Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
8847 Dragster
Autor Wiadomość
spider44 
VIP

Wpisy: 141
Wysłany: 2016-02-27, 13:01   8847 Dragster

8847 Dragster

Dziś pierwszy raz w mojej recenzji zestaw Technic. Będzie to rzadko spotykany zestaw 8847 Dragster.

Zestaw ten został wypuszczony na rynek w roku 1983 na wyłącznie na terenie USA. Co ciekawe rok później pojawił się w Niemczech jako zestaw specjalny ale nie w zwykłym katalogu Lego tylko w katalogu z zabawkami Vedes (razem z zabawkami innych firm).

Dane techniczne

Seria: Technic/ Expert Builder
Rok premiery: 1983
Waga klocków: 304 gramy
Waga zestawu (brutto): 660 gramów
Wymiary pudełka 38 x 15.8 x 5.5 cm
Liczba elementów: 250 (Bricklink), 246 (z pudełka)

Spis części: http://www.bricklink.com/...nv.asp?S=8847-1
Cena: Bricklink: 224 – 1967(MISB) PLN, Ebay: od 400 PLN

Pudełko i instrukcja

Jest to kompletny zestaw z pudełkiem i wytłoczkami a także kolorową wkładką, całość w wersji amerykańskiej. Stan pudełka jest dobry tak jak i instrukcji. Na tylnej ściance przedstawiono model podstawowy oraz alternatywny.

Instrukcja w formie książki A4, zawiera instrukcję do modelu głównego oraz trzech (!) modeli alternatywnych – jednego dużego i dwóch mniejszych.

[img]http://www.brickshelf.com/gallery/max3344/reviews/dsc_0753.jpg/[img]

Elementy ciekawe i unikatowe

Kolor żółty.

Jest to pierwszy zestaw Lego w historii w którym pojawiły technic brick w kolorze białym (1x4, 1x16). Następne belki w tym kolorze pojawiły się dopiero w roku 1986 w serii Technic Arctic.

Zestaw

Zestaw prezentuje amerykańskiego dragstera którego używa się w wyścigach na ¼ mili. Jest w kolorze biało-niebieskim z czerwonymi i żółtymi wstawkami. W atrapie silnika model posiada dwa ruchome cylindry, napędzane przez tylną oś. Przednia oś jest poruszana z kokpitu kierowcy. Zestaw można zmotoryzować przy pomocy zestawu 8700.

Modele alternatywne
Modeli alternatywnych jest trzy , są to: trójkołowiec, drugi to jakaś forma prototypu, a ostatnim jest model silnika dwusuwowego. Niestety ani jeden z nich nie jest jakiś wybitny. Jedynie co się wyróżnia to nietypowość drugiego modelu alternatywnego.

Alternatywne

Podsumowanie

Zestaw ten jest bardzo ciekawym przedstawicielem serii Technic. Swoją stylistyką i linią ewidentnie kojarzy się z wyścigami w Stanach. Kolorystyka jest natomiast bardzo przyjemna dla oka i dodatkowo dopasowuje się do zestawu Model Team 5580 (amerykańskiej ciężarówki). Model jest nietypowy ale mnie osobiście się bardzo podoba i świetnie prezentuje się na półce. Niestety modele alternatywne już nie są takie dobre choć na plus trzeba zaliczyć to że jest ich aż trzy. Polecam każdemu fanowi i kolekcjonerowi Technic ale i każdemu kto interesuje się wyścigami.

Za

• bardzo dobra kolorystyka
  • stylistyka amerykańskich dragsterów
  • dużo modeli alternatywnych…

Przeciw

• …które nie są aż tak dobre
  • cena i dostępność

Ocena końcowa 5/6

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez spider44 2016-02-27, 23:06, w całości zmieniany 2 razy  

SERVATOR 
VIP

Wpisy: 2369
Wysłany: 2016-02-27, 13:39   

Fajna recenzja. Super, że jest pokazane oryginalne pudełko i instrukcja. Łezka w oku się kręci na wspomnienie dawnych czasów.
Fajnie też, że pokazałeś to ostatnie coś będące zestawem alternatywnym. Można pocieszyć się, że i kiedyś projektantom zdarzały się wpadki.
Dziwnie się tylko czyta patrząc na czerwone macaroni, że są w kolorze żółtym. ;)

spider44 
VIP

Wpisy: 141
Wysłany: 2016-02-27, 13:56   

SERVATOR napisał/a:

Dziwnie się tylko czyta patrząc na czerwone macaroni, że są w kolorze żółtym. ;)

Już poprawiłem na właściwy, gdzieś mi to uciekło podczas tworzenia. :)

Durzy 

Wpisy: 880
Wysłany: 2016-02-27, 19:02   

Co to jest to coś będące modelem C? To ma jakąś funkcję?

M_longer 
VIP

Wpisy: 4488

Wysłany: 2016-02-27, 20:34   

Durzy napisał/a:
Co to jest to coś będące modelem C? To ma jakąś funkcję?

Silnik dwusuwowy ;-)

tbzz 

Wpisy: 355
Wysłany: 2016-02-28, 10:21   

Zadałeś szyku tym zestawem. :) Unikatowa i ciekawa pozycja. I zaskoczyłeś mnie z tym katalogiem zabawek. Nie znałem go. Dzięki!

wesyr 

Wpisy: 111
Wysłany: 2016-02-28, 21:40   

Zestaw tylko 3 lata młodszy ode mnie. Ale jest kozacki. Właściwie to tylko podstawowy model. Reszta jest słaba, a 3 model to już porażka. Opisane świetnie. Nic tylko uczyć się recenzowania.

A.Brickovsky 
one helluva stud

Wpisy: 159
Wysłany: 2016-02-29, 09:29   

Cena poza moim zasięgiem, ale i tak dodałem do Wanted List po przeczytaniu tej recenzji, super opisane :)

AOW 

Wpisy: 124
Wysłany: 2016-03-03, 14:18   

Super recenzja :) Faktycznie zestaw ten jest bardzo unikalny, osobiście nigdy go nie widziałem. Co trzeba powiedzieć to że kiedys konstruktorzy Lego mieli naprawdę fajne pomysły i z dostępnych klocków tworzyli naprawdę ciekawe modele :) szczególnie w lini Technic, czy na USA Expert Builder :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu