Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
42049 Mine Loader
Autor Wiadomość
AOW 

Wpisy: 144
Wysłany: 2016-01-25, 16:34   

M_longer napisał/a:
yoshi82 napisał/a:
Zestaw jak najbardziej trafia do dzieci :D

A ja się nie kryję z tym że w temacie maszyn górniczych jestem cięty na odchyły od oryginału ;)
Ja wiem że to jest dla dzieci. Ale najbardziej nie podoba mi się w tym zestawie to że jest taki niedorobiony.

Dokładnie, nie znasz się :) ale tak serio wiem że "siedzisz" po uszy w maszynach górniczych, stąd z Twojej strony taka krytyka co całkowicie rozumiem :)
Ja się nie znam i patrzę teraz z punktu widzenia dzieciaka i zdaje egzamin - jest bawialny i to bardzo (sam się trochę pobawilem i podoba się) :)

M_longer 
VIP

Wpisy: 5091
Wysłany: 2016-01-25, 16:59   

AOW napisał/a:
M_longer napisał/a:
yoshi82 napisał/a:
Zestaw jak najbardziej trafia do dzieci :D

A ja się nie kryję z tym że w temacie maszyn górniczych jestem cięty na odchyły od oryginału ;)
Ja wiem że to jest dla dzieci. Ale najbardziej nie podoba mi się w tym zestawie to że jest taki niedorobiony.

Dokładnie, nie znasz się :) ale tak serio wiem że "siedzisz" po uszy w maszynach górniczych, stąd z Twojej strony taka krytyka co całkowicie rozumiem :)
Ja się nie znam i patrzę teraz z punktu widzenia dzieciaka i zdaje egzamin - jest bawialny i to bardzo (sam się trochę pobawilem i podoba się) :)

Powiedziałbym że minimum bawialności spełnia. Ale potem przechodzę w tryb analizy i "dlaczego to tak niewiele się podnosi" itd.

legosamigos 
VIP

Wpisy: 2962
Wysłany: 2016-01-25, 20:07   

AOW napisał/a:
...Oluś (3 latka) bawił się nim przez ponad godzinę! Funkcje są banalne i trzylatek spokonie poradził sobie z nimi. Zabawa trwałą na całego. Jedyne co, to że czasami mylił pokrętło od funkcji chwytaka z zębatką która idzie do obrotnicy :)...

3-latek i już składa Technica? No nieźle :D

LordDarq 

Wpisy: 88
Wysłany: 2016-01-25, 20:26   

Nooo, kurde, myślałem że mój 6-latek jest w miarę ogarnięty, a tu taki klops...

AOW 

Wysłany: 2016-01-25, 23:23   

legosamigos, LordDarq, no gdzie ... składać to jeszcze nie składa ale np pomaga, za to bawi się wyśmienicie czy tym zestawem czy 8862/8868/8049/8858/9395 i tam innymi co są na półce.

Wracając do 42049 - a co jakby zamienić zębatki przy obsłudze chwytaka? czy ramię nie szybciej by działało?

LordDarq 

Wpisy: 88
Wysłany: 2016-01-26, 00:33   

Heh, zależy jak zmienisz - możesz równie dobrze 'zwolnić' ;-)

M_longer 
VIP

Wpisy: 5091
Wysłany: 2016-01-26, 07:13   

AOW napisał/a:
legosamigos, LordDarq, no gdzie ... składać to jeszcze nie składa ale np pomaga, za to bawi się wyśmienicie czy tym zestawem czy 8862/8868/8049/8858/9395 i tam innymi co są na półce.

Wracając do 42049 - a co jakby zamienić zębatki przy obsłudze chwytaka? czy ramię nie szybciej by działało?

Ja bym zaczął od wyprowadzenia osi od skrętu i chwytaka za kuper, puszczając je przez ramkę H.

AOW 

Wysłany: 2016-02-23, 15:45   

M_longer, zamieniłem zębatki dając większą na górę, efekt: siła jaka trzeba użyć na otwieranie czy zamykanie chwytaka pozostała bez zmian, za to szybkość jest znacząca. Działa teraz sprawniej.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu