75135 Obi-Wan's Jedi Interceptor

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

75135 Obi-Wan's Jedi Interceptor

#1 Post autor: wesyr »

Przy pierwszej recenzji nie zjedliście mnie, więc zamieszczam kolejną :)

Obrazek

Recenzja pochodzi z bloga legopo30.blogspot.com

Tak się złożyło, że ostatnio w moim odtwarzaczu wylądował Epizod III Gwiezdnych Wojen. Już w pierwszych minutach filmu mamy do czynienia z kosmiczną walką, w której Obi-Wan w swoim myśliwcu przechwytującym (jak to brzmi...) wraz z Anakinem stawiają czoła Sithom. Scena jest epicka, a występujące tam pojazdy kosmiczne wyglądają bajecznie. Jakże się ucieszyłem kiedy wpadłem do katowickiego Tesco, tylko zerknąć na półki z Lego, a mym oczom ukazał się zestaw Obi-Wan's Jedi Incerteptor. Zerknięcie zakończyło się wybecalowaniem 109 zł za przepiękny model.


Za wspomniana przed chwilą kwotę dostajemy do ręki świetny model (na prawdę robi wrażenie) i dwa unikalne minifigi - Obi-Wan Kenobi i R4-P17.

Seria: Star Wars, Epizode III
Rok: 2016
Numer: 75135
Elementów: 215
Cena za jeden element: 0,51zł
Waga modelu: 192 g
Waga zestawu (pudełko z zawartością): 350 g
Model alternatywny: nie
Cena: 129,99 zł (na allegro od 106 zł, na BL od 95 zł)

Spis części:
- Bricklink
- Brickset

Pudełko i zawartość


Na awersie pudełka o wymiarach 26 x 19 x 6 centymetrów wiele się dzieje. Widać że projektanci bardzo chcieli zaakcentować waleczność Obi-Wan Kenobiego i jego "interceptora" i nawiązując do sceny filmowej umieścili zdjęcie modelu w trakcie bohaterskiej walki. W oddali widać wybuchy, wystrzały z laserów, niszczyciela Imperium a to wszystko na tle odległej planety. Na froncie pudełka zaprezentowano nam jakie minifigi znajdziemy w środku, a są to wspomniani przeze mnie wcześniej Obi-Wan Kenobi i R4-P17.

Na rewersie pudełka również sporo się dzieje. Centralne miejsce zajmuje inne ujęcie "interceptora" wraz z Obi-Wan Kenobim odbijającym wiązkę laserową swoim mieczem świetlnym. Ponadto zaprezentowano nam możliwości modelu, czyli strzelanie "laserem" (wystrzeliwanie jasnozielonych pocisków), ruchome skrzydła oraz otwieranie kabiny pilota.

Na jednym z dłuższych boków pudełka tradycyjnie zaprezentowano elementy zestawu w skali 1:1, w tym przypadku obu minifigów.

Obrazek



Obrazek


Obrazek


Pudełko w środku zapełnione jest mniej więcej w czterech piątych swojej objętości. Na zawartość składają się: instrukcja, arkusz z naklejkami oraz trzy woreczki z klockami.

Obrazek


Obrazek


Z ciekawych części namierzyłem jedną, czyli pokrywę kabiny pilota (występuje jeszcze w zestawie 75038, czyli "interceptorze" Anakina).

Obrazek



Zupełną nowością są minifigi - Obi ma dwie twarze (główka jest dwustronnie zadrukowana).

Obrazek



Obrazek



Obrazek


Zawartość poszczególnych woreczków

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Budowa i gotowy model


Instrukcja, która ma nas przeprowadzić przez proces budowy, ma wymiary 19,5 x 12,5 cm i liczy sobie 72 strony i jest zszywana metalowymi zszywkami. Poza przewodnikiem budowy znalazło się miejsce na spis elementów, reklamę aplikacji mobilnej Star Wars oraz na powtórzone z rewersu pudełka możliwości modelu.

Instrukcja tak niewielkiego modelu informuje nas przed kolejnym krokiem budowy z jakiego woreczka z częściami należy korzystać.

Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Konstrukcja nie należy do wymagających i sama budowa nie nastręcza problemów. Dla fanów GW każdy krok to radocha. To połączenie Dark Red z Light Bluish Gray. Mistrzostwo.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Podsumowanie


Model jest według mnie genialny. Doskonale oddaje piękno myśliwca z filmu. Estetyką bije nawet słynące z piękna modele Architecture. Połączenie Dark Red z Light Bluish Gray i czarnymi smaczkami jest prześliczne. Do tego bardzo ładne i dopasowane naklejki.

Dla każdego fana Star Wars pozycja z typu "must have".

-------------
Recenzja została poddana korekcie. Zawaliłem ostatni krok budowy i teraz podmieniłem zdjęcia gotowego modelu. Wszystko jest sprawne, model stoi jak należy, więc wycofuję się ze swojej uwagi o niestabilności myśliwca.
Ostatnio zmieniony 2016-02-25, 11:40 przez wesyr, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Ja mam nawyk, że zanim opublikuję recenzję, to czytam ją dwa razy a i przepuszczam przez jakiś filtrator błędów. Zwykle nie ma wtedy takich potworków jak: "Dar Red z Light Blay" (bohaterowie westernu?). ;)

Sama recenzja całkiem niezła. Duży plus za fajne fotki. Maleńki minus za to, że jak piszesz tuż nad zdjęciem, że świetny jest kolor dark red a na fotce ten kolor wygląda jak red, to mógłbyś nieco skręcić kontrast (czy coś tam innego), żeby było bardziej wiarygodnie a czytelnik miał możliwość podzielić Twoją obserwację.

Porównanie z serią Architecture moim zdaniem ogólnie niepotrzebne i nietrafione.
Przyzwyczailiśmy się też do podsumowania w konwencji wypisywania "+" i "-" danego zestawu.

Poza tym naprawdę nieźle. :)
Ostatnio zmieniony 2016-02-17, 07:26 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#3 Post autor: Kirysowaty »

wesyr pisze:Nie trzeba być wprawnym obserwatorem, żeby zauważyć, że użyłem sporego plate'a, żeby model stał prosto. Niestety jego konstrukcja nie pozwala ustawić go ładnie bez jakiejś podstawki. Bez niej "pada na pysk".
Może dlatego, że nie zgiąłeś w dół skrzydeł jak należy? Myśliwiec powinien się chyba na nich opierać.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#4 Post autor: Mlody »

Ale zbudowałbyś go poprawnie :) Odegnij skrzydła bo wygląda jak deska.

@Kirysowaty - szybszy o 1 sec :P
Ostatnio zmieniony 2016-02-17, 11:38 przez Mlody, łącznie zmieniany 1 raz.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#5 Post autor: Kirysowaty »

Mwahahahaha! :D

W zestawie nie podobają mi się dwie rzeczy: mocno wystający astromech (gniazdo na droida było lepiej zrobione w poprzednim Interceptorze) oraz ten myśliwiec klasy Imperial na pudełku - w "Zemście Sithów" tych niszczycieli nie uświadczymy, ale od chwili przejęcia marki przez Disneya żaden kanon praktycznie nie istnieje, bo decydenci mogą sobie z nim robić, co chcą: przywracać do życia uśmiercone postacie, zmieniać kolejność wynalezienia pewych projektów (B-Wing w "Rebelsach"), itd.

Pomimo tych drobnych mankamentów 75135 jest jedynym zestawem, dla którego może złamię swoje postanowienie, że nie kupię nic z SW, dopóki z opakowania nie zniknie to żałosne skrzyżowanie Jacena Solo z Revanem.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Durzy »

Ciekawe czy po odgięciu skrzydła myśliwiec będzie stać poprawnie, jeśli nie to dziwna i znacząca niedoróbka Lego.

Szkoda, że nie ma porównania z Interceptorem Anakina.

wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: wesyr »

Mlody pisze:Ale zbudowałbyś go poprawnie :) Odegnij skrzydła bo wygląda jak deska.
W istocie. Kilka dni ostrej pracy i zmęczenie spowodowało niedoróbkę.
SERVATOR pisze:Ja mam nawyk, że zanim opublikuję recenzję, to czytam ją dwa razy a i przepuszczam przez jakiś filtrator błędów. Zwykle nie ma wtedy takich potworków jak: "Dar Red z Light Blay" (bohaterowie westernu?). ;)

Sama recenzja całkiem niezła. Duży plus za fajne fotki. Maleńki minus za to, że jak piszesz tuż nad zdjęciem, że świetny jest kolor dark red a na fotce ten kolor wygląda jak red, to mógłbyś nieco skręcić kontrast (czy coś tam innego), żeby było bardziej wiarygodnie a czytelnik miał możliwość podzielić Twoją obserwację.

Porównanie z serią Architecture moim zdaniem ogólnie niepotrzebne i nietrafione.
Przyzwyczailiśmy się też do podsumowania w konwencji wypisywania "+" i "-" danego zestawu.

Poza tym naprawdę nieźle. :)
Co do Light Baly - Light Bluish Grey. Taki skrót.

Z fotografiami będę jeszcze walczył.

Porównanie z Architecture jest celowe, bowiem jak dla mnie w wyglądzie jest to seria najbardziej elegancka.

W kolejnych podejściach wezmę pod uwagę sugestię o "+" i "-".
Durzy pisze:Ciekawe czy po odgięciu skrzydła myśliwiec będzie stać poprawnie, jeśli nie to dziwna i znacząca niedoróbka Lego.

Szkoda, że nie ma porównania z Interceptorem Anakina.
Po odgięciu skrzydeł wszystko gra. Po prostu dałem d***.

Interceptor Anakina na pewno wpadnie w moje ręce więc i takie porównanie się znajdzie.

Dzięki za sugestie.

Przyjdzie mi poprawić recenzję.
Ostatnio zmieniony 2016-02-17, 19:26 przez wesyr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

wesyr pisze:Co do Light Baly - Light Bluish Grey. Taki skrót.
Był Blay jest Baly. Nie chcemy takich skrótów. ;)
Jak Ci szkoda liter, to napisz LBG.

wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: wesyr »

Podmieniłem zdjęcia gotowego modelu. Udowadniają one, że model stoi jak należy a ja jestem pała. Popracowałem też nad kolorystyką zdjęć przez co powinny zdecydowanie bardziej oddawać kolor modelu. Usunąłem również niechciany skrót :)

Dziękuję za uwagi i przepraszam za gafę.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#10 Post autor: tbzz »

Recenzja niczego sobie. Popracuj jeszcze nad szczegółami, tak jak pisał Servator i będzie git. O zdjęciach sam pisałeś. :) Ogólnie plus i oby tak dalej. Zgadzam się też z Tobą, że widać piękno myśliwca i że to "must have" fana serii.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

ODPOWIEDZ