[MOC] Świątynia w dżungli amazońskiej

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Świątynia w dżungli amazońskiej

#1 Post autor: Jellyeater »

Jako nieuleczalny fan Adventurers przedstawiam Wam świątynię w dżungli amazońskiej. Praca ma 40 x 48 + 16 x 48. Ciasno, jak to w dżungli. Przydały się klocki z BOPa. Namyślałem się nad ludzikami, a w sumie ich nie widać. Dałem doktorowi główkę nowego farmera. Ms Gail Storm ma kapelusz paleontolożki. Liczę, że mi się uda być z tym w Łodzi. Ale generalnie ciężko to będzie przetransportować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I filmik:


Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-02-21, 11:53 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 2 razy.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#2 Post autor: Biedrus »

Zaszalałeś :-) Pułapki pierwsza klasa! Fajny wodospad. Reszta też jest świetna.
Ostatnio zmieniony 2016-02-20, 16:04 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1272
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: wallyjarek »

Świetne. Bardzo mi się podoba.
Pułapki pierwsza klasa. Z czego jest wodospad?

Awatar użytkownika
Bart86
Posty: 93
Rejestracja: 2015-10-20, 10:27
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: bart86

 

#4 Post autor: Bart86 »

Super! Praca bardzo oddaje klimat serii Adventurers :-). Dżungla wiernie oddana - dużo roślin i feeria odcieni zieleni, masa liści, pnącz i innej maści flory. Do tego pomysłowa świątynia ze stylowymi pułapkami i wodospad zrobiony z materiału, jakby żaglowego - nie kojarzę co to za elementy, ale efekt robią świetny :-)! Czego chcieć więcej ;-)?
Ano, przy wszystkich szczegółach zbudowanej scenki, stateczek, mimo iż ładnie zbudowany, wydaje się być taki, hm... jak gdyby pustawy. Fajny pomysł na napęd w postaci kół z łopatami odpowiedzialnymi za ruch pojazdu. Tylko mam jedno ale - warto byłoby zrobić jakąś falę za stateczkiem, co by odwzorować kilwater lub choćby omywanie stateczku przed wodę w przypadku jego zakotwiczenia. Choć generalnie i tak świetnie to wygląda :-).
No i błotnista rzeka, na miarę Amazonki - klasa :-)!
Bart

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#5 Post autor: bacon »

wallyjarek pisze:Pułapki pierwsza klasa. Z czego jest wodospad?
Z PotC 4192.

Fajna praca, pomysłowa i bawialna :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 117
Rejestracja: 2015-01-06, 13:07
Lokalizacja: Głogówek

#6 Post autor: Krzysiek »

Świetna budowla, pułapki ekstra! :)

Awatar użytkownika
PGPlay
Posty: 68
Rejestracja: 2016-01-01, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: PGPlay »

Robi niesamowite wrażenie - właśnie przez takie budowy żona mi truje, czemu buduję technic zamiast 'takich ładnych' budowli

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

Świetne! Dorób drugą płytę bo ten parowiec za bardzo zasłania pracę a też zasługuje na wyeksponowanie.
No i mimo wszystko wolałbym wodospad z klocków...

BoskiKacu
Posty: 123
Rejestracja: 2015-05-14, 20:07
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: BoskiKacu »

Super, świetne lochy i ta zarośnięta budowla, normalnie jak Uncharted;D Pograłbym w Lego wersję na Twojej mapie;)

Awatar użytkownika
Endrju_88
Posty: 239
Rejestracja: 2015-01-27, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Endrju88
Kontakt:

 

#10 Post autor: Endrju_88 »

Świetna praca :-) Piękna kolorystyka, dużo szczegółów i masa zabawy. Zawsze doceniam, gdy MOC ma bujną roślinność (oczywiście jeśli tematyka jest właściwa).
Też lubię klimaty Adventurers i Indiany Jonesa. Czy pułapki inspirowane "Poszukiwaczami zaginionej Arki", ewentualnie "Ostatnią krucjatą"? :-)
I didn't ask to be super, and I'm no hero. But when you find out your worst enemy is after your best girl, the time has come to be a f***ing superhero.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Szygalew »

Lubię i podziwiam pomysły tego rodzaju, jak ten z technicowym kółkiem i kajdankami. Takie fajne coś tworzą razem...Z tak niekompatybilnych pozornie elementów można w tym naszym lego stworzyć takie perełki... Pozdrowienia.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#12 Post autor: Jellyeater »

Świetne! Dorób drugą płytę bo ten parowiec za bardzo zasłania pracę a też zasługuje na wyeksponowanie.
Wiem. Problemem jest cena oliwkowych płytek i potrzeba do tego liczba. I tego, że nie bardzo będzie je potem do czego zużyć. Ale jak gdzieś wypatrzę je w miarę tanio... :) W prawdziwym świecie da się wszystko zobaczyć, bo jest 3D i można z każdej strony zajrzeć. Wystawowo lepiej to będzie wyglądać.
No i mimo wszystko wolałbym wodospad z klocków...
Przez klocki nie przesadzisz ludzika. :( Zresztą zastanawiam się czy ktoś kiedyś użył tej folii w jakimś MOCu.

Bardzo dziękuję za miłe słowa.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

babzos
Posty: 31
Rejestracja: 2011-01-23, 22:36
Lokalizacja: Poznań

#13 Post autor: babzos »

Szczęka mi opadła! Moc miesiąca masz w kieszeni :)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#14 Post autor: Toltomeja »

Ale ten Lugpol dzisiaj zamula... Cała Polska oglądała Sariela w TV, i teraz słupki popularności rosną :)

Ale do rzeczy - bardo udana praca. Na pierwszy rzut oka widać ten piękny klimat Adventurers. I pewnie dlatego tak bardzo mi się podoba - chyba do tej serii mam największy sentyment.
Chyba najbardziej podoba mi się statek. Bez niego to byłaby po prostu kolejna porośnięta świątynia. No i pułapki, bardzo lubię jak w estetycznym MOCu są takie smaczki.
Powodzenia w Brickstory!

PS: Brakuje mi tylko połączenia części pułapkowej z wodospadową. Na zdjęciach nie bardzo widać jak jedno ma się do drugiego, o ile w ogóle. :/
Ostatnio zmieniony 2016-02-21, 11:17 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#15 Post autor: Jellyeater »

PS: Brakuje mi tylko połączenia części pułapkowej z wodospadową. Na zdjęciach nie bardzo widać jak jedno ma się do drugiego, o ile w ogóle. :/
Docelowo stoi za wodospadem. Ale niestety nie mam tak długiego stołu. :( Na wystawie jak się uda (miejsce) będą stały jedna za drugą.

Dorzuciłem fotkę rodzinną do pierwszego posta. Ładnie te elementy trzech poprzednich serii minifigurek uwspółcześniają bohaterów z końca ubiegłego wieku.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ