[WIP] Longerowy wątek WIP

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#511 Post autor: M_longer »

dmac pisze: Typ ciężarówki,
Jak przez 20+ lat mi to nie przeszkadzało, tak teraz nie wiem co zrobić z tym że ciężarówka w 6335 stanowi jakieś dziwne połączenie kabin typu COE (czyli żeby daleko nie szukać, europejskich) - brak nosa, z poszerzanym sleeperem, charakterystycznym dla ciężarówek z nosem.

Póki co podoba mi się ta wersja i raczej dłuższa nie będzie.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#512 Post autor: SERVATOR »

Fajny pomysł na pokazanie świeżej wersji starego zestawu. IMO całość już wygląda bardzo fajnie.

W 6335 są jednak wysokie kominy (takie jak w "amerykańcach") przez co ciężarówka wygląda bardziej sportowo. Może byś to u siebie jakoś to "podkręcił"? Końcówka z kolanka będzie za gruba?

Z ciekawości. Czy na etapie takiej instrukcji jak masz obecnie nakładałeś kiedyś naklejki? Wydaje mi się, że ten duży napis na uchylnej klapie od razu dałby + do lansu, bo póki co wygląda to trochę ciężko - bardziej jak ściana domu.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#513 Post autor: M_longer »

SERVATOR pisze: Czy na etapie takiej instrukcji jak masz obecnie nakładałeś kiedyś naklejki?
Nie, ale przymierzam się do tego.
SERVATOR pisze:W 6335 są jednak wysokie kominy (takie jak w "amerykańcach") przez co ciężarówka wygląda bardziej sportowo. Może byś to u siebie jakoś to "podkręcił"? Końcówka z kolanka będzie za gruba?
Trochę tak. Ale w sumie można dać joinery 3L zamiast 2L i wychodzi takie coś:

Obrazek

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#514 Post autor: SERVATOR »

Lepiej wygląda ten prosty komin. Żeby tylko był jeszcze trochę okrąglejszy...

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#515 Post autor: Bricksley »

Fajnie to wygląda :) Aż się pojawił pomysł na konkurs na ciekawą (powiększoną) odsłonę zestawu :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#516 Post autor: M_longer »

Bricksley pisze: Aż się pojawił pomysł na konkurs na ciekawą (powiększoną) odsłonę zestawu :)
Niech się konkurs pojawi przed moim modelem to się zgłoszę ;)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#517 Post autor: M_longer »

Tak jakby coś zbudowałem.
Wziąłem Zeuxa, czyli 42081:

Obrazek

z gabloty (przy akompaniamencie narzekań mojej kobiety że on taki ładny i po co go ruszać...) i zbudowałem traktor leśny (ładowarkę do drewna?), po angielsku to będzie Log Loader. Wygląda nieco nietypowo, bardziej jak podnośnik do kontenerów, ale to po prostu wina tego że wzorowałem się na czymś co nazywa się Skogger:

Obrazek

Efekty wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzy funkcje (plus wahliwa tylna oś), skręt, podnoszenie ramienia i zamykanie chwytaka. Skręt realizowany bevelem na środku kupra, podnoszenie tym wystającym z tyłu. Co się z tym namęczyłem to moje, bo jest tam JEDNA z20, kilka czarnych z12, a reszta kół zębatych to połówki, czyli tanowe bevele. DO tego brak kilku podstawowych klocków do budowania z liftarmów, mimo wszystko działa ;)

A tyle klocków zostało po budowie (plus oczywiście łyżka):
Obrazek

Prezentacja pewnie jeszcze w tym roku...

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#518 Post autor: dmac »

M_longer pisze:Tak jakby coś zbudowałem.
I nawet Ci wyszło ;) .
Jak zawsze słowa uznania za zmieszczenie się z ciekawą konstrukcją w zamkniętej puli elementów. Wprawdzie od Skoggera odszedłeś dość daleko (i punktem mocowania siłowników, i kształtem ramienia), ale w tym przypadku akurat nie ma to znaczenia - liczy się funkcja i estetyka.
Publikuj. Po którymś z kolei modelu B albo C zostaniesz zauważony przez Firmę ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#519 Post autor: CamelXP »

M_longer, a ile ci to zajęło?
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#520 Post autor: legosamigos »

Zdecydowanie lepiej wygląda niż podstawowy zestaw :) Czy bom (choć nie wiem, czy przy takiej maszynie to dobre określenie) też się wysuwa? W pozostałych częściach widzę jeszcze listwę zębatą, więc można ją było wykorzystać
Ostatnio zmieniony 2018-11-12, 10:36 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#521 Post autor: M_longer »

dmac pisze:Wprawdzie od Skoggera odszedłeś dość daleko (i punktem mocowania siłowników, i kształtem ramienia),
Ciekawostka jest taka, że sam Skogger ma kilka wersji, bo to jeszcze niedawno był chyba prototyp:
Obrazek
Druga sprawa że tutaj nie dało się sensownie zrobić łukowego ramienia, bo po prostu nie było z czego. Panele są sztywne i pozwoliły zrobić ramię z minimalnej ilości elementów, które pozwoliły na zrobienie kupra itp.
dmac pisze:liczy się funkcja i estetyka.
Z estetyką to by jeszcze się dało coś porobić (okratowanie itp), ale niestety nie ma z czego :)
W sumie to przez przypadek wyszedł tutaj ukłon w strone 8459 i jego modelu B - podobne funkcje, tyle że u mnie mechaniczne. I też jest to maszyna leśna.

Obrazek

Na początku chciałem zwykłego skiddera, ale gdy zorientowałem się że nie ma czym porozprowadzać funkcji po modelu, musiałem zweryfikować moje zamierzenie z moim folderem z inspiracjami.

Obrazek
dmac pisze:Publikuj. Po którymś z kolei modelu B albo C zostaniesz zauważony przez Firmę ;) .
Na pewno im się spodoba to, że są do nich instrukcje :P
Swoją drogą, on jest chyba w 100% legalny, nie ma tutaj niczego czego nie zbuduje 8 latek.
CamelXP pisze:M_longer, a ile ci to zajęło?
3 dni, łącznie z nieudanym podwoziem do skiddera.
legosamigos pisze:Czy bom (choć nie wiem, czy przy takiej maszynie to dobre określenie) też się wysuwa?
Nie, nie wysuwa się, w sumie o tym nie pomyślałem, ale chyba jest już krucho z częściami do zamocowania tego wszystkiego.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#522 Post autor: legosamigos »

M_longer pisze:
legosamigos pisze:Czy bom (choć nie wiem, czy przy takiej maszynie to dobre określenie) też się wysuwa?
Nie, nie wysuwa się, w sumie o tym nie pomyślałem, ale chyba jest już krucho z częściami do zamocowania tego wszystkiego.
No a jakbyś dał ten element z tym zamiast tych paneli 1x3x11?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#523 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:No a jakbyś dał ten element z tym zamiast tych paneli 1x3x11?
Próbowałem, nie da się zachować stabilności przy wysuwaniu bez spaskudzenia obecnego wyglądu ramienia.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#524 Post autor: M_longer »

Taka ciekawostka:

Połówki kamyczków, które używam jako ładunek dla modeli, mają czasem tendencję do rozpadania się. Okazuje się że da się je wzmocnić, bez pakowania bricków do środka. Wystarczy flick missile (61184):

Obrazek

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#525 Post autor: Bricksley »

Ot kolejny przykład na to, że takie a nie inne wymiary klocków nie są przypadkiem ;) A w zasadzie można by zacytować samego producenta że to jest właśnie System :)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ