75051 Jedi Scout Fighter

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Green
Posty: 14
Rejestracja: 2016-01-17, 16:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

75051 Jedi Scout Fighter

#1 Post autor: Green »

Lego 75051 Jedi Scout Fighter

Obrazek

Dane:
Seria: Star wars Yoda Chronicles
Rok wydania: 2014
Liczba klocków: 490
Liczba Figurek: 4
Waga klocków w pudełku: 0,97 kg
Cena: Katalogowa: 299 zł , Allegro/OLX: ok 250-260 zł

Spis elementów
BRICKLINK

Zanim zacznę właściwą recenzje, chciałbym się przywitać na forum, więc witam wszystkich fanów lego, jako, że to nie tylko moja pierwsza recenzja, ale i nawet pierwszy wpis proszę o wyrozumiałość. Zaczynajmy !

Zaczniemy tradycyjnie od
Pudełka

Obrazek

Tył przedstawia nam funkcje zestawu

Obrazek

Na jednym boku widzimy wszystkie figurki i jedną wybraną w skali 1:1

Obrazek

Pudełko mówi nam tez, że część elementów została wyprodukowana niestety w Chinach

Obrazek

Pudełko ogólnie jest bardzo ładne, graficznie bez zarzutu, a rozmiar tradycyjny dla większych zestawów, może zachęcić do zakupu.

Instrukcja i zawartość pudełka

W pudełku znajdziemy:
- jedną dużą, zawierającą 74 strony instrukcje
-arkusz naklejek
-5 ponumerowanych woreczków z klockami

Obrazek Obrazek Obrazek

Klocki

W zestawie najbardziej unikatowe są figurki, a te zaprezentuje za chwilę, jednak znalazło się tutaj też kilka dość ciekawych klocków:

Obrazek- Pallet 1.5 Mm 5X6 w tym kolorze tylko w 2 zestawach.

Obrazek- Brick 4X4/18° w tym kolorze w 3 zestawach.

Obrazek-Flat Tile 1X1 z ładnym nadrukiem, występuje w 5 zestawach.

Obrazek- Left Shell 3X12 w tym kolorze w 7 zestawach.

Obrazek-Right Shell 3X12 w tym kolorze w 7 zestawach.

Figurki


Jak wcześniej pisałem dostajemy 4 figurki, są to na prawdę świetne figurki dostępne tylko w tym zestawie , 3 z nich pojawiły się tutaj pierwszy raz, natomiast jek-14 był już w innym zestawie, ale w tym wariancie kolorystycznym występuje tylko w tym zestawie.

Zacznijmy więc od niego

JEK-14

Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek

Figurka jest na prawdę świetna, szczególnie podoba się głowa pokazana na 3 zdjęciu. Figurka występuje w 2 zestawach, ale w takim wariancie kolorystycznym tylko w tym zestawie. Jek używa też białej rączki do miecza świetlnego,co lepsze dostajemy 2 takie rączki w zestawie :)

Ithoriański Mistrz Jedi

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Moja ulubiona figurka z tego zestawu, fantastyczny, prosty nadruk oraz jeszcze lepszy model głowy, figurka występująca tylko w tym zestawie i możliwe, że tak pozostanie.

Droid protokolarny RA-7

Obrazek Obrazek

Figurka występuje tylko w tym zestawie, według mnie wykonana bardzo dobrze, może stanowić fajne uzupełnienie kolekcji figurek star wars.

Droid astromechaniczny

Obrazek Obrazek

Droid taki sam jak np. R2-D2, jedyna różnica to inne malowanie, według mnie kolorystycznie jeden z najlepszych droidów astromechanicznych, w takim wariancie kolorystycznym występuje tylko w tym zestawie.

Model

Sam model jest całkiem spory i dość schludnie zrobiony, nie ma słabych konstrukcyjnie miejsc, których dotknięcie sprawi rozwalenie się konstrukcji, wszystko jest mocne i na pewno nie będzie się rozpadał przy zabawie, sam model jest tez całkiem fajnym dawcą części szczególnie płytek w kolorze szarym, czarnym i białym. Poniżej postaram się opisać funkcje zestawu.

Na początek rozmiar statku przy figurce:

Obrazek

Kokpit posiada 2 szybki i każda jest otwierana, w środku bez problemu mieszczą się figurki, co jest ważne bo nasz mistrz jedi ma dość charakterystyczną głowę, kokpit można też odłączyć od reszty statku, przez co staję się kapsułą ratunkową, warto też zaznaczyć i co idzie na pochwałę, klocki przedstawiające pulpity sterujące są nadrukowane, a nie są to naklejki jak w innych zestawach star wars jakie posiadam:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kolejne funkcje są z tyłu statku, jest tam wieżyczka która obraca się o 360 stopni, wieżyczka stoi na otwieranym włazie, pod którym znajdziemy skrzynkę do której możemy przymocować miecze świetlne, są tam też 4 granaty, oraz w środku skrzynki 2 holokrony jedi:

Obrazek [URL=ttp://images78.fotosik.pl/242/4840e0989d5080e3med.jpg]Obrazek[/URL]
Obrazek Obrazek

Na środku znajdziemy też 2 wyrzutnie sprężynowe a między nimi miejsce dla droida astromechanicznego, oraz jeszcze zdjęcie pokazujące widok ogólny modelu.

Obrazek Obrazek

Do naszego gwiezdnego myśliwca mieszczą się 3 figurki wraz z akcesoriami, niestety droid protokolarny musi zostać na ziemi :)

Obrazek

Plusy
- Cztery fantastyczne i unikatowe figurki
- Ciekawa konstrukcja
- Bardzo wysoka bawialność zestawu

Minusy
-Naklejki, tak wiem, że jest ich mało, ale przy takiej cenie nie powinno ich być wcale
-Wysoka cena

Podsumowanie:

Zestaw jest na prawdę godny polecenie, dostajemy 4 niesamowite figurki, duży bawialny model i do tego jest to zestaw wyjątkowy, nie jest to powtarzany co roku model jak np. Millennium Falcon, jest to zupełnie nowa konstrukcja i jeśli musimy już zapłacić tyle pieniędzy to fajnie, że nie jest to odgrzewany kotlet. Płynnie przejdę do ceny, która teraz już jest mniej więcej na stałym poziomie, czyli ok 300 zł, ja tyle bym za ten zestaw nie dał, ma na prawdę świetne figurki, ale 300 zł za 490 klocków to bardzo dużo nawet jak na zestaw licencjonowany, myślę, że jeszcze uda się trafić na podobną okazję jak ja czyli ok 200 zł za ten zestaw, przy takiej cenie to świetna oferta, jednak powyżej 250 zł ten zestaw staję się nieopłacalny, ale zestaw jak już mówiłem godny polecenia i dla kolekcjonera i dla osoby, która chce się tym po prostu pobawić.

Mam nadzieję, że jak na pierwszą recenzje nie ma źle i przyjmiecie mnie na forum jak najlepiej, dzięki za poświęcony czas i do następnego ! :)
Ostatnio zmieniony 2016-01-17, 22:23 przez Green, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ