[WIP] Longerowy wątek WIP

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#46 Post autor: M_longer »

Coś dawno nic tu nie wrzucałem (bo i w sumie nie siedziałem przy klockach...)
No ale w ramach rozruszania się - praktycznie skończony model "C" 42043 w MLCadzie:

Obrazek
Obrazek

Brakuje węży i sznurka, ale myślę że w jakieś dwa tygodnie się wyrobię z edycją instrukcji w LPubie.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#47 Post autor: legosamigos »

Wygląda czadowo, czekamy zatem na cały model w komplecie :) Czy ta instrukcja będzie płatna?
Ostatnio zmieniony 2016-06-26, 09:59 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#48 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Czy ta instrukcja będzie płatna?
Raczej tak. Zobaczymy kiedy ją skończę, bo to co mam teraz to dopiero połowa roboty, teraz trzeba obrobić surowy plik w Lpubie (kroki instrukcji, okienka z submodelami, odpowiednio wszystko poobracać). No i zbudować to jeszcze raz wedle instrukcji aby skorygować ewentualne błędy (czasem się dwa piny w jednym miejscu chcą spotkać itd).

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#49 Post autor: M_longer »

Mam lenia.
Kosmicznie wręcz wielkiego lenia do robienia czegokolwiek. Mam masę klocków, pomysły na budowanie, ale gdy siądę w końcu żeby coś zbudować nic mi nie idzie. Wypalenie alboco... Model alternatywny Arocsa nie ma jeszcze filmu i się chyba muszę zmusić żeby go nakręcić. Naczepa okazała się ślepym zaułkiem, przynajmniej w wersji która chciałem zrobić. Chyba skończy się na naczepie czteroosiowej, ze skrętnymi osiami, ale z opuszczanymi najazdami:

Obrazek

XF póki co nadal w powijakach, ale chyba troszkę zmieni mu się wersja, bo trafiłem na takie coś:

Obrazek

I grało by to ładnie z naczepą linkowaną wyżej.

Ale od czasu do czasu coś skrobnę, na przykład tutaj jest przymiarka do łyżki która może być wywracana na bok:

Obrazek

Działa to tak:



Ogólnie są to nieśmiałe przymiarki do modelu MT z pneumatyką, bez zdalnego sterowania, jedynie ze zmotoryzowanym kompresorem.

I jestem atakowany przez wredne misie.

Niechcemisie.

bart_ilo
VIP
Posty: 1494
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#50 Post autor: bart_ilo »

Czteroosiowa naczepa nie może być pusta :)
Oby motywacja przyszła jak najszybciej i na więcej projektów. Powodzenia!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#51 Post autor: legosamigos »

Czyżbyś planował zbudować coś w tym stylu?

Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#52 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Czyżbyś planował zbudować coś w tym stylu?
Tak. Ale raczej Volvo 350F w wersji MT.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#53 Post autor: noniusz »

M_longer pisze:Ale od czasu do czasu coś skrobnę, na przykład tutaj jest przymiarka do łyżki która może być wywracana na bok:
Łyżka wygląda bardzo ładnie, ale ta część boczna - wysypowa niestety odbiera jej dużo uroku... Ciężko to chyba dopracować żeby było i ładnie i funkcjonalnie, natomiast na plus na pewno fakt, że chyba nikt wcześniej niczego takiego z klocków nie rzeźbił.

A na marginesie - [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=25880]SISU[/URL] jeszcze dłubiesz czy zarzuciłeś temat?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#54 Post autor: M_longer »

noniusz pisze:
M_longer pisze:Ale od czasu do czasu coś skrobnę, na przykład tutaj jest przymiarka do łyżki która może być wywracana na bok:
Łyżka wygląda bardzo ładnie, ale ta część boczna - wysypowa niestety odbiera jej dużo uroku... Ciężko to chyba dopracować żeby było i ładnie i funkcjonalnie, natomiast na plus na pewno fakt, że chyba nikt wcześniej niczego takiego z klocków nie rzeźbił.

A na marginesie - [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=25880]SISU[/URL] jeszcze dłubiesz czy zarzuciłeś temat?
Miało być na konkurs, ale jakoś nie zdążyłem. Pewnie do tematu wrócę, bo rama gdzieś leży.

A co do łyżki, no jest to bardzo fajne rozwiązanie, sam projekt w LDD to szkic, jak to zbuduję z prawdziwych klocków pewnie będzie miało mniej dziur.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#55 Post autor: M_longer »

No dobra, wszystko poleciało na orbitę. Jeszcze raz (acz mniej dramatycznie):

Jest sobie taki wynalazek:

Obrazek

Który nazywa się KGHM Zanam LKP 0903. Potocznie zwany "elkapem 903" lub "małą torówką". Cholerstwo wprawia w drgania wszystko dookoła jak przejeżdża obok.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Łyżka przeszła parę zmian:

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Rama i koła:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#56 Post autor: Bricksley »

Co do łyżki to tak jak pisałem bardzo fajnie wymodelowane, detale też robią swoje, tak tylko obawiam się czy masa nie zrobi swojego.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#57 Post autor: Kruk »

Noo łyżka jest w porządku, ciekaw jestem jak będzie działać ten mechanizm w środku jej. Jeśli będzie pneumatyka, duże siłowniki 2 i dobry kąt to może to całkiem okey działać. :) Kiedy faza testów?
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#58 Post autor: M_longer »

Kruk pisze:Noo łyżka jest w porządku, ciekaw jestem jak będzie działać ten mechanizm w środku jej. Jeśli będzie pneumatyka, duże siłowniki 2 i dobry kąt to może to całkiem okey działać. :) Kiedy faza testów?
Dwa małe siłowniki. Kąt jest taki że ją wypycha jak na renderze. Testy są prowadzone obecnie, ale jeszcze nie mam całej klapy.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#59 Post autor: Kruk »

Aaa tak tak małe w jej środku ale mi chodzi o podnoszenie jej i te dwa duże długie siłowniki odnoszą się do podnoszenia łychy. To dobrze, działaj bo to oryginalny model, a takie są najbardziej lubiane.
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#60 Post autor: M_longer »

Kruk pisze:Aaa tak tak małe w jej środku ale mi chodzi o podnoszenie jej i te dwa duże długie siłowniki odnoszą się do podnoszenia łychy. To dobrze, działaj bo to oryginalny model, a takie są najbardziej lubiane.
Dwa Arocsowe do podnoszenia i dwa identyczne do wychyłu. Przy czym ramię będzie średnio wyglądać, bo jest ażurowe (zastrzały z liftarmów), ale za to powinno udźwignąć łyżkę z ładunkiem.

EDIT:

Rzeźbimy dalej:

Obrazek


Obrazek
Obrazek

Najlepsze/najgorsze w tej maszynie jest to że każda się różni detalami, ta na wystawie miała na przykład okratowaną kabinę, te które jeżdżą u nas ich nie mają. Kombinować z kratką?

ODPOWIEDZ