30310 Arctic Scout

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

30310 Arctic Scout

#1 Post autor: Iwona »

Obrazek
30310 Arctic Scout
Seria: City
Rok premiery: 2014
Liczba klocków: 34 + 7 extra (wg bricklinka)
Liczba figurek: 1
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: polybag
Cena: Allegro ok. 34 PLN z przesyłką, bricklink MSIB ~20 PLN (bez kosztów wysyłki)

Podseria Arctic była w produkcji w 2014 roku. Według mnie jedna z fajniejszych serii, chyba dobrze, że nie była na siłę kontynuowana. Ot, 10 zestawów i jest komplet.

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie to polybag o wymiarach 17 x 19 cm. Na przedniej części opakowania mamy pokazany samolot w czasie startu, widać, że płozy i śmigło są ruchome.
Z tyłu nic szczególnego: ostrzeżenie o możliwości zadławienia, kod kreskowy, nr seta itp. Instrukcja to niewielkich rozmiarów dwustronnie zadrukowana kartka papieru.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Klocki
Według bricklinka jest ich 34. Na uwagę zasługują wg mnie:
Obrazek Orange Slope, Curved 2 x 2 No Studs with Dark Blue and White Arctic Explorer Logo Pattern, element charakterystyczny dla serii arctic. Występuje w 5 zestawach.

Minifigi
W zestawie znajduje się 1 minifig. Posiada charakterystyczną dla serii dwustronnie zadrukowaną bluzę. Znajdziemy ją w 8 zestawach (z 10, które wystąpiły w serii, z tych dwóch jeden nie posiada minifigów, drugi to 60034). Spodnie wystąpiły w 9 setach arctic, czyli we wszystkich, w których były minifigi. Główka, jednostronnie zadrukowana, od 2012 roku gościła w 28 setach.

Obrazek
Obrazek

Model główny
Model jest mały, układa się go szybko i przyjemnie. Płozy samolotu są ruchome, co umożliwia lądowanie nie nierównym terenie. Boli trochę brak jakiejkolwiek szyby zabezpieczającej pilota. Sam kask przy zamieci śnieżnej to może być za mało.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie
Zestaw mi się podoba, jest dobrym uzupełnieniem serii arctic. Brak naklejek (coraz bardziej rozpowszechnianych) uważam na plus tego zestawu. Irytujące jest to, że polybagi często są dostępne „gdzieś”, z „czymś” i nie można ich normalnie kupić w sklepie czy na S@H. Jak człowiek przegapi takie maleństwo, to później ceny potrafią nieprzyjemnie zaskoczyć.
Obrazek

Za
  • bawialność
  • uzupełnienie kolekcji arctic
  • brak naklejek


Przeciw
  • brak szyby zabezpieczającej pilota

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#2 Post autor: REX »

Maleństwo a cieszy. No i jest minifig.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#3 Post autor: martinb »

Rzetelna recenzja udanego zestawu. W ogóle cała podseria Arctic była bardzo udana. Odkąd kupiłem synowi 60032 w Międzyzdrojach na wystawie LEGO, to od tamtej pory zostałem fanem tej podserii. :-)

Wydaje mi się, że ostatni Arctic i nadchodzące Volcano to robota tej samej osoby lub grupy osób. Zresztą wystarczy popatrzeć na zróżnicowanie oraz rażące podobieństwa pomiędzy poszczególnymi zestawami...

A co do braku szyby: można to uznać za wadę i za zaletę. Mi akurat podoba się tak, jak jest.

ODPOWIEDZ