[MOC] Przed Bitwą na Łuku Kurskim

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

[MOC] Przed Bitwą na Łuku Kurskim

#1 Post autor: pit »

Kolejna z moich nowych prac. Samej bitwy w zasadzie na tej makiecie nie ma. Nie licząc tych kilku czających się Rusków. Diorama raczej przedstawia przygotowania Niemców do bitwy.

Makieta powstała na wystawę "Zbudujmy to" w Swarzewie w zeszłym roku i w sumie w pewnym stopniu, dzięki Stowarzyszeniu.

Uważni obserwatorzy zauważą fragmenty mojej wcześniejszej dioramy "Polski wrzesień", pokazanej na wystawach w Rzeszowie i Warszawie.

Z niepublikowanych wcześniej modeli na makiecie są: Tygrys, Ferdynand i transporter-radiostacja (Sd.Kfz. 250/3).

Trochę zdjęć poniżej.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Niewiele więcej zdjęć na flickr.

Dużo więcej zdjęć na Brickshelfie.
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mrosik »

Fajnie, duzo sie dzieje. Aczkolwiek bitwa Kurskiem kojarzy mi się z otwartym polem.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#3 Post autor: gmkkk »

Najwieksze zmagania były kolo wsi Prohorowka, chyba...

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#4 Post autor: bart_ilo »

Całość bardzo ładnie wygląda. Wszystko realistycznie pokazane. Podoba mi się sprzęt wojskowy ale najbardziej lekko ukryty tygrys :)

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#5 Post autor: szarikm »

Trzymasz poziom - potężna ilość detali.
Dach słomiany pierwsza klasa.

hoho - kapliczka nawet się znalazła!

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Durzy »

Mnie się ten kamuflaż geometryczny na Ferdynandzie i Pz IV nie podoba. Wprawdzie ten pierwszy był takim kolosem, że może ma to sens, ale jednak modele pancerne z Lego lepiej wyglądają w jednolitych barwach.

Czuć klimat wschodniej wsi, podobny jaki można poczuć np grając. w Company of Heroes 2 i za to ogromny plus!

Awatar użytkownika
K^3
Posty: 180
Rejestracja: 2011-06-11, 19:55
Lokalizacja: Gdańsk / Tokio

#7 Post autor: K^3 »

Ten słomiany dach to aż musiałem przybliżyć na zdjęciu bo nie wierzyłem, że to Lego. Majstersztyk.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#8 Post autor: dmac »

Czołgi bardzo udane (minus kamuflaż ;) ), Ferdynand super (minus kamuflaż :D ) .
Transporter przykryty gałęziami trochę mniej mnie przekonuje - ma chyba ciut przekombinowany przód.
Otoczenie - fantastyczne. Chaty, roślinność, Ruscy za spaloną chałupą - wszystko to bardzo mi się podoba. No i sam wiem najlepiej, ile pracy potrzeba na tak dużą makietę.
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#9 Post autor: Cevillus »

Makieta robi ogromne wrażenie. Bardzo mi się podoba :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#10 Post autor: pit »

Mrosik pisze:Fajnie, duzo sie dzieje. Aczkolwiek bitwa Kurskiem kojarzy mi się z otwartym polem.
Mi też. Ale wtedy na makiecie byłoby nudno. Tym bardziej, że moje sowieckie wojska są na razie słabo wyposażone - mają jedynie katiuszę. Z tego też powodu w tytule dodałem słowo "przed". :)

Z tym kamuflażem to trochę taka ściema, żeby ukryć braki czasowo-materiałowe. :)

Z transportera też nie jestem zadowolony. Gdzieś mi chyba zginęły proporcje długości maska/kabina, no i ten przód wyszedł za "okrągły". Jest do poprawy. Ale Ferdynand i Tygrys też są jeszcze do poprawy.
Swoją drogą, Ferdynand to chyba moja najdłużej leżąca w szufladzie pracy. Zacząłem go chyba robić mniej więcej wtedy, co katiuszę.
A Tygrys, mam wrażenie, wyszedł mi trochę za mały w stosunku do innych czołgów.

Tak czy inaczej, nie pokazuję tych trzech pojazdów osobno, ponieważ uważam za niedokończone. A na makiecie trochę zginą. Tym bardziej, że mają kamuflaż. :D
Pozdrawiam,
Piotrek

ODPOWIEDZ