[MOC] Buduje Kota

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

#16 Post autor: Nexus 7 »

Projekt nabral rozpedu - zamowilem klocki.
Szukanie odpowiednich klockow, budowanie list, zamawianie w roznych sklepach jest, przynajmniej dla mnie, calkiem przyjemna rozrywka. Wlasciwie nie mialem trudnosci ze znalezieniem zadnego klocka z listy elementow Black Cat-a. Najtrudniejsze okazalo sie znalezienie plate-a 1 x 1 w kolorze szarym i w ilosci 40 sztuk u jednego sprzedawcy.
Przy okazji odwiedzania sklepow zamowilem calkiem sporo innych, "niezbednie potrzebnych do innych projektow" klockow :-) , co oznacza, ze zalozony budzet juz przekroczylem ...
W sumie zlozylem 7 zamowien na Bricklink-u, w pieciu roznych sklepach, jak do tej pory nie odezwal sie tylko sprzedawca kol. Akurat te sa najwazniejsze!
Jesli ktos bylby zainteresowany to polecam Bricklink-owy sklep http://www.bricklink.com/store.asp?p=NinjaPrincess .Kupowalem u niego juz kilka razy; czlowiek jest niesamowity, drobne zamowienia okolo $20 pakowal mi i wysylal W DNIU ZLOZENIA ZAMOWIENIA, wieksze zamowienia NASTEPNEGO DNIA.
W tym tygodniu powinny zaczac przychodzic pierwsze przesylki, powoli zaczne budowac.

Nexus 7

#17 Post autor: Nexus 7 »

Mial byc Rudy Kot a wyszedl Czerwony Skorpion (dzieki Hippotam!).
Oto kilka zdjec:
Calosc
Przod
Tyl
Silnik

Moj Skorpion jest modyfikowany zgodnie z zaleceniami Macieja, szersze blotniki i, oczywisice, podwojne kola z tylu. Od oryginalu rozni go tez brak drabinki z tylu. Drzwi sa dorobione, nie ma oryginalnych w kolorze czerwonym.

Z braku czasu nie nastapi na razie wieksze sprawozdanie. W skrocie: budowa z czesci nie oplaca sie, lepiej kupic caly zestaw za rozsadna cene. Ceny zmieniaja sie w ciagu roku. Od konca listopada do konca grudnia 2006 na amerykanskim eBayu podaz wzrosla tak dramatycznie, ze ceny natychmiast spadly o 30% a nawet wiecej w wypadku MISB.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#18 Post autor: smyk »

Jeszcze 3 lata, 10 kół, jedna szybka i też będę miał swojego kotka ;)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#19 Post autor: Robson »

Witam osobiście takie kolorki mi się nie podobają. Wole oryginalnego i moją wersję białą. Ale ogólnie bardzo ładny. Ps kupiłem szybę(30zl) i białe drzwi(21zl) na allegro dziś i moim zdaniem sie opłacało w porównaniu do BL.(chyba).
Cb1100RR

Awatar użytkownika
rzooq
Posty: 72
Rejestracja: 2006-04-14, 18:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: rzooq

 

#20 Post autor: rzooq »

Nie wiem, co strzeliło do głowy projektantom Lego, żeby robić taką ciężarówkę na sześciu kołach. Brawo za użycie dziesięciu. Poszerzone błotniki i kolorystyka nadają jej bardziej drapieżnego wyglądu. Przy drobnych zmianach w przedniej części podwozia mógłbyś zrobić silnik z pracującymi tłokami w cylindrach.
Szukajcie, a znajdziecie. Pukajcie, a otworzą wam...

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 285
Rejestracja: 2006-06-05, 13:43
Lokalizacja: wawa
brickshelf: pixel

 

#21 Post autor: pixel »

nie znam sie za bardzo na MT ale czy palaki od lusterek nie wygladalyby lepiej gdyby ich zewnetrzna czesc byla zrobiona ze zwyklego patyczka a nie z antenki?
(no chyba ze nie ma takich szarych patyczkow)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#22 Post autor: Bricksley »

A może by tak zamiast czarnego użyć białego koloru jako dodatek do czerwieni?
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Szakal
Posty: 99
Rejestracja: 2006-10-28, 05:07
Lokalizacja: Dobroszów Ol.
brickshelf: Szakal

 

#23 Post autor: Szakal »

czemu nikt się nie oważy na zbudowanie niebieskiego?? Czerwonych czarnych i białych widziałem pare a niebieskiego wcale albo zielonego lub żółtego.
,,Ale ta degrengolada jest super.......
Przynieś te werypatory do bulgotnicy....."

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#24 Post autor: smyk »

Zawsze Szakalu możesz wybudować swojego kotka w kolorze Lime - powodzenia! ;]

Hippotam

#25 Post autor: Hippotam »

Szakal pisze:czemu nikt się nie oważy na zbudowanie niebieskiego?? Czerwonych czarnych i białych widziałem pare a niebieskiego wcale albo zielonego lub żółtego.
Bo niekoniecznie są odpowiednie części w tych kolorach.
Mi najbardziej do tej pory (sorry Nexus) podoba się ciemnoczerwono-piaskowa (albo brązowo-piaskowa? eech, te monitory LCD) wersja braci Arvo:
Obrazek

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#26 Post autor: Robson »

No dobra on jest super, ale skąd takie klocki??!! i cena tych klocków!!??
Cb1100RR

Cień

#27 Post autor: Cień »

Robson1903 pisze:No dobra on jest super, ale skąd takie klocki??!! i cena tych klocków!!??
Interpunkcja jaką stosujesz sugeruje, że jesteś już bardzo zaawansowany w progresie pomiędzy fanem, a fanatykiem. Nie bierz mi tego za złe, po prostu najwyższy czas zastanowić się nad tym.
Sorry za O/T

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#28 Post autor: Maciej Drwięga »

Robson1903 pisze:No dobra on jest super, ale skąd takie klocki??!! i cena tych klocków!!??
A jaki jest z tym problem ? Trzeba tylko pogodzić się z tym, że czasami na porzeby jednego projektu klocki zdobywa się miesiącami i nie jest to tanie. Jeśli przyjmujemy że budujemy tylko z tego co mamy, to istotnie pojawiają się problemy. Trudno wymagać aby dość duży model w niezbyt popularnych kolorach był pospolity i tani...
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#29 Post autor: Robson »

Witam. Mam pytanie. Chciałbym sie dowiedzieć jak zrobić zaczep do przyczepy. Zbudowałem "white cat'a" , ale nie ciągnik siodłowy tylko zwykła ciężarówka. Bardzo proszę o propozycje. Nie chciałem robić nowego tematu, wiec tu pisze:) Pozdrawiam
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#30 Post autor: Żbik »

Robson1903 pisze:Chciałbym sie dowiedzieć jak zrobić zaczep do przyczepy
Na przykład tak.

ODPOWIEDZ