75827: Firehouse Headquaters

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#16 Post autor: bacon »

Jest fajnie, mnie się dobrze czytało. Od dłuższego czasu przeczytałem cała recenzję :) Ale faktycznie nie pokazałeś żadnego szczegółu ze środka (oprócz garażu). Ponadto o minifigach też warto wspomnieć i dać jakieś foto. Generalnie, jeśli uzupełnisz recenzję o kilka elementów to będzie "piątka" :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#17 Post autor: SERVATOR »

Argument, że nie robię tego co się przyjęło robić w dobrej recenzji bo jest to w sieci jest nietrafiony. Zobacz recenzje na dużych forach zagranicznych i przekonasz się, że i tam są wyznaczone standardy.
Jak już decydujesz się robić RECENZJĘ to zrób to jak należy. Inaczej wygląda to jak Twoja refleksja.
Mi przede wszystkim brakuje info o nowych i ciekawych częściach.
Np. ta RURA zasługuje na oddzielny komentarz. :)

Popatrz na recenzję Krowy z Lego Movie, która zrobił Nori. Można się z niej wiele nauczyć.
Ostatnio zmieniony 2016-01-29, 09:13 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#18 Post autor: 3dom »

Popatrz też na recenzję ślimaka Duplo Servatora - podszedł do tematu z jajem ale jednocześnie wszystkie elementy wymagane od dobrej recenzji zawarł. To skrajny przykład bo to wyjątkowo mały zestaw ale pewnie znajdzie inne na forum.
Tylna ściana budynku za tyle kasy to jakiś ponury żart.
A co do ceny, czy tylko mnie zastanawia dlaczego to 1600,00 a nie standardowe 1599,99? :>
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#19 Post autor: M_longer »

Ojek pisze:Takiej wrogości nie spotkałem na żadnym innym forum, które zrzesza ludzi z tym samym hobby (no dobra jest jeszcze elektroda:)).
Ty wiesz że ja jak tylko zauważę coś nie tak w MOCu na Eurobricks i to opiszę, to zaraz się znajdzie ktoś obrażony że mam czelność krytykować? :)

Wychodzę z założenia że lepiej wypunktować co jest nie tak, bo wtedy autor ma szanse nanieść poprawki do tego co zrobił.

Marone_PL
Posty: 16
Rejestracja: 2015-02-14, 19:55
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: Marone_PL »

A do mnie Twoja recenzja trafiła i czekam na kolejne. Zacząłeś z grubej rury z zestawem za najniższą krajową i jak na debiut, jest naprawdę ok. Sam zestaw faktycznie w budowie wydaje się dość monotonny. A tył to zupełne nieporozumienie.

Ecto ma parkować pod chmurką? Pffff :/

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#21 Post autor: Biedrus »

bacon pisze:Jest fajnie, mnie się dobrze czytało. Od dłuższego czasu przeczytałem cała recenzję :)
Zapomniałem dodać, miałem tak samo jak Bacon :-)

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: Ojek »

M_longer pisze:
Ojek pisze:Takiej wrogości nie spotkałem na żadnym innym forum, które zrzesza ludzi z tym samym hobby (no dobra jest jeszcze elektroda:)).
Ty wiesz że ja jak tylko zauważę coś nie tak w MOCu na Eurobricks i to opiszę, to zaraz się znajdzie ktoś obrażony że mam czelność krytykować? :)

Wychodzę z założenia że lepiej wypunktować co jest nie tak, bo wtedy autor ma szanse nanieść poprawki do tego co zrobił.
Doskonale rozumiem Twoje podejście. Zgadzam się z nim, ale warto jednak czasami oprócz samych krytycznych uwag dodać jakieś dobre słowo. Przede wszystkim nowemu użytkownikowi.

Co do Eurobricks to już zupełnie inna historia. Z tego co zauważyłem tam można tylko zachwalać MOCe, broń Boże krytykować:) Jak mówię, na początku był to dla mnie szok jak tutaj komentuje się prace na forum. Przede wszystkim porównując do wspomnianego Eurobricks. Jak już zrozumiałem, że to nie jest wrogość na forum tylko konstruktywna krytyka, na Eurobricks zaglądam naprawdę sporadycznie.

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#23 Post autor: A.Brickovsky »

Mi osobiście nic w recenzji nie brakowało, bo zestaw uważam za nietrafiony. I recenzja w zasadzie zwięźle to podkreśliła. Co za marnotrawstwo potencjału, jaki może mieć 1600 zł.
Nudne z zewnątrz. Tył tragiczny. Ecto się nie mieści. Naklejek w 3 d**y.
OK, wnętrze jest super, dużo szczegółów. Ale za tę cenę mamy prawie 3 modulary. To ja się pytam po co komu ten zestaw jeśli nie jest fanem GB? Dobre zestawy rozróżnia się po tym, że nie jesteś fanem a i tak chcesz to mieć JUŻ. Jak Falcon UCS. Nawet Taj Mahal. Albo nowe Techniki na sierpień 2016. Ale na pewno nie tę cegłę!
Alonzo Brickovsky says hello!

Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 164
Rejestracja: 2012-11-19, 10:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: Prezes »

Za dużo tu podstawowych braków. To jest zestaw, który wymaga czegoś więcej niż tylko zdjęcia pudełka, woreczków i gotowego zestawu. Nikt nie wymaga aptekarskiej dokładności, nikt nie wymaga bycia specjalistą w dziedzinie kolorów czy nazewnictwa, nikt nie wymaga bycia fotografem, ale i nikt nie chce kilku byle skleconych na prędko słów, marnych fot czy pogryzionych, brudnych lub zniszczonych klocków (generalizuję, oczywiście!).

Jednakże, skoro już ktoś decyduje się dołączyć do nas, być miłośnikiem klocków, wydawać swoje pieniądze na wymarzone zestawy - i to jak widać, wcale nie marne grosze - to TO musi też być gdzieś wewnątrz Ciebie. Ja cieszę się z najmniejszego zestawu. Kupuję te, które mi się podobają, na które mnie stać i radość z robienia recenzji jest razem ze mną wraz z budowaniem i fotografowaniem. To dla mnie jak ceremonia. Ja muszę mieć wygospodarowany czas, przygotowany sprzęt, dziecko uśpione lub wywiezione do dziadków, przetarty stół, umyte ręce i ruszam. Na kilka godzin chcę być sam. Celebrować chwilę. Rezultatem tego jest recenzja utrzymana na minimalnym poziomie jakości (to nie kiełbasa, że się da powąchać, zważyć i posmakować). Myślę, że moi odbiorcy to czują.

Twoja "recenzja" natomiast, brzmi jak próba wyjaśnienia samemu sobie: "Kurde, po co ja wydałem 1600zł na średniacki zestaw?". Oczywiście to także jakaś informacja dla nas, ale sposób jej przedstawienia mizerny. Odczucia za tym idące, również.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#25 Post autor: Mestari »

Mi w sumie się spodobała recenzja :) bo rzeczywiście zastanawiałem się czy nie kupić. I wtedy nie lubię mieć dużo zdjęć, tylko takie zwięzłe podsumowanie czy wszystko gra. A jak nie to dlaczego. I teraz już wiem, że nie kupię :P Teraz mogę sobie oglądać te wszystkie detale gdzieś w sieci ;)

ODPOWIEDZ