[MOC] [MOD] Żuraw kratowy

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

[MOC] [MOD] Żuraw kratowy

#1 Post autor: legosamigos »

Obrazek

Witam serdecznie!

Gdy zobaczyłem zestaw 42042, pomyślałem sobie, że muszę go mieć, więc go kupiłem. Jednak nie do końca podobała mi się ta wersja żurawia, którą wypuściło Lego, więc go troszeczkę przebudowałem. Nawet kabina jakoś do mnie nie przemawiała. Początkowo miała być podnoszona przez PF, ale jednak zrezygnowałem, bo troszkę zbrakło mi miejsca na dodatkowy silnik i 4-tą wieżę IR. Waga żurawia to prawie 2,2 kg

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Power Functions:
2 silniki PF L
4 silniki PF M
2 pudełka z bateriami
3 wieże IR
3 piloty IR
1 przedłużka 20 cm

Cała galeria na BS (oczywiście po upublicznieniu) ;)

Film na YT
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: BONBINI »

Bardzo udany MOD. Czy te przedłużone ramię budowałeś dozwolonymi technicami, czy musiałeś trochę naciągać kratownicę aby połączyć liftarmy?
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Max09
Posty: 1
Rejestracja: 2016-01-17, 14:58
Lokalizacja: Chorzów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Max09 »

Teraz to zaczyna przypominać jakiegoś Liebherra LR... Gratuluję :)
Pozdrawiam
Maciek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#4 Post autor: legosamigos »

BONBINI pisze:Bardzo udany MOD. Czy te przedłużone ramię budowałeś dozwolonymi technicami, czy musiałeś trochę naciągać kratownicę aby połączyć liftarmy?
Długość ramienia i bomu jest dokładnie taka sama jak w zestawie 8288, model B, więc nie trzeba było nic naciągać :) Poza tym ramię i bom są szersze o grubość liftarmu z każdej strony ;) dlatego w samej kratownicy jest ogromna ilość tego przydatnego elementu
Obrazek
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#5 Post autor: Biedrus »

Bardzo dobrze ci to wyszło. Szkoda , że firmowy zestaw nie jest w pełni zmotoryzowany podobnie jak twój.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Za dużo PF Lego by musiało wstawić, czyli za duże koszty, więc odpada ;) No chyba, że ze skrzynią rozdzielczą jak w zestawie 8043. A jakbyś chciał zmotoryzować zestaw 42042, to tu masz instrukcję ;)
Ostatnio zmieniony 2016-02-08, 09:10 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#7 Post autor: noniusz »

Widziałem przed publikacją tutaj na BS i bardzo mi się spodobał.

Model udany, zawsze fajnie, jak wszystkie funkcje są zmechanizowane i sterowane niezależnie, chociaż pierwowzór jak na fabryczny model i tak jest nader bawialny.

Kabina też wydaje się być udana i przede wszystkim jest z tej strony co być powinna, czyli z lewej.

A teraz będę się czepiał :)
1) model zdecydowanie za szybko się obraca
2) ta "namiastka" przeciwwagi ułożona z paneli 5x11 może się podobać, ale nie musi, nie lepiej było zamocować 2 battery box'y?
3) funkcję podnoszenia kabiny mogłeś "podpiąć" za pośrednictwem sprzęgła z24 np. pod funkcję podnoszenia całego wysięgnika, o np. tak: KLIK, w ten sposób oszczędzasz na dodatkowym silniku i wieży IR.
Ostatnio zmieniony 2016-02-08, 13:19 przez noniusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

noniusz pisze:Widziałem przed publikacją tutaj na BS i bardzo mi się spodobał.

Model udany, zawsze fajnie, jak wszystkie funkcje są zmechanizowane i sterowane niezależnie, chociaż pierwowzór jak na fabryczny model i tak jest nader bawialny.

Kabina też wydaje się być udana i przede wszystkim jest z tej strony co być powinna, czyli z lewej.
Tak jak wspomniałem na samym początku, mi ten model też przypadł bardzo do gustu, ale jednak nie do końca podoba mi się właśnie wersja w oryginale, dlatego ta modernizacja :) Z kabiną to samo, w oryginale wygląda jakby była zdeptana, jakaś taka mała :D i tak jak tobie nie pasowała mi z tej prawej strony. Może oryginalny zestaw to wersja angielska, w końcu oni wszystko mają z innej strony niż Europejczycy ;) Z resztą jak mieszkałem w UK, to mi 1 Angol powiedział, że są Anglicy i Europejczycy
noniusz pisze:A teraz będę się czepiał :)
1) model zdecydowanie za szybko się obraca
Zgodzę się z tobą. Początkowo był ślimak na z8 i druga z8 na starą (ale nie tą bardzo starą ;) ) obrotnicę, ale były zgrzyty, więc rozbiórka i teraz jest z12 na nową obrotnicę, dodatkowo z8 na z24 a na końcu z12 na z20, a mimo to jeszcze szybko chodzi
noniusz pisze:2) ta "namiastka" przeciwwagi ułożona z paneli 5x11 może się podobać, ale nie musi, nie lepiej było zamocować 2 battery box'y?
Wtedy byłyby 3 battery boxes ;) bo 1 jest w podwoziu do napędu, a nie chciałem dodatkowo ciągnąć kabli. Gdy podnosiłem słynny już kontener, który wystąpił w kilku moich produkcjach, model zaczął się jednak troszkę obalać, więc na szybko dobudowałem przeciwwagę z tych paneli
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: BoskiKacu »

Podobnie jak Noniusz wspomniał, ta przeciwwaga po prostu go szpeci... a i czy na prawde panele są takie dobre? Spróbuj z liftów jakoś to zrobić, zawsze będzie cięższe przy mniejszej ilości zabranego miejsca, przede wszystkim niech będzie na szerokość kadłuba, nie szersza:) Nie twierdzę tym samym, że takie nie istnieją, po prostu jest nieestetyczne;) No i chyba te czarne elementy przy kabinie lepiej byłoby zastąpić szarymi, jak nie ma takich szarych to inaczej rozwiązać problem:)
Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#10 Post autor: legosamigos »

Póki co jest to nowy element i na razie występuje w kolorze czarnym. Może kiedyś będzie w LBG, a te 15 paneli to akurat dobra przeciwwaga ;)
Ostatnio zmieniony 2016-02-09, 10:50 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#11 Post autor: bart_ilo »

Ta wersja bardziej mi się podoba niż oryginał :)

ODPOWIEDZ