Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
6244 Armada Sentry
Autor Wiadomość
spider44 
VIP

Wpisy: 145
Wysłany: 2016-01-22, 22:37   6244 Armada Sentry

6244 Armada Sentry

Kolejnym recenzowanym zestawem z mojej listy będzie 6244 Armada Sentry.

Dane techniczne

Seria: Pirates I/ Imperial Armada
Rok premiery: 1996
Waga klocków (bez pudełka): bd
Waga zestawu (brutto): 142 gramów
Liczba elementów: 67 (Bricklink), 70 (Peeron)
Liczba figurek: 1
Spis części: http://www.bricklink.com/...nv.asp?S=6244-1
Cena: Bricklink: 41-437 PLN, Allegro: 70-150 PLN,

Pudełko i instrukcja

Posiadam kompletny zestaw z pudełkiem w wersji niebieskiej. Stan pudełka dobry tak jak i instrukcji. Na tylnej ściance jak to wtedy bywało wersje alternatywne modelu głównego które również znalazły się w recenzji (w tym przypadku modeli alternatywnych jest dwa).

Instrukcja w formie książeczki, tylko do modelu głównego.

Elementy ciekawe i unikatowe

Jeden element w dwóch sztukach w bardzo nietypowym zielonym kolorze, występuje tylko w tym zestawie.

Zestaw

Zestaw 6244 jest przedstawicielem pierwszej serii piratów rodowodem z Imperial Armada. Jest to mały port przeładunkowy z wieżą i żurawiem do przeładunku oraz krótkim pomostem. Całym budynkiem zarządza jeden żołnierz, dodatkowo ma w swoim posiadaniu szalupę.

Modele alternatywne
Oba modele są wariacjami na temat piętrowego budynku strażniczego z przystanią przeładunkową.

Alternatywny I

Alternatywny II

Pomimo niewielkiej ilości elementów jeden i drugi model prezentują się naprawdę dobrze. I nie wiem czy nie lepiej nawet niż model główny.

Podsumowanie
Zestaw ten był ostatnim budynkiem należącym do żołnierzy Imperium który wyszedł w pierwszej serii piratów. Jest to jedyny budynek należący do Armady i patrząc przez jego pryzmat ciekawe jak wyglądałyby inne budynki tej frakcji (biorąc pod uwagę zmianę koloru z żółtego na zielony). Niemniej jednak sam zestaw jest zgrabny i wbrew pozorom bardzo bawialny. Dodatkowym dużym atutem są modele alternatywne. Szkoda jedynie że jest tylko jeden żołnierz, przydałby się mu jakiś kompan. Jak dla mnie zestaw wart jak najbardziej polecenia. Więc gorąco polecam go wszystkim, bo choć niewielki to nawet stojąc na półce bardzo cieszy oko.

Za

• świetne modele alternatywne
  • dobre dobranie kolorów
  • ładna i prosta bryła budyneczku
  • pierwszy budynek Armady…

Przeciw

• … i niestety jedyny
  • tylko jeden ludzik

Ocena końcowa 5.5/6

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez spider44 2016-01-23, 08:06, w całości zmieniany 1 raz  

Sajan 

Wpisy: 206

Wysłany: 2016-01-22, 23:27   

Model alternatywny do poprawy :D

Jellyeater 

Wpisy: 1252
Wysłany: 2016-01-23, 05:16   

Miła recenzja. Szkoda, że nie zbudowano portu i fortu. W ogóle coś im z tą podserią nie wyszło. Sam zestaw to już taki dziwny i ubogi. Ciężko powiedzieć co to ma być.

Robert Reimus 

Wpisy: 63
Wysłany: 2016-01-23, 13:10   

Ta podseria była tak smutna, że nawet happy meal się popłakał. A szkoda, bo była szansa na odświeżenie / reset całej serii pirates.
Niemniej dzięki za recenzję i pokazanie modeli alternatywnych:)

tbzz 

Wpisy: 355
Wysłany: 2016-01-23, 20:39   

Bardzo zwięzła recenzja. :) Również żałuje, że seria nie doczekała się dalszej eksploatacji. To tak jak z wilkami w castle. Dzięki spider44!

Szuwax 

Wpisy: 105
Wysłany: 2016-01-24, 11:47   

Jeden z tych małych zestawów, które chciałem mieć. Strasznie kusiły mnie zestawy tej wielkości pudełka, były w miarę tanie i dawały często jakąś fajną małą budowlę. Jako inny przykład dam 6036-1 .

Durzy 

Wpisy: 898
Wysłany: 2016-01-24, 17:52   

Cóż... ta seria miała naprawdę ciekawe minifigi, zwłaszcza tego w pancerzu. Konkwistador pełną gębą.

Z drugiej strony same modele... jako dziecko miałem 6280 Armada Flagship i byłem nim rozczarowany. Misz masz dziwnych klocków i kolorów, a do tego nie trzymających się kupy (wiecznie spadający ten przedni... maszt? nie wiem jak to się nazywa)! Nie wiem jakim cudem coś takiego zostało dopuszczone jako oficjalny zestaw. Całości klęski dopełnia fakt, że poprzednikiem był genialnym 6271 Imperial Flagship - model niby prosty, ale wyglądający genialnie.

Szuwax, ale po co zmieniasz tematykę? To jest ciekawy, stosunkowo mały, piracki zestaw: 6248 Volcano Island

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu