Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Batmobile - pojazd Batmana z 1989
Autor Wiadomość
Kalais 
brickfilmer, mocer

Wpisy: 512
Wysłany: 2015-11-01, 07:08   [MOC] Batmobile - pojazd Batmana z 1989

Batmobile, który zbudowałem, pojawił się w dwóch filmach Tima Burtona. Były to Batman (1989) oraz Powrót Batmana (1992). Uwielbiam klimat tego pierwszego i obok Mrocznego rycerza (2008) to zdecydowanie jedna z moich ulubionych produkcji z człowiekiem nietoperzem. Czytaj więcej

Duże zdjęcia i więcej opisu do obejrzenia i poczytania tutaj:
Galeria LEGO - Batmobile - pojazd Batmana z 1989

Zapraszam również do śledzenia nowych MOCy i artykułów na:
Facebook | Flickr | Google+
---
Info: To jest skrócona wersja posta z LEGO Bloga - Bricks' Treasure.

M_longer 
VIP

Wpisy: 5376
Wysłany: 2015-11-01, 10:53   

W Batmobilu zupełnie rozjechały Ci się proporcje - jest za wysoki i za wąski.
Dlaczego przód jest poszerzany o dwie płytki w stosunku do karoserii?

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2370
Wysłany: 2015-11-01, 10:56   

Za wysoki wyszedł. :P Wiem, że to po to by mógł pomieścić Batmana...

wallyjarek 

Wpisy: 1190
Wysłany: 2015-11-01, 11:01   

Mi się podoba cała scenka, może faktycznie za wysoki jest, ale tak jak wspomniano by się zmieścił Batman zapewne. Napisz mi co to za część co użyłeś w budynku, głowa lwa? Dzięki.

bacon 
Adminus Emeritus
Master of Disaster

Wpisy: 1510
Wysłany: 2015-11-01, 11:34   

Brick, Modified 2 x 3 x 3 with Cutout and Lion Head
Item No:30274

spacelord 

Wpisy: 920
Wysłany: 2015-11-01, 11:51   

Samochód mi się podoba, nawet jak proporcje są nie do końca dobre. Nietypowy wygląd oryginału jest zachowany, a że oryginał jest fajny to i ten też jest ;)

dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 2226
Wysłany: 2015-11-01, 16:09   

Kabinka o bricka niżej i przesłonić połowę albo użyć o połowę niższej szybki - będzie duuuużo lepiej! Z długością całości chyba też odrobinkę przesadziłeś.
Ale już od pierwszego zdjęcia uderza coś jeszcze: ten budynek (jasna, przeszklona fasada) pasowałby raczej do którejś z dziennych scen w nowych Batmanach, natomiast architektura Batmana z 1989 jest diametralnie inna: mroczna, posępna, "gotycka".
Ale wielki plus za podjęcie tematu, bo publiczność, słusznie zachwycona trylogią Nolana, za szybko zapomniała o wizji Burtona :) .

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3525
Wysłany: 2015-11-01, 16:52   

Właśnie przypadkowo znalazłem coś na Interii o Batmobilu

Endrju_88 
Because I'm BATMAN !

Wpisy: 238
  Wysłany: 2015-11-02, 09:10   

Świetnie, że zaprezentowałeś coś z Batmana :-)
Duży plus za Batmobil, w którym Gacek się faktycznie mieści. Ten aspekt pojazdów w Lego zawsze jest dla mnie bardzo ważny.
P.S. Nie chciałeś użyć np. 4649700: Wing 8X10 ?
Ostatnio zmieniony przez Endrju_88 2015-11-02, 09:12, w całości zmieniany 1 raz  

Kalais 
brickfilmer, mocer

Wysłany: 2015-11-03, 02:46   

dmac napisał/a:
Kabinka o bricka niżej i przesłonić połowę albo użyć o połowę niższej szybki - będzie duuuużo lepiej! Z długością całości chyba też odrobinkę przesadziłeś.
Ale już od pierwszego zdjęcia uderza coś jeszcze: ten budynek (jasna, przeszklona fasada) pasowałby raczej do którejś z dziennych scen w nowych Batmanach, natomiast architektura Batmana z 1989 jest diametralnie inna: mroczna, posępna, "gotycka".
Ale wielki plus za podjęcie tematu, bo publiczność, słusznie zachwycona trylogią Nolana, za szybko zapomniała o wizji Burtona :) .

Pewnie nie chciało Ci się czytać całego tekstu ;) Zacytuję kawałek:

Kalais napisał/a:
Moim założeniem było zrobić Batmobile w skali minifigów (cokolwiek to oznacza). Na pewno Batman musiał się zmieścić do środka. Jako bazową szerokość przyjąłem 6 studów. Batmobile zawsze mi się wydawał ogromny, szczególnie jego wręcz przerysowana maska. Przyjąłem więc, że będzie trochę większy niż typowe samochody z serii City. Długość całkowita to aż 24 study. Ważne było też dla mnie zachowanie różnej wielkości kół z oryginału. Większe z tyłu, mniejsze z przodu.

Wysokości nie da się nawet o 1 plate obniżyć, a co dopiero o bricka! :) Gacek ma strasznie wysoki "hełm" (oczy dopiero na wysokości czoła zwykłego minifiga + spiczaste uszy) i on wymusza taką wysokość.

Jedyna opcja to połowiczne położenie Batmana żeby patrzył w sufit, ale dla mnie to bez sensu.

No i żeby batmobile był idealnie proporcjonalny do wysokości, musiałbym go poszerzyć pewnie o 2 lub nawet 4 study, co by w ogóle nie pasowało już do skali minifigów/city, tył by się nie mieścił na pasie ruchu z ulicowego BP. Więc wybrałem takie proporcje w pełni świadomie i jestem z nich zadowolony :)

Co do budynku to głównie kwestia oświetlenia moim zdaniem. Film był kręcony po nocach, ze specyficznym oświetleniem, raczej nie budowali specjalnie ciemnych budynków ;) (ewentualnie do ujęć ogólnych makieta, ale w scenach z aktorami to pewnie jakiś Nowy Jork, Chicago itp.) A niestety nie miałem czasu zrobić fotek w klimacie Burtona, bo musiałem oddać makietę na wystawę. Takie zabawy z LEDami zajmują dużo więcej czasu niż machnięcie foty na białym tle.

Z resztą tak jak też już pisałem, budynek to tylko dodatek machnięty na szybko, żeby było gdzie postawić furę ;)

Endrju_88 napisał/a:
Świetnie, że zaprezentowałeś coś z Batmana :-)
Duży plus za Batmobil, w którym Gacek się faktycznie mieści. Ten aspekt pojazdów w Lego zawsze jest dla mnie bardzo ważny.
P.S. Nie chciałeś użyć np. 4649700: Wing 8X10 ?
Obrazek

Dla mnie właśnie też, stąd takie, a nie inne rozmiary :)

Tą część widziałem, ale nie chciałem jej używać, bo za bardzo idzie do góry, nie pasował mi ten kształt to mojej wizji Batmobilu.

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2370
Wysłany: 2015-11-03, 06:34   

Można by go wtykać bez nóżek... Tors i główkę, Zyskujesz bricka... :P Nie wiem jak on się mieścił do prawdziwego samochodu. Ale pewnie trochę leżąc.

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2578
Wysłany: 2015-11-03, 06:35   

A mi najbardziej brakuje... chodnika : o)

Przez to praca robi na mnie wrażenie zbudowanej przez dziecko, które nie myśli o takich szczegółach jak chodnik, mimo że reszta MOCa jest zupełnie w porządku.

Kalais 
brickfilmer, mocer

Wysłany: 2015-11-03, 08:32   

Jellyeater napisał/a:
Można by go wtykać bez nóżek... Tors i główkę, Zyskujesz bricka... :P Nie wiem jak on się mieścił do prawdziwego samochodu. Ale pewnie trochę leżąc.

Batmanowi-inwalidzie mówimy stanowcze nie! ;)

Z tego co pamiętam to siedział normalnie, może ciut niżej niż w zwykłym samochodzie, ale po prostu Batmobile był gigantyczny. Zobacz na samochód który stoi z tyłu, nie znam się aż tak na automobilach, ale to pewnie jakiś Dodge czy inna amerykańska fura, która jest większa od standardowych Europejczyków czy Japończyków, a wydaje się tutaj malutki:
http://i.imgur.com/UY2WaM9.jpg

Ciamek napisał/a:
A mi najbardziej brakuje... chodnika : o)

Przez to praca robi na mnie wrażenie zbudowanej przez dziecko, które nie myśli o takich szczegółach jak chodnik, mimo że reszta MOCa jest zupełnie w porządku.

No jak nie ma jak jest ;) A jak nazwiesz to, po czym chodzą piesi?

Co najwyżej krawężnika może brakować ;) Ale ja nie traktuję LEGO jak czegoś do 100% odwzorowania rzeczywistości i zawsze robię uproszczenia, przerysowania itp. To nie moja bajka dążenie do realizmu... I właśnie bardzo lubię ten aspekt, jak to nazwałeś, dziecięcego, potraktowania świata w LEGO.

Z LEGO, jak ze wszystkim, każdy ma swój świat ;)

Ja do tego wszystkiego mam jeszcze spaczenie zawodowe - w filmach animowanych, czy ilustracjach/obrazach, czy jakichkolwiek projektach graficznych - uproszczasz pewne rzeczy, żeby stanowiły tło, a detalujesz bardziej główny obiekt, żeby przyciągał uwagę. Stary i prosty trick, zauważyłem, że podświadomie czasem tak buduję też w LEGO...
Ostatnio zmieniony przez Kalais 2015-11-03, 08:33, w całości zmieniany 1 raz  

dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 2226
Wysłany: 2015-11-03, 09:00   

Kalais napisał/a:

Pewnie nie chciało Ci się czytać całego tekstu ;)

Przeciwnie! Ja po prostu nie przyjąłem go do wiadomości :) . Minifigurki zwykle nie pasują do małych modeli - bo są chorobliwie otyłymi karłami - ale myślę, że strzeliłeś sobie w stopę, wybierając akurat taki sposób ominięcia tego problemu. Można zrobić trochę większy pojazd (sam to praktykuję), można wsadzić do środka figurkę bez nóg (albo, żeby nie było okrutnie, z klockową makietą nóg wygiętą w korzystniejszy sposób, niż oryginalne nogi), ale nie można zmieniać proporcji pojazdu w dogodnym dla siebie miejscu, bo to się bardzo rzuca w oczy!

Albo: można, tylko model na tym traci :) .

ImpreSariO 

Wpisy: 578
Wysłany: 2015-11-04, 09:22   

Jak już zauważył dmac, zrobienie modelu w skali do minifigów i co gorsza próba ich zmieszczenia w całości, graniczy z cudem. Gratulacje za ambitne podejście i mimo wszystko efektu końcowego. Jednak proporcję są mocno zaburzone. Najbardziej przeszkadza mi przód poszerzony na 8 studów. Ten batmobile w oryginale ma szerszy tył od przodu, a przez te wielkie boki z przodu które zastosowałeś, to się gubi mimo że sama opływowa sylwetka w miarę Ci wyszła. Sam wiele lat temu gdy budowałem tego właśnie batmobile'a myślałem o minifgach. Szybko zrozumiałem że to nie ma sensu. Ludziki są bardzo niewymiarowe. Do tej pory nie widzę sposobu aby dało to się jakoś pogodzić mimo że powstało mnóstwo nowych części.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu