[MOC] BrickBrick-8

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

#16 Post autor: SAMOLOT »

Wyśmienity pomysł i wspaniałe wykonanie, bardzo staranne. Myślę, że to może być fajny model do LEGO ideas.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: Durzy »

Opublikowałeś MOC mniej więcej wtedy kiedy miałem rozmyślania: "szkoda, że się nie da zrobić jeżdżącego BB-8 z Lego". No i szkoda, że jest to niemożliwe, ale nie zmienia to faktu, że Twój moc wygląda świetnie!

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#18 Post autor: JAREMA. »

Durzy pisze:"szkoda, że się nie da zrobić jeżdżącego BB-8 z Lego"
Sporo o tym myślałem kiedy po raz pierwszy zobaczyłem BB-8, mam pomysł na zbudowanie samojezdnej kuli która była by dość lekka i chyba wytrzymała w stosunku do mechanizmu w środku, jednak prawdopodobieństwo że będę w posiadaniu tych klocków jest małe, a w przypadku BB-8 dochodzi jeszcze głowa która nie tylko ważyła by swoje ale musiała by znacznie zwiększyć przeciwwagę. Można sporo teoretyzować jednak nigdy nie wiadomo jak to się zachowa póki nie zostanie zbudowane :) Może kiedyś taki powstanie.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: Durzy »

JAREMA, ale w jeżdżącym modelu nie przymocujesz głowy. Ona musi mieć możliwość przesuwania się po całej kuli - kuli, która musiałaby być cała gładka, aby równie gładka głowa mogła się po niej przesuwać i tu jest problem. No i przeciwwaga z magnesami też. A do tego zmieścić napęd, baterię, wieżę RC...
Ostatnio zmieniony 2016-01-12, 07:10 przez Durzy, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#20 Post autor: spacelord »

Bardzo fajna praca. Widziałem na żywo w Krakowie na wystawie SW i super to wyszło :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#21 Post autor: dmac »

Dobrze, że temat został odświeżony, bo jakimś cudem mi umknął :) .
Bardzo, bardzo fajny model. Gdy tylko ujawniono wygląd BB-8, wiadomo było, że nie do zrobienia z LEGO jest w pełni mobilna kula z łbem trzymającym się u góry, dlatego w duchu skreśliłem wszelkie możliwości ruchowe... przedwcześnie! Bardzo sprytnie obszedłeś problem, moje gratulacje!
Gdybym miał zasugerować zmianę na lepsze, powiedziałbym: wywal talerz, który stanowi dno głowy, jeśli nie jest niezbędny (a pewnie nie jest). Głowa stanie się niższa i będzie niżej zawieszona nad tułowiem, co jeszcze bardziej upodobni model do oryginału.
Ostatnio zmieniony 2016-02-03, 11:37 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#22 Post autor: JAREMA. »

dmac pisze:Gdybym miał zasugerować zmianę na lepsze, powiedziałbym: wywal talerz, który stanowi dno głowy
Istotna uwaga, zastanawiałem się nad tym po zrobieniu zdjęć, głowa wyszła dość duża i było to widoczne, niestety nie miałem już możliwości zrobić nowych zdjęć a jak jechał na wystawę to szary talerz miał być usunięty a biały na rancie oklejony szarym paskiem ... zapomniałem o tym, teraz to bez znaczenia, jak do mnie wróci to idzie do rozbiórki a podstawa wraca do magazynu LUGPol'u. Przy rozbieraniu mogę zrobić instrukcję mechanizmu gdyby ktoś chciał go odtworzyć i poprawić chociaż działa dość dobrze i nawet cicho pracował na wystawie :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#23 Post autor: SERVATOR »

Zerknijcie na ten projekt w LEGO IDEAS...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QKCkOAE ... e=youtu.be[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2016-02-29, 14:23 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#24 Post autor: JAREMA. »

wczoraj go wystawiłem w "ciekawych konstrukcjach" zrobił na mnie wrażenie :)

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#25 Post autor: mw »

JAREMA, Ty wiesz że jestem zakochany w tym MOCu , zdolny jesteś a BB8 jest śliczny i pięknie się prezentuje w ruchu. Ten mechanizm trzęsącej się główki i raz po raz spoglądającej w bok to majstersztyk :)

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#26 Post autor: bart_ilo »

Świetny model!
Fajny pomysł z napędem.
Na żywo jeszcze lepiej wygląda. Cieszę się że miałem możliwość zobaczyć z bliska :)

ODPOWIEDZ