[MOC]Michael Jackson

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

[MOC]Michael Jackson

#1 Post autor: legosamigos »

Tego artysty chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Choć niestety już nie żyje, ale jego twórczość nadal leci w eterach radia

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-01-15, 16:42 przez legosamigos, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Wiesz jaki mam problem z Twoją twórczością mozaikową, prawda?

Wszystko co pokazujesz można zrobić automatem przy użyciu MLCada, przez co nie robi to na mnie wrażenia.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#3 Post autor: Waler »

Tak się zastanawiam bo ostatnimi czasy to zasypujesz nas (całkiem ładnymi) mozaikami - czy korzystasz z pomocy jakiegoś programu komputerowego do tworzenia mozaiki czy na podstawie zdjęcia robisz to "manualnie"?
Bo ostatnio trafiłem na fajny programik "Legoaizer" który to właśnie na podstawie zdjęcia tworzy całkiem niezłe kopie w dowolnym rozmiarze...
Więc jeżeli Twoja praca pochłania godziny przed komputerem to jest to troszkę bezsensowne, a jeżeli generujesz je automatem to Twoje MOCe są po prostu żartem...
Ostatnio zmieniony 2016-02-28, 22:05 przez Waler, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4 Post autor: SERVATOR »

Dawaj teraz taką...

Obrazek

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

M_longer pisze:Wiesz jaki mam problem z Twoją twórczością mozaikową, prawda?

Wszystko co pokazujesz można zrobić automatem przy użyciu MLCada, przez co nie robi to na mnie wrażenia.
Owszem robię, to w ML Cadzie, ale robię to ręcznie, a nie jakimś automatem. Co prawda widziałem kiedyś funkcję z mozaiką, ale niestety nic mi z tego nie wyszło. Może nie do końca rozpracowałem jeszcze ten program. Oczywiście masz takie konstytucyjne prawo (choć ostatnio konstytucja mocno zachwiana), co o tym sądzisz i wyrazić na ten temat pogląd
Waler pisze:Tak się zastanawiam bo ostatnimi czasy to zasypujesz nas (całkiem ładnymi) mozaikami - czy korzystasz z pomocy jakiegoś programu komputerowego do tworzenia mozaiki czy na podstawie zdjęcia robisz to "manualnie"?
Bo ostatnio trafiłem na fajny programik "Legoaizer" który to właśnie na podstawie zdjęcia tworzy całkiem niezłe kopie w dowolnym rozmiarze...
Więc jeżeli Twoja praca pochłania godziny przed komputerem to jest to troszkę bezsensowne, a jeżeli generujesz je automatem to Twoje MOCe są po prostu żartem...
Tak jak już wyżej Longerowi napisałem, robię to ręcznie, więc raczej troszkę siedzę nad kompem
SERVATOR pisze:Dawaj teraz taką...

Obrazek
Niezły gif, brakuje jeszcze podkładu muzycznego :)
Ostatnio zmieniony 2016-02-28, 22:17 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: BONBINI »

Trafiłeś z tą mozaiką - jestem fanem Michaela od wczesnych lat dzieciństwa. Do tego stopnia, że swego czasu tańczyłem jego choreografie do jego piosenek ;-) Mozaika może być, tylko zielone tło mi tu nie pasuje. W tym garniturze i koszuli wystąpił w teledysku Smooth Criminal :-)
Ostatnio zmieniony 2016-02-29, 08:32 przez BONBINI, łącznie zmieniany 1 raz.
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

Waler pisze:...
Bo ostatnio trafiłem na fajny programik "Legoaizer" który to właśnie na podstawie zdjęcia tworzy całkiem niezłe kopie w dowolnym rozmiarze...
Wczoraj zainstalowałem właśnie ten program i powiem szczerze, no cóż... pozostawia wiele do życzenia. Z 3 kolorów zrobiło się nagle 40 :/
BONBINI pisze:Trafiłeś z tą mozaiką - jestem fanem Michaela od wczesnych lat dzieciństwa. Do tego stopnia, że swego czasu tańczyłem jego choreografie do jego piosenek ;-) Mozaika może być, tylko zielone tło mi tu nie pasuje. W tym garniturze i koszuli wystąpił w teledysku Smooth Criminal :-)
Znaczy się, tańczyłeś również Moon Walk :) Tak, tło wg teledysku powinno być raczej niebieskie albo czarne niż zielone
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#8 Post autor: Waler »

legosamigos pisze:Wczoraj zainstalowałem właśnie ten program i powiem szczerze, no cóż... pozostawia wiele do życzenia. Z 3 kolorów zrobiło się nagle 40 :/
Wszystko zależy od tego jakie kolory wybierzesz z których ma tworzyć oraz jaką paletę barw chcesz użyć. Może na pierwszy raz program nie jest super easy ale uwierz, daje radę.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

Zobaczę, może jednak przekonam się do tego programu. Jak na razie robiłem to wszystko "na piechotę", znaczy się ręcznie
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ