[MOC] Kamienica pod Numerem 43

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

[MOC] Kamienica pod Numerem 43

#1 Post autor: spider44 »

Witam. Dziś prezentuje Wam mój pierwszy MOC. Na wstępie zaznaczam iż jestem wielkim fanem kamienic stąd taki a nie inny temat mojego pierwszego dzieła.

Jego stworzenie zajęło mi w sumie około 10h. Część inspiracji zaczerpnąłem z książki "the Lego Neighborhood Book" Brian & Jason Lyles.

W pierwszej kolejności miała to być tylko wąska kamienica na płytce 16x32, ale w późniejszej fazie dodałem jeszcze magazyn na drugiej płytce 16x32 (docelowo ma to być warsztat samochodowy - niestety na ten moment ogranicza mnie mała liczba elementów więc jest magazyn). Dzięki takiemu podziałowi mogę je dowolnie konfigurować z innymi kamieniczkami. Na parterze umieściłem sklep odzieżowy, natomiast na piętrze kawalerkę. Ostatnie najwyższe piętro jest na razie puste (w przyszłości będzie również zabudowane). Natomiast magazyn jest na tą chwilę wypełniony rurami :) Dokonałem również połączenia mojego dzieła z Paryską Restauracją w celu porównania, można to zobaczyć na ostatnich zdjęciach.

Jest to moje pierwsze pełnoprawne i prezentowane tu na forum dzieło więc proszę o szczere i konstruktywne opinie, dzięki którym w przyszłości będę tworzyć jeszcze lepsze Moce mniejsze i większe. Pozdrawiam.


Kamienica pod Numerem 43

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-02-19, 17:03 przez spider44, łącznie zmieniany 1 raz.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#2 Post autor: Backbone »

Ale kurz to bez przybliżania ostatniego zdjęcia widać (na schodach z modulara :D)

Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

#3 Post autor: spider44 »

Paryska stoi cały czas na półce to i kurz jest :)

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#4 Post autor: Backbone »

Jak robisz zdjęcia klocków, zadbaj aby nie były takie brudne następnym razem :)

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: BoskiKacu »

Taka drobna uwaga, dziwnie wygląda góra ogrodniczek bez dołu:D A widzę, że i tak jest tam miejsce, może wartoby doczepić też spodnie niebieskie, wtedy będzie i wypełniona przestrzeń i zachowany sens:)

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Jahoo »

Bardzo fajne. Zamierzasz to dolozyc do wspolnego miasteczka pod wystawy?
GBC!

Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

#7 Post autor: spider44 »

BoskiKacu pisze:Taka drobna uwaga, dziwnie wygląda góra ogrodniczek bez dołu:D A widzę, że i tak jest tam miejsce, może wartoby doczepić też spodnie niebieskie, wtedy będzie i wypełniona przestrzeń i zachowany sens:)
Moje przeoczenie - już uzupełniłem i wygląda teraz jak powinno, poprawione zdjęcia wrzucę dziś :)

Jahoo pisze:Bardzo fajne. Zamierzasz to dolozyc do wspolnego miasteczka pod wystawy?
Jeśli jest jeszcze taka możliwość to jak najbardziej tak :)

Awatar użytkownika
Jahoo
Administrator
Posty: 963
Rejestracja: 2012-12-09, 23:28
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Jahoo »

spider44 pisze:
Jahoo pisze:Bardzo fajne. Zamierzasz to dolozyc do wspolnego miasteczka pod wystawy?
Jeśli jest jeszcze taka możliwość to jak najbardziej tak :)
Prosze zapoznaj sie z tematem Mestariego : http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=26907
Jest tam tez podpiety arkusz do wpisywania sie.
GBC!

Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

#9 Post autor: spider44 »

Jahoo pisze:Prosze zapoznaj sie z tematem Mestariego : http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=26907
Jest tam tez podpiety arkusz do wpisywania sie.
Dzięki za info. Już się zapoznałem i wpisałem w arkusz.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: Mestari »

No to mamy kolejną "zdobycz" do miasteczka :)
Ciekawa fasada, chociaż dość niespójna, wygląda jak połączenie przynajmniej dwóch różnych domów. Szczególnie ze względu na zupełnie różny rozkład okien. Z drugiej strony takie połączenia (może poza tymi oknami) bywają w niektórych polskich miasteczkach wręcz nagminne - rózne malowania, kolory, na każdym piętrze inaczej... Wprowadzi trochę urozmaicenia :)
Magazyn/warsztat fajny :) Będziemy mieli konkurencję warsztatową w mieście ;) Też użyłem takich samych drzwi, tylko u mnie kolory inne.

Natomiast do wystawy zdecydowanie popracowałbym nad tylnymi schodami - wyglądają jak złożone w 2 minuty na zasadzie "potem się poprawi" ;) Wiem, że tył mało osób ogląda, ale warto by to poprawić.

Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

#11 Post autor: spider44 »

Poprawiłem zdjęcia sklepu z ubraniami (nogi do ogrodniczek) oraz usunąłem kurz z Paryskiej (przyznaję się że żona mówiła mi o tym miesiąc temu).

Maserati miało to być na trochę polską modę (czyli każde piętro inne) a co do tyłu i schodów będą one do zmiany jak tylko dodam ostatnie piętro, więc tak masz rację są do poprawki całe. :)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12 Post autor: Mestari »

spider44 pisze:Maserati
Hehe, tak mi jeszcze nikt nie przekręcił nicka :D Ładnie ;)

Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

#13 Post autor: spider44 »

Mestari pisze:
spider44 pisze:Maserati
Hehe, tak mi jeszcze nikt nie przekręcił nicka :D Ładnie ;)
Najszczersze przeprosiny w chwili pisania poprzedniego posta byłem trochę nie do życia :)

Awatar użytkownika
Endrju_88
Posty: 239
Rejestracja: 2015-01-27, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Endrju88
Kontakt:

 

#14 Post autor: Endrju_88 »

Budowle jak firmowe zestawy, a nawet o wiele lepsze. Fajnie, że to modulary, że w środku nie są puste,
a minifigi żyją swoim życiem :-) Planujesz rozbudowywać?
I didn't ask to be super, and I'm no hero. But when you find out your worst enemy is after your best girl, the time has come to be a f***ing superhero.

Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

#15 Post autor: spider44 »

Endrju_88 pisze:Budowle jak firmowe zestawy, a nawet o wiele lepsze. Fajnie, że to modulary, że w środku nie są puste,
a minifigi żyją swoim życiem :-) Planujesz rozbudowywać?
Mam takie plany ale szybki proces to to nie będzie, muszę zdobyć najpierw klocki do nowych budowli. A co do tej kamienicy myślę że niedługo uda mi się wykończyć ją na 100%.
Dzięki za opinie :)
Ostatnio zmieniony 2016-02-23, 10:42 przez spider44, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ