Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] 8839 Supply Ship studless
Autor Wiadomość
M_longer 
VIP

Wpisy: 5088
Wysłany: 2016-02-14, 22:31   [MOC] 8839 Supply Ship studless

Dawno dawno temu Jerac marudził że zestawy Technic to tylko ciężarówki i ładowarki, a nie ma samolotów i łodzi takich jak 8839 (akurat teraz samoloty/helikoptery pojawiają się znacznie częściej), ale rzeczy pływających nadal jest mało.

To jakby wyglądał wspomniany Supply Ship w wersji studless?

Może tak:

Stateczek jest dosyć ciekawym zestawem, ponieważ oryginał miał śruby napędowe napędzane przez dwa małe kółka, a same śruby były wewnątrz takich klocków:

Przez co odwzorowywały ruch steru (i kółka skrętnego z którym były połączone). Niestety obecnie te klocki nie są już produkowane, więc musiałem użyć zamienników.

Sam układ skrętu w oryginalnym zestawie korzystał z flexów, moja wersja ma trochę inny zestaw części :)

Pozostałe funkcje są powiązane z żurawiem zamontowanym za kabiną. Można go obrócić, podnieść i wysunąć:

Najwięcej zabawy miałem z kabiną, ponieważ moje zasoby białego są bardzo małe, ale chyba wyszło całkiem znośnie:

Tak to wszystko działa:

Ten model również dorobił się instrukcji:

Do pobrania STĄD
Lista części na Rebrickable

I porównanie dwóch modeli:

Brickshelf
Bricksafe

Na koniec podziękowania dla Szarikma za użyczenie dwóch paneli!
Ostatnio zmieniony przez M_longer 2016-02-16, 11:46, w całości zmieniany 2 razy  

Bart86 

Wpisy: 92
Wysłany: 2016-02-14, 22:58   

Świetny :-)!

Rozważałem przez chwilę zbudowanie tego kuterka na konkurs studlessowy, ale po dłuższym zastanowieniu się, stwierdziłem, że jednak lepiej wybrać coś innego - i dobrze :-).
Twój stateczek jest dopieszczony w każdym calu: funkcje działają prawidłowo, wygląd przecudny, nic tylko do sklepów na półki położyć :-). Super model, naprawdę!
Obserwowałem wątek [WIP] i się zastanawiałem jaki finalny efekt osiągnie ów niecodzienny zestaw Technic :-).
Gratuluję pomysłu i wykonania.

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony przez nisiia 2016-02-14, 23:15, w całości zmieniany 1 raz  

Mateusz92 

Wpisy: 354
Wysłany: 2016-02-14, 23:05   

Jak dla mnie łał, powiedziałbym nawet, że lepszy od oryginału. Większość klasycznych modeli w wersji studless wygląda strasznie dziurawo, na szczęście w Twoim statku wada ta się nie pojawia (dzięki temu może nie zatonie :) ). Kadłub z paneli wygląda świetnie. Motyw z kaczkami genialny.

M_longer 
VIP

Wpisy: 5088
Wysłany: 2016-02-14, 23:13   

Mateusz92 napisał/a:
Większość klasycznych modeli w wersji studless wygląda strasznie dziurawo, na szczęście w Twoim statku wada ta się nie pojawia (dzięki temu może nie zatonie :)

Powiem Ci że osobiście bardzo mi się podoba najnowszy helikopter transportowy 42052, właśnie przez brak tych dziur wszędzie.
Mateusz92 napisał/a:
Motyw z kaczkami genialny.

Sariel ma chomiki, ja mam kaczki ;)

legosamigos 
VIP

Wpisy: 2961
Wysłany: 2016-02-15, 19:07   

To co powiedziałem w temacie WIP na temat tego modelu, to tylko potwierdza moją tezę :) Oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Kaczki mogły by być osobnym MOCem :D To teraz wodowanie i nazwa dla łajby ;)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu