Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] AT-AT
Autor Wiadomość
dmac 
Adminus Emeritus

Wpisy: 1893
Wysłany: 2015-11-23, 20:56   

Dziękuję bardzo.

wallyjarek napisał/a:

Gdybym tak umiał budować :)

Jestem zdania, że "budować każdy może" i to nie "trochę lepiej lub trochę gorzej" tylko całkiem dobrze. Słusznie zauważyłeś, że liczy się cierpliwość. Udał mi się model, jestem z niego zadowolony, ale to nie znaczy, że tak po prostu usiadłem i zbudowałem. Boczne ściany kadłuba rozbierałem i budowałem od nowa chyba z 10 razy.
Jedno, co na pewno pomaga, to doświadczenie, w sensie znajomości dostępnych elementów. Gdybym kupował LEGO od roku, pewnie nie wiedziałbym o istnieniu i sposobach użycia połowy części, z których składa się ten model. Na szczęście znam LEGO ponad 30 razy dłużej :) . Ale różowo nie jest, bo od paru lat praktycznie nie kupuję zestawów, a niewykluczone, że są w nich nowe części/patenty, które mogłyby uczynić mój model lepszym.

wallyjarek 

Wpisy: 1046
Wysłany: 2015-11-23, 21:36   

Może powinienem napisać: gdybym mial większe doświadczenie i miał tyle czasu i klocków by nocami budować :)
Masz racje, znajomość klocków jest bardzo ważna, ja tu jeszcze jestem daleko.
Dalej kupuje zestawy by się czegoś uczyć, a dziewczyna mnie wyzywa, że nie kupuje samych pojedynczych klocków. Ale ten plan w życie wprowadzam.
Co do cierpliwości, moja ciężarówkę staram się budować z dużymi przerwami już dwa lata.
Głownie z braku klocków i rożnych wydatków na niepotrzebne zestawy.
Jeszcze raz napisze że podziwiam za wytrwałość i pomysłowość.
Zapewne nowe techniki budowy/łączenia wymyśliłeś i to jest w tym najfajniejsze.
Na koniec, pokazałem koledze model i również podziwia to "maleństwo".

martinbb 
Space Engineering

Wpisy: 673
Wysłany: 2015-11-23, 23:04   

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 1867
Wysłany: 2015-11-24, 06:32   

Cytat:
Głownie z braku klocków i rożnych wydatków na niepotrzebne zestawy.

W życiu to jest zawsze cuś za cuś. a zestawy jako baza pod MOCe są dla mnie zazwyczaj średnio przydatne. Moce to najczęściej duża ilość powtarzalnych elementów. W zestawach jest za duża różnorodność.

Stelario 
VIP

Wpisy: 1506
Wysłany: 2015-11-24, 10:19   

Zestawy są bardzo potrzebne do budowania MOC'y jak chociaż by Endor dmaca, ale w określonych ilościach. Bo takie figurki ze SW kosztują tyle na sztuki co cały battle pack, czyli wszystkie klocki w środku są tak naprawdę za free. Oczywiście porzytek z 10 takich samych figuirek batmana może być już mniejszy acz kolwiek też idzie je użyć nawet w 1 MOCu,

Ja wychodze z założenia że z najdziwniejszego klocka da się coś zbudować trzeba go tylko mieć wystarczająco dużo.

dmac 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2015-11-24, 11:30   

Stelario napisał/a:
Bo takie figurki ze SW kosztują tyle na sztuki co cały battle pack, czyli wszystkie klocki w środku są tak naprawdę za free.

Prawda. Z tego powodu zaopatrzyłem się kiedyś w szturmowców kupując kilka battle packów z nimi. I myślę o zaopatrzeniu się w jeszcze paru, skoro nowy zestaw się ukazał :) .
Jednakże przy projekcie tak dużym jak Endor, czy nawet sam AT-AT, właściwie tylko figurki opłaca się zdobywać w ten sposób. Jeśli chodzi o zwykłe klocki, niestety jestem skazany na Bricklink i - raz do roku - BOP. Ubolewam nad tym, bo na zestawy nie zostaje mi już nic.

Nilson 

Wpisy: 36
Wysłany: 2015-11-24, 18:50   

Niesamowite, widziałem na swoim feedzie na flickrze i dopiero po jakimś czasie zdałem sobie sprawę, że to rodzima konstrukcja. Wielkie wow i wielkie brawa!

bacon 
Administrator
Master of Disaster

Wpisy: 1510
Wysłany: 2015-11-24, 18:53   

Nilson napisał/a:
Niesamowite, widziałem na swoim feedzie na flickrze i dopiero po jakimś czasie zdałem sobie sprawę, że to rodzima konstrukcja. Wielkie wow i wielkie brawa!

Ktoś tam wyżej pisał, że tej pracy przydałyby się lepsze zdjęcia ;)

BOP11 || STT

Rotmistrz 

Wpisy: 44
Wysłany: 2015-11-24, 23:40   

Piękna praca. Model jest olbrzymi i imponuje dbałością o szczegóły. Fajnie prezentują się mechanizmy i oświetlenie.

Tigersan 

Wpisy: 5
Wysłany: 2015-11-25, 17:46   

Na początku szczere gratulacje!!!

przepiękny projekt, skala wydaje się odpowiednia. Rozmach konstrukcji przykrywa każdego UCSa.

Jak duzy przewidujesz ten projekt? Rozumiem, że zmotoryzowane platforma i Lambda będą jego częścią? czy przewidujesz rozszerzenie całości o kolejne elementy w skali? np. bunkier, wioska Ekwoków? Ciekaw jestem ogromu drzew, co łatwo zobaczyć w kadrze przy platformie który próbujesz odtworzyć.

dmac 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2015-11-25, 19:23   

Dziękuję raz jeszcze za pochwały.

Tigersan, mój Projekt Endor ma swój wątek, ale nie przypuszczam, żebyś miał czas przezeń brnąć, więc odpowiadam pokrótce:
- w tej chwili wydaje mi się, że całość zajmie trochę ponad 50 płyt bazowych
- platforma i Lambda są jego NAJWAŻNIEJSZĄ częścią :)
- bunkier - wątpię, wioska Ewoków - jeszcze bardziej wątpię; gdybym miał rozszerzać projekt, to w pierwszym rzędzie o kolejne drzewa i główne zabudowania bazy (widoczne w ujęciu nocnym z lądującym wahadłowcem), a w drugim rzędzie o jeszcze więcej drzew i talerz anteny widoczny ponad lasem
- drzewa są mniej więcej metrowej wysokości; trzy są gotowe, na drugie tyle mam materiał (chyba), a prócz tego zamierzam dodać sporo niższych i smuklejszych drzew, które są widoczne między innymi tuż obok kładki, gdzie toczy się rozmowa Luke'a z Vaderem. A skoro już o drzewach mowa, to zastanawiam się, czy nie nagiąć trochę rzeczywistości: logika podpowiada, że wokół platformy powinien znajdować się pas wolnej przestrzeni, żeby AT-AT mogły podchodzić do wszystkich sześciu kładek. Ale czy to ma sens na makiecie z LEGO? Pusty, zielony teren nie będzie ciekawy. Lepiej byłoby podejść z lasem pod samą platformę... Ot, dylematy ;) .
Ostatnio zmieniony przez dmac 2017-08-12, 11:45, w całości zmieniany 1 raz  

piotrek839 

Wpisy: 432
Wysłany: 2015-11-25, 23:52   

Doskonały jak niszczyciel Jareca :)

Vlado 
VIP

Wpisy: 130
Wysłany: 2015-11-26, 10:14   

AT AT jest wspaniały.
Tak patrząc na rozmiary AT AT, platformy oraz landszafcik z dzienników projektu Endor czy oszacowałeś jakich rozmiarów będzie cała diorama?

Patrząca na stopy przypomniało mi się jak wieki temu na classic castle była dyskusja o nowatorskiej technikce budowania idealnie okrągłych wież z poziomych skosów.

Kalais 
(Bricks' Treasure)

Wpisy: 485
Wysłany: 2015-11-26, 10:32   

Vlado napisał/a:
Tak patrząc na rozmiary AT AT, platformy oraz landszafcik z dzienników projektu Endor czy oszacowałeś jakich rozmiarów będzie cała diorama?

dmac napisał/a:
- w tej chwili wydaje mi się, że całość zajmie trochę ponad 50 płyt bazowych

Czasem warto przeczytać co jest post, czy dwa, wyżej ;)

Swoją drogą dmac, tak z ciekawości, gdzie Ty to będziesz trzymał? Masz jakiś pokój specjalny na to, czy będziesz chował po szafkach segmenty? ;)
Ostatnio zmieniony przez Kalais 2015-11-26, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  

LordDarq 

Wpisy: 88
Wysłany: 2015-11-26, 10:39   

Jedni w piwnicy mają stoły bilardowe, inni - Endor :-)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu