[MOC] 8858 Rebel Wrecker - Studless

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] 8858 Rebel Wrecker - Studless

#1 Post autor: Lomeltor »

8858 Rebel Wrecker w wersji studless, przygotowany z myślą o konkursie. Model powstał jeszcze przy okazji pierwszej wersji regulaminu, do którego podszedłem bardzo rygorystycznie. Moim zdaniem cel udało mi się zrealizować, mam nadzieję, że waszym zdaniem też. Osobiście jestem z modelu bardzo zadowolony.

Oryginał:
Obrazek

Moja wersja:
Obrazek

Pełna galeria: https://goo.gl/photos/RDAs18nNFvU6JCM7A

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#2 Post autor: Waler »

No no, ładny model. I o to chodziło w konkursie, by zrobić bardzo bliski oryginałowi zestaw, a Twój niezaprzeczalnie taki jest.
Część elementów w swojej wersji wykonałem podobnie, przykładowo wczoraj zrobiłem orurowanie ze światłami i jest wykonane identycznie. Kurde teraz mi nikt nie uwierzy, że nie ściągnąłem od Ciebie :D
Również podobnie jak Ty zrobiłem z przodu łuki nad przednimi światłami.
Trochę mnie tylko razi ta komora silnika, która jest o 2 study za długa przez użycie elementów do łączenia bloków silnika. U mnie maska jest oryginalnej długości :)
Brakuje krzywek z przodu zderzaka, bardzo charakterystycznego elementu, fotele też bym nieco pochylił w tył.
Przednie słupki moim zdaniem trochę za bardzo pionowe ale to szczegół. Widzę, że trochę namieszałeś w układzie skrętu, nie ta redukcja co potrzeba i nie widzę, ale czy tam jest ten mały gear rack czy nie?
Ogółem dość dobra kopia, oj kategoria druga będzie mocno oblegana :D
Ostatnio zmieniony 2016-01-24, 13:33 przez Waler, łącznie zmieniany 1 raz.

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#3 Post autor: Cieślu »

Nie podoba mi się front, brakuje czegoś między tymi łukowatymi liftarmami. Te szare bushe trzymające słupki też trochę rażą. Ogólnie jest dobrze chociaż jest to kolejny raz, że oryginał wygląda masywniej i bardziej rasowo co jest winą liftarmów, nie konstruktora :)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Lomeltor »

Waler pisze:czy tam jest ten mały gear rack czy nie
Nie ma, bo to dość stary element, skręt zrobiłem jak w 42021, stąd taki układ zębatek.
Krzywek z przodu nie dawałem, bo jakbym ich nie zmontował to jakoś mi się nie podobało...
Co do komory to fakt, jest niestety trochę za długa ale na szczęście nie rzuca się to w oczy.
Cieślu pisze:szare bushe trzymające słupki też trochę rażą
W oryginale były, nie wiem dlaczego w katalogu ich brakowało...
http://belay.peeron.com/scans/8858-1/29/
STT | Typowy technicowiec

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Z tego co wnioskuję, będą aż 3 takie zestawy :) Najpierw [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=26941]Kubricka[/URL], teraz lomeltora i jak wnioskuję jeszcze Waler takiego buduje
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#6 Post autor: Kubrick »

lomeltor pisze:Nie ma, bo to dość stary element, skręt zrobiłem jak w 42021, stąd taki układ zębatek.
To tak jak ja ;]
Cieślu pisze:Nie podoba mi się front, brakuje czegoś między tymi łukowatymi liftarmami.
I te lampy przednie jakby za wysoko trochę. Ale to detal i nie wpływa na rozpoznawalność całości.
No i widzę, że felgi z DW się nadały idealnie :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Lomeltor »

Kubrick pisze:felgi z DW się nadały idealnie :)
Te akurat sobie sam kupiłem dwa dni wcześniej, ale dzięki za pamięć przy zakupach:) Uncle Jaca również należą się podziękowania :)
STT | Typowy technicowiec

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#8 Post autor: Cieślu »

Kubrick pisze: I te lampy przednie jakby za wysoko trochę. Ale to detal i nie wpływa na rozpoznawalność całości.
Na rozpoznawalność może nie, ale w oczy kłuje :)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#9 Post autor: Waler »

Kubrick pisze:lomeltor napisał/a:
Nie ma, bo to dość stary element, skręt zrobiłem jak w 42021, stąd taki układ zębatek.
To tak jak ja ;]
No ale jaki tam stary, przecież użyto go w Buggy 8048 jak i SUVie 8081 jakieś 5 lat temu więc sprawa dość świeża. Ja, żeby Rebel miał ręce i nogi szarpnąłem się na tego pierwszego :)
Jeżeli chodzi o światła to pozycje mają dobrą tzn. na równi z brickiem przy błotniku są w oryginale i w pracy kolegi również są na dobrej wysokości.
Felgi u mnie również są identyczne, lecz odwróciłem je, wyglądają bardziej surowo :P

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Lomeltor »

No fakt, ale sam rack najlepiej, żeby pracował na jakimś bricku czy coś a to rozwiązanie już jakoś średnio mi się podobało, a że od razu nasunęło mi się rozwiązanie ze skutera postawiłem na nie.
O felgach też myślałem, żeby je dać odwrotnie :) To już typowo kwestia gustu :)
STT | Typowy technicowiec

AOW
Posty: 144
Rejestracja: 2014-01-31, 23:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: AOW

 

#11 Post autor: AOW »

lomeltor, no no pieknie naprawdę pięknie bardzo dobrze odzorowany jedyne co to moze zamiast korbki do obługi haka byś dał zębatkę, tak jak to teraz robią w nowych Technic'ach ?
Trochę też mi nie pasują koła, sam eksperymentowałem z różnymi i oryginalne jednak są najlepsze :)

pozd.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#12 Post autor: M_longer »

AOW pisze: Trochę też mi nie pasują koła, sam eksperymentowałem z różnymi i oryginalne jednak są najlepsze :)

pozd.
To tak samo co w przypadku 8459 (i chyba każdego modelu na tych balonach). Nowy odpowiednik ma dużo większą felgę, przez co model traci na masywności i wygląda jak po wiejskim tuningu :)

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#13 Post autor: BoskiKacu »

Super, bardzo mi się podoba i podobnie jak autorowi felgi te podobają się bardziej z tej drugiej strony :) Bardzo ładnie odwzorowany, będzie trudno wyłonić zwycięzcę ;)

ODPOWIEDZ