[MOC] Kosmiczności x4 (FebRovery)

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

[MOC] Kosmiczności x4 (FebRovery)

#1 Post autor: spacelord »

Witam. Kolejne 4 nieduże pojazdy ;)
Wraz z poprzednimi ( [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=27227]TUTAJ[/URL] ) były budowane specjalnie na FebRovery na flickr ( LINK ).

Debris Crawler
Obrazek

Zdjęcie 2

Space Courier
Obrazek

Emergency Power Supply Vehicle
Obrazek

Mobile Laser Cannon
"Ja strzelam. Ty prowadź"
Obrazek

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Czemu w czwartym pojeździe są dwie kierownice? Nie lepszy byłby jakiś komputer albo wajchy do sterowania działem?
Brakuje natomiast kierownicy w modelu pierwszym. W sumie to nie musiałaby ona być przy czerwonym ludziku...
Ostatnio zmieniony 2016-02-28, 08:39 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Czwarty pojazd jest w założeniu z przymrużeniem oka. Myślałem żeby dodać trochę komputerków, ale już zostało jak jest (kierownice były pod ręką ;) ). Ale fakt, komputerki, wajchy mogłyby być lepsze.

Pierwszy pojazd zbudowałem tak jak jest teraz, a potem zacząłem go ulepszać (mała szybka dla kierowcy np) - i tylko gorzej wyglądało. Pewnie w końcu by wyszło lepiej, ale mam tyle zajęć na głowie (znaczy czasu mało), że zostało tak. I tak dobrze, że mi się w tym miesiącu tyle udało pobudować.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#4 Post autor: Bobofrutx »

Debris Crawler fikuśny, aj lajk it :D
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

Dzięki Bobofrutx :)

Awatar użytkownika
Endrju_88
Posty: 239
Rejestracja: 2015-01-27, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Endrju88
Kontakt:

 

#6 Post autor: Endrju_88 »

Mówcie co chcecie, ale i tutaj najbardziej podoba mi się największa machina,
czyli Debris Crawler. Zdjęcia robione od dołu robią swoje, a maszyna budzi respekt :-)
Ostatnio zmieniony 2016-03-01, 16:42 przez Endrju_88, łącznie zmieniany 1 raz.
I didn't ask to be super, and I'm no hero. But when you find out your worst enemy is after your best girl, the time has come to be a f***ing superhero.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: DonBolano »

Debris Crawler bardzo fajnie wyszedł. Jest w nim coś abstrakcyjnego i lekko absurdalnego. Idealnie! :-)
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#8 Post autor: spacelord »

Ciesze się, że się podoba :)

@Endrju_88: Żabia perspektywa kojarzy mi się z ze zdjęciami z katalogów (scenek) i dlatego ją lubię. Niestety najczęściej gorzej pokazuje model i chcąc pokazać jak jest zbudowany trzeba bardziej z góry robić.

@DonBolano: W abstrakcję celowałem jak najbardziej, ale o absurdzie nie myślałem. Widać czasami gdy się stara coś dziwnego zbudować to trochę samo wychodzi ;)
Ostatnio zmieniony 2016-03-01, 22:14 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: DonBolano »

Ważne, że bardzo fajnie wyszło.
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#10 Post autor: BHs »

Tak na szybko (kolejność modeli od góry): nie, tak, tak, tak.
Nie - pojechałeś za wysoko. Znowu :). Całość ma wrażenie kruchego, że przewrócić się szybciej niż MAV w "Marsjaninie".
Tak - za ciekawe oddanie układu jezdnego (przypomina układ z lokomotyw) i kabinę.
Tak - za klimat starych pojazdów. Tu strzał w 100% celny.
Tak - znowu za koła i klimat railguna. Ale uwagę Servatora podtrzymuję. Kierownica jedna + komputer celowniczy dla drugiego. Tylko że nie mów, że nie masz komputerów old gray :).

Muszę w końcu swoje dwa pełzactwa pokazać. Właściwie to trzy - jedno lata. A właściwie to latających sztuk dwie...
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#11 Post autor: spacelord »

:D - akurat to co mi się najbardziej podoba, oceniłeś najgorzej ;) Ostatnie dwa modele kosztowały mnie po 20 minut, więc szału tam nie ma, ale 3 faktycznie kojarzy się dobrze ze starymi zestawami. Drugi nawet ma fajny kształt, może kiedyś zbuduję wersję większą...
BHs pisze:Muszę w końcu swoje dwa pełzactwa pokazać. Właściwie to trzy - jedno lata. A właściwie to latających sztuk dwie...
Koniecznie! Kosmicznych prac zawsze był niedostatek :/

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#12 Post autor: BHs »

spacelord pisze::D - akurat to co mi się najbardziej podoba, oceniłeś najgorzej ;) Ostatnie dwa modele kosztowały mnie po 20 minut, więc szału tam nie ma, ale 3 faktycznie kojarzy się dobrze ze starymi zestawami. Drugi nawet ma fajny kształt, może kiedyś zbuduję wersję większą...
BHs pisze:Muszę w końcu swoje dwa pełzactwa pokazać. Właściwie to trzy - jedno lata. A właściwie to latających sztuk dwie...
Koniecznie! Kosmicznych prac zawsze był niedostatek :/
Bez przesady :). Ja po prostu lubię bardziej "przyziemne" ("przy-astralne"?) pojazdy. Wydają mi się bardziej zasadne pod względem realizmu, choć ciężko mówić o realizmie bazując na jednie na faktycznie sprawdzonych w terenie Łunochodzie i Pathfinderze.
Niestety, z racji na już od dziś oficjalnie budowane trzy makiety na raz, profesjonalna sesja zdjęciowa będzie musiała poczekać... postaram się coś z komórki strzelić, ale fajerwerków jakościowych nie oczekujcie (na razie :)).
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

ODPOWIEDZ