a reszta byle jako tako się zgadzała?

Poza tym nie podoba mi się, że info o możliwiej zmianie panelu było na PW a nie na forum.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#15 Post autor: Waler »

W moim mniemaniu o dopuszczeniu lub nie danych modyfikacji oryginalnej kabiny powinien decydować organizator.
Karol pisze:Czyli co? Wystarczy zrobić tylko oryginalny grill, a reszta byle jako tako się zgadzała?
To u mnie nawet grill nie jest zgodny z oryginalnym, bo dodałem światełka i zmieniłem długość plateów :P.
Widzę, że doczepiliście się kabiny, a tak na prawdę ogółem to ona nie będzie aż taka istotna. Ważniejsza będzie rama i zabudowa na jakiej ona spocznie bo to nią wygra ktoś konkurs, a nie samą kabiną. Gdyby konkurs dotyczył modyfikacji tylko kabiny zapewne rygor wymiany części byłby większy.
Ostatnio zmieniony 2015-08-16, 08:12 przez Waler, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ