[MOC] 8858 Rebel Wrecker model 2016

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

[MOC] 8858 Rebel Wrecker model 2016

#1 Post autor: Waler »

Obrazek

Rebeliant, weteran lat 90 po gruntownym face liftingu - tak w skrócie można opisać ten model. Powstał na potrzeby [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=26705]KONKURSU[/URL], a jego budowa rozpoczęła się jeszcze za czasu panowania rygorystycznych zasad formowego kolegi Bricksleya czyli „buduj tak jak w oryginale”.

Zgodnie z tym kanonem postanowiłem odzwierciedlić kultowy już zestaw 8858 Rebel Wrecker. Postawiłem sobie za cel by zbudować go w stylu nowych zestawów lecz pozostać blisko oryginału. Budowa zaczęła się od przewertowania instrukcji od zestawu i przeanalizowania, które elementy da się zastąpić bezpośrednio nowymi, a przy których rozwiązaniach trzeba się zastanowić jak przekonwertować je na nowoczesny styl.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pierwszą główną różnicą między oryginałem a modyfikacją jest szerokość. Konstrukcje budowane techniką studfull mają parzystą liczbę studów, nowe konstrukcje natomiast nieparzystą. Zdecydowałem się na poszerzenie zestawu o jedną kropkę. Elementy konstrukcji podwozia mają jednak dokładnie te same punkty mocowań co w oryginale więc zarówno skok zawieszenia jak i układ skrętu posiada dokładnie taki sam zakres ruchu jak pierwowzór.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nadwozie siłą rzeczy jest mniej „masywne” niż oryginał aczkolwiek również i tutaj starałem się trzymać jego rozmiarów (punktów połączeń liftarmów). Kolory pozostały niezmienione lecz elementy ze starej palety kolorystycznej zamieniłem na aktualnie produkowane - przykładowo łączniki w kolorze Light Gray zostały zamienione na LBG, a przykładowo krzywki - na DBG.

Funkcjonalność (o ile o takiej można tutaj mówić) modelu została oczywiście niezmienna względem pierwowzoru. Sterowanie więc odbywa się poprzez żółtego koguta na dachu, w zawieszeniu znajduje się listwa zębata taka jak w oryginale. Jedynym technic brickiem jaki został użyty w modelu jest ten, podtrzymujący wspominaną listwę zębatą. W „nowych” zestawach gdzie występuje podobne rozwiązanie układu skrętnego nadal stosuje się belki ze studami, także nie uważam by było w tym miejscu jakiekolwiek uchybienie w stosunku co do regulaminu.

Obrazek Obrazek

Tak jak w oryginale mamy tutaj ruchomy silnik V6 napędzany przez tylne koła modelu. Z tyłu znajduje się również narzędzie pracy auta czyli hak na lince z kołowrotkiem. By szpula się nie rozwinęła jest blokowana poprzez connector. Aby wysunąć linkę wystarczy zwolnić blokadę.

Obrazek Obrazek Obrazek

Model jest bardzo bawialny i jestem z niego zadowolony. Nad wyglądem spędziłem trochę czasu by oddać kształt oryginału i cechy szczególne. Jak wyszło - nie mnie już oceniać :).
Gwoli formalności, dla porównania oryginał (choć chyba nie ma osoby na tym forum, która nie znałaby oryginału :) ) KLIK

Obrazek Obrazek

Poniżej link do glalerii:
GALERIA

Oraz film w jakości HD.


Link do serwisu: https://youtu.be/wZ5sfpR8JdQ

Dziękuję za uwagę.
Ostatnio zmieniony 2016-02-17, 11:35 przez Waler, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bart86
Posty: 93
Rejestracja: 2015-10-20, 10:27
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: bart86

 

#2 Post autor: Bart86 »

Miazga! Rozwaliłeś system :-)! Jeśli miałaby być reedycja Rebel Wreckera w wersji studless, to moje wyobrażenie o nim byłoby właśnie takie :-).

Gratuluję świetnego modelu :-)!
Bart

Awatar użytkownika
Lomeltor
Posty: 264
Rejestracja: 2015-03-01, 21:19
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Lomeltor »

Oj kolego, dłuuugo kazałeś nam czekać na ten model :) No przyznam szczerze są rzeczy, które zrobiłeś lepiej od mojego, ale są też rzeczy, które ja uważam, że lepiej zmajstrowałem. Następnym musimy się zgadać i razem coś wymodzimy :D
STT | Typowy technicowiec

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#4 Post autor: legosamigos »

A działa to coś czy znowu nie działa, jak Arocs? ;) Bo ja znowu widzę tylko zdjęcia :P
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: BoskiKacu »

Bardzo fajne nadkola:) Poza tym konstrukcyjnie zbliżony do oryginału - a to chyba najważniejsze:)
Tylko nie rozumiem, czemu wszyscy się uparliście na te opony... Przecież to są jakieś semi slicki a nie terenowe gumy:D

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

BoskiKacu pisze:Tylko nie rozumiem, czemu wszyscy się uparliście na te opony.
Bo tylko te średnicą są zbliżone do oryginalnych.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Durzy »

Waler, uważałem ten model, za pułapkę, coś na czym się wszyscy wykładają, bo poprzednie MOCe pod względem oddania ducha oryginału były strasznie słabe. Przez Ciebie muszę zmienić zdanie. Choć tył Ci trochę nie wyszedł ;)

Jednym słowem: "szacun!"

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: BoskiKacu »

Serio jest aż taka różnica w średnicy? Wiesz, ja mimo wszystko zostałem przy większych kołach w swoim 851, ze względu na to, że model urósł w każdą stronę, lecz rozumiem, że ten tylko w poprzek. Dzięki Longer za odp ;)

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#9 Post autor: solic »

Opony chyba lepsze byłyby takie (obrazek odnośnikiem jest):
Obrazek

Ta sama średnica, bieżnik trochę bardziej terenowy i jakby nie patrzeć - nowsze:)

Sam model bardzo schludny. Ogólne wrażenie pozytywne.
Troszkę razi ten niewykorzystany przegub kulowy w ramce trzymającej dyferencjał.
Ponadto błotniki (które wyszły bardzo ładnie) są jeśli dobrze widzę zrobione z nie do końca wciśniętych giętkich osi w łaczniki. Jeśli traktujemy prace jako potencjalne zestawy to takie coś raczej by nie przeszło.

Ale poza powyższymi nie mam uwag - ogólnie jest dobrze.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#10 Post autor: Waler »

Dziękuję za miłe słowa dotyczące autka. Co do opon zrobiłem małe porównanie:
Opony 68.8 x 36 H (takie na jakie się zdecydowałem)
Obrazek

Opony 68.7 x 34 R (moim zdaniem trochę "za cienkie")
Obrazek

Opony 81.6 x 38 R Balloon (chyba jednak za grube)
Obrazek

Opony z Tumblera (przy tych to nie idzie już skręcić kół przednich :) )
Obrazek

Dodam, że oryginalne opony w 8858 mają właśnie rozmiar 68.8.
Tył modelu faktycznie taki sobie bo nie miałem pomysłu jak go rozsądnie wykończyć. W sumie w oryginale też cudów tam nie ma...

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: BoskiKacu »

Miałem na myśli właśnie te które solic pokazał, ale rzeczywiście na tych wygląda lepiej... Chociaż najbardziej "Big Foot" jest na tych od tumblera:D

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

Udany MOC Panie Waler ale muszę się zastanowić do rana czy Ci go nie zdyskwalifikować przez te niedociśnięte soft axle :D
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#13 Post autor: Waler »

3dom, uff, dobrze, że nie zauważyłeś chociaż tego technic bricka, plateów ze studami i tileów :D
legosamigos, specjalnie na Twoje życzenie pojawił się film z Rebelem w roli głównej (update pierwszego posta). Zadowolony :)?

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#14 Post autor: legosamigos »

Tak, jest zdecydowanie lepiej :) To zupełnie przedstawia twój model w innym świetle. Na korzyść oczywiście. Przynajmniej widzę, że działa, a nie tak jak było w przypadku Arocsa, który wyglądał ładnie tylko z zewnątrz, a nie działał. Zresztą sam się do tego przyznałeś ;)
Ostatnio zmieniony 2016-02-17, 14:11 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: BoskiKacu »

Coś czuję Waler, że chyba nie będzie Ci wybaczony tamten brak filmu:D

ODPOWIEDZ