[MOC] pEXCAVATOR_1

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
pangniadek
Posty: 14
Rejestracja: 2015-08-26, 15:12
Lokalizacja: Warszawa / Zabki

[MOC] pEXCAVATOR_1

#1 Post autor: pangniadek »

Nie jest to replika, tylko frywolna konstrukcja koparki.
W pełni zdalnie sterowana, niestety przestała jeździć po pęknięciu Z12 w subtraktorze - wymiana wiązałaby się z rozłożeniem całego napędu, a i tak zapewne po kilku metrach by pękła ;/
Budowa zajęła mi 3 wieczory.
Jak widać ma problemy z obrotnicą - nie mam aktualnie pomysłu na inną więc czekam na Wasze konstruktywne komentarze co i jak poprawić w dalekiej przyszłości podczas budowania MK2.

[/youtube]

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#2 Post autor: ontek »

Moim zdaniem, to ten jeden xl powinien wystarczyć aby to napędzić, co prawda nie wiem ile waży Twoja koparka ale raczej nie jest niewyobrażalnie ciężka.
Warto byłoby rozważyć jakieś podpory na gąsienicach, w ujęciach "na boku" widać jak są chwiejne.
Poza tym warto zamieścić kilka zdjęć Twojego moca, rozszerzyć opis słowny, na filmiku nie widać wszystkiego, a zapewne liczysz na garść porad czy sugestii.
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

Jeśli jakaś zębatka poszła, to znaczy się, że coś nie tak miałeś z całym napędem. Może był zły naciąg, może coś innego. Poza tym oglądając film, mam wrażenie, że chyba zabrakło ci elementów do wykończenia kabiny, bo daszek "wisi" jakby w powietrzu
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

pangniadek
Posty: 14
Rejestracja: 2015-08-26, 15:12
Lokalizacja: Warszawa / Zabki

#4 Post autor: pangniadek »

Może nie tyle co zabrakło elementów ale kończyłem budowę ok 3 w nocy i nie miałem już siły.. potem wyszło jak zwykle.. miałem dobudować.. ale pochłonęła mnie moc 'kopania' :D

Zdjęcia usunięte z powodu niespełniania Regulaminu:
2.6 Nie wolno wstawiać do postów zdjęć rozpychających układ forum (większych niż 800x600) a także publikować zdjęć o niewspółmiernie dużej objętości
Ostatnio zmieniony 2016-02-25, 18:50 przez pangniadek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Zamiast kończyć MOCa o 3 w nocy, to może lepiej się przespać z tym problemem i dopracować swój model. Jak dla mnie wygląda jakby był w fazie WIP. Poza tym widzę tam jakieś wystające exle. Sam napisałeś, że poszły jakieś zębatki itp. Dobrze by było gdybyś też zapoznał się z [URL=http://www.00453005_0000002.pl/artykuly.php?show=74880]ABC prezentowania MOCa[/URL]
Ostatnio zmieniony 2016-02-25, 18:28 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ