[MOC] SCANIA R620 Timber Truck

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#46 Post autor: Żbik »

Dziś podczas Pyrkonu zrobiłem dla zabawy test precyzji sterowania ramieniem:

Obrazek

Wyszło chyba nie najgorzej, zważywszy na fakt, że klocki stoją na rancie puszki, więc lekkim skosem :)

bart_ilo
VIP
Posty: 1494
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#47 Post autor: bart_ilo »

Bardzo dobrze Ci poszło. Lekko nie było ale się udało :)

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#48 Post autor: Corrado »

Świetny model! Jeden z najlepszych ciężarowek jakie widziałem ;) dla mnie ciekawie i dobrze zrobiony jest ten mały BB w kabinie :)

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#49 Post autor: ELEMENT »

Podczas całego Pyrkonu zaliczyłem (na oko) jakieś 3,5 roboczogodziny ładowania drewna :) Pod koniec szło mi na prawdę nieźle :P

Podczas żadnej z dotychczasowych wystaw nie bawiłem się czyimś MOC-em tak świetnie jak w tym przypadku :) Świetna robota.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#50 Post autor: legosamigos »

To chyba baterie lub akumulatorki były często wymieniane, skoro się tyle bawiłeś :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#51 Post autor: ELEMENT »

Nie było tak źle. Raz myślałem, że padły, ale okazało się, że pył upośledził działanie jakiegoś zabezpieczenia w jednej z pompek :) Żbik na pewno znacznie lepiej by wyjaśnił o co tam chodziło.

Poza tym nie wymieniałem - albo miałem szczęście i dorywałem się akurat jak były pełne akumulatorki, albo model jest energooszczędny :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#52 Post autor: Żbik »

Te tłumy ludzi wzbijały sporo kurzu w powietrze i on osiadał na modelach (już w sobotę rano na czarnych elementach doskonale było widać kołderkę pyłu). Ten pył osiadał także na siłownikach pneumatycznych, które z racji smaru pięknie łapią kurz. No i tak zabrudzony autozawór nie reagował tak jak powinien. Przetestowaliśmy z Blahą i Mistakesem także zawieszenie - jeździliśmy do połowy załadowaną drewnem ciężarówką przez ramkę techniczną 5x7 i radziła sobie bardzo dobrze. Także model przeszedł test bojowy i jestem z niego zadowolony :)

Akumulatorek 6xAAA wystarczał na pół dnia. Oczywiście model nie pracował bez przerwy.
Ostatnio zmieniony 2016-04-13, 10:06 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#53 Post autor: noniusz »

Na wystawie już mówiłem, ale dopiszę jeszcze tutaj, że na żywo model wygląda zdecydowanie lepiej i upakowanie elektroniki w szoferce jak i kabinie żurawia nie bije aż tak bardzo po oczach, jak wcześniej zostało wielokrotnie napisane.

mw
VIP
Posty: 731
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#54 Post autor: mw »

chyba najbardziej zaawansowany model na Pyrkonie, choć by z tego powodu że to jest auto do przewozu drewna więc nie było zbytnio miejsca na upakowanie (pochowanie) elektroniki, pneumatyki itd....
Raz Żbik, wychodząc gdzieś, powiedział że jak ktoś chce to może się pobawić .... ale nie zostawił kluczyków :) hehe - Bardzo fajny model

ODPOWIEDZ