Strona 1 z 1

[MOC] Janek Kafelek zaprasza do Łodzi

: 2016-02-14, 11:35
autor: SERVATOR
Przedstawiam Wam mój projekt Mini Modelu Wystawowego na tegoroczną Wystawę w Łodzi.
Chciałem żeby był maksymalnie związany z całym wydarzeniem.

Wystawiamy się MY czyli LUGPol (Janek Kafelek).
Wystawa jest w Łodzi.
Pokażemy klocki. A te dają wiele możliwości przebudowywania i opowiadania różnych historii.

Model główny.

Obrazek

Obrazek

Model alternatywny.

Obrazek

Obrazek

Model alternatywny zbudowany jest ze wszystkim klocków modelu głównego. Ma symbolizować, że Łódź jest bardzo dobrym miejscem do wypoczynku - taki PR-owy ukłon w stronę naszych Gospodarzy.

Żeby pokazać, że nawet taka niewielka ilość klocków daje duże możliwości zabawy postanowiłem opowiedzieć nimi LEGENDĘ powstania miasta Łódź. Legenda pochodzi ze strony Urzędu Miasta Łodzi.

___________________________________________________________________

U źródeł Bzury, na Rogach i Różkach, pełno było błota i kałuż. Tylko wąski, dziki dukt leśny przedzielał je wówczas od nowych źródeł i drugiej rzeczki zaczynającej swój bieg już na późniejszych Dołach i Sikawie. Była to dzisiejsza Łódka, przed wiekami zwana po prostu Starą Strugą. Janusz przeciągnął po tych błotach dalej swą łódź na południe i zachód. I znów z trudem odpychał się jakimś drągiem o płytkie dno owej strugi. Obowiązkowo - jak na owe czasy wymagano i jak głosi opowieść - musiał mieć w tobołku w swej dłubance jakiś obrazek święty czy figurkę szczęśliwą...

Obrazek

Dopłynął tedy do miejsca, gdzie dziś stoją stare kamienice przy Zgierskiej w parku Staromiejskim, (dziś już w skrytym kanale). Tu Janusz poczuł, że jego stara ojcowska łódź jakby była pełna kamieni i dalej ruszyć nie może. Czy ten obrazek tak mu zaciążył, czy też, co bardziej możliwe, dno się nadwyrężyło uciążliwą podróżą i woda w łodzi przybrała; dość, że o dalszej podróży nie było już mowy, choć rzeka biegła jeszcze niżej na zachód. Wyszedł więc chłop z łodzi na brzeg, wyciągnął tobołek i trochę pomedytował. Później przez mieliznę wyciągnął ową łódkę ku wyższemu, północnemu brzegowi. Wdrapał się na wzgórek, rozejrzał wokoło i nabrał otuchy. Okolica była sposobna, na zdrową i spokojną wyglądała. Wnet chciał sporządzić sobie szałas na nocleg, by na drugi dzień łódź oporządzić i próbować płynąć dalej, lecz gdy chwilę pobył na brzegu, spotkała go tu pierwsza przygoda, zaczął padać ulewny deszcz. Nie zraziło go to wcale. Ściął kilka grubszych gałęzi i ustawił na nich swą łódź - dnem do góry! Posłużyła mu za schronienie przed burzą. Stała się pierwszym ludzkim dachem w tej okolicy... Rano posłyszał Janusz glosy puszczy. Wokoło rozbrzmiewały ptasie śpiewy, słychać było stukanie pracowitych dzięciołów, brzęczenie dzikich pszczół. Okolica przemawiała doń swojsko i kusiła:
- ...Tu się zadomowisz, tu oporządzisz - będzie nam z sobą dobrze, żaden książę ani biskup czy inny wielmoża nie dostrzeże cię tu.. pracę ci, choć mozolną, dam - mówiła dalej puszcza. - Nie poskąpię drzewa na budulec, ni miodu z dzikich barci, a może czasem i tur, żubr lub łoś ci się trafi...
Przemówiło to do niego. Został.


Obrazek
___________________________________________________________________

Model (zgodnie z instukcją w LDD) składa się z 49 elementów zebranych w 23 lots-ach.
Nasze logo na torsie byłoby naklejką choć w ostateczności nawet wcale mogłoby go nie być - Janek będzie i tak rozpoznawalny. :)
Kilka więcej fotek tego modelu znajdziecie TU.

Mam nadzieję, że model ten przypadnie Wam do gustu.

: 2016-02-14, 11:43
autor: Iwona
Janek w łódce wygląda świetnie.
Jak tu z 3 MEGA projektów wybrać jeden???

: 2016-02-14, 12:58
autor: SERVATOR
I jeszcze fotka bez logo LUGPol na torsie zrobiona z projektu w LDD.

Obrazek

: 2016-02-14, 14:22
autor: JK
Nareszcie mogłem zaspokoić swoją ciekawość tej alternatywnej interpretacji tematu herbu:)

Mam takie małe pytanie techniczne. Jak połączone są te niebieskie płytki z tyłu herbu i jaka jest ich rola? Domyślam się, że jakoś mają wzmacniać i usztywniać tarczę, ale nie bardzo widzę miejsca połączeń.

: 2016-02-14, 14:55
autor: SERVATOR
Niebieskie płytki z tyłu herbu, to woda która jest potrzebna w modelu alternatywnym. Trzymają się na TYCH klockach.
Konstrukcja tarczy herbu jest bardzo stabilna, bo w większości to bricki 1x12.

Napiszę wyraźniej bo chyba nie każdy zauważył (moja Żona nie), że wszystkie scenki na pokazanych przeze mnie zdjęciach powstały z klocków, które są na pierwszym zdjęciu.

: 2016-02-14, 19:38
autor: bart_ilo
Model główny jak i alternatywny bardzo fajny. Przyjemne w odbiorze. Mi się podoba :-)

: 2016-02-14, 19:45
autor: Kalais
Bardzo fajne, szczególnie z tym modelem alternatywnym spójna całość.

: 2016-02-14, 21:07
autor: Biedrus
Najbardziej podoba mi się model alternatywny z kolesiem wywalonym do góry kołami na łódce. :-)

: 2016-02-15, 07:40
autor: gmkkk
A ja mam kilka pytań. Ludzik należy do modelu? Jesli tak to lego torsy nam przysle a naklejki 00453005_0000002 skąd weźmiemy na 200+ modeli? Tak poza tym model główny i alternatywny są bardzo fajne.

: 2016-02-15, 09:08
autor: SERVATOR
200 torsów to pewnie arkusz A4. Sam mogę wydrukować. :)
Ale wyżej jest też zdjęcie z projektu LDD bez naklejki. Moim zdaniem Janek (tudzież jego przodek Janusz z legendy) jest rozpoznawalny i bez niej.

: 2016-02-16, 13:04
autor: wallyjarek
Fajny pomysł z tym torsem z logo LP.
Gdybym był na wystawie chciałbym taki mini model dostać.

: 2016-03-04, 16:50
autor: wesyr
Kiedy ta wystawa?

: 2016-03-04, 17:06
autor: SERVATOR
Co do Wystaw, to mamy teraz taki fajny mini temat -> [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=27289]TU[/URL] .

: 2016-03-04, 17:07
autor: wesyr
Dzięki. Na tym forum jestem trochę zagubiony - takie multum informacji... A do Łodzi postaram się zawitać.