60116 Ambulance Plane

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Iwona
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 2014-12-27, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

60116 Ambulance Plane

#1 Post autor: Iwona »

Obrazek
60116 Ambulance Plane
Seria: City
Rok premiery: 2016
Liczba klocków: 169 + 11 extra
Liczba figurek: 3
Spis części: BrickLink, BrickSet
Opakowanie: karton
Cena: Allegro: ok. 71 PLN z przesyłką, S@H 79,99 PLN

Opakowanie i instrukcja
Opakowanie to grube kartonowe pudełko o wymiarach 26 x 19 x 6 cm, w standardowym dla serii city, niebieskim kolorze. Na froncie znajduje się samolot lecący do poszkodowanego oraz lekarz udzielający za pomocą strzykawki pierwszej pomocy delikwentowi leżącemu na noszach. Akcja rozgrywa się na obrzeżach miasta, w tle widać wieżowce. Z tyłu pokazano historię jak doszło do wypadku, umieszczanie poszkodowanego w samolocie oraz odlot. Ciekawe, że wypadek miał miejsce koło lotniska. Na bocznej, dłuższej ściance jest zdjęcie figurki w skali 1:1 oraz pozostałej dwójki minifigów i motocykla, na drugiej standardowe ostrzeżenia. Na krótszej ściance jest skopiowana grafika z przedniej części, na drugiej info o serii i klubie lego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Instrukcja to (HURRA) jedna książeczka licząca 80 stron (21 cm x 16,4 cm). Budowa samolotu opisana została w 81 etapach.
Obrazek

Zawartość kartonika:
Obrazek
Zamieszczam również zdjęcie naklejek, mimo, że jest ich sporo, pasują do zestawu, ładnie się komponują i nie są szczególnie natrętne.
Obrazek

Klocki
Według bricklinka jest ich 169. Na uwagę zasługują wg mnie:
Obrazek Bright Light Blue Minifig, Utensil Syringe, Strzykawka w kolorze bright light blue, jest to 5 zestaw, w którym ją znajdziemy. W użyciu od 2012 roku.
Obrazek Lime Motorcycle Fairing, Dirt Bike, Obudowa motocykla w tym kolorze wystąpiła dotychczas w 5 zestawach, po raz pierwszy w 2010 roku.
Obrazek Aircraft Fuselage Curved Forward 6 x 10 Top, w białym kolorze element wystąpił w 5 zestawach, jak poprzednik w użyciu od 2010 roku.

Minifigi
W zestawie znajdują się 3 minifigi. W mojej ocenie są dobrze przemyślane, odpowiednio dobrane i nad wyraz pasujące. Wszystkie minifigi mają głowy zadrukowane jednostronnie.
Motocyklista posiada limonkową kurtkę, dwustronnie zadrukowaną. Nadruki są wyraźne, przyjemne dla oka. Jest to drugi zestaw w którym znajduje się ten element, pierwszy raz pojawił się w 2014 roku. Głowa amatora crossu jest bardziej popularna, wystąpiła w 18 setach, ale w użyciu jest również od 2014 roku.
Bluza pani pilot pojawia się od 2012 roku, jest to 8 set w którym ją mamy. Dwustronnie zadrukowana zawiera to, co powinien mieć pilot. Głowa jest zdecydowanie bardziej popularna, od 2011 roku znalazła się w 60 setach.
Ostatni w tym zestawieniu (nie przypadkiem) jest lekarz. Głowa znalazła się, od 2012 roku, w 19 setach. Bluza, jak w pozostałych minifigach jest zadrukowana dwustronnie. Jest to 4 set, od 2012 roku, w którym została użyta. Tył bluzy zawierający elementy odblaskowe, ma również duży znak służb medycznych, jest wg mnie mistrzowski. Natomiast przód bluzy pokazuje koszulę wystającą spod bluzy, kawałek „klaty” i maksymalnie psuje mi odbiór tej postaci. Gdyby przód był bardziej schludny, bez wątpienia wszedłby do grupy moich ulubionych torsów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Model główny
Model układa się szybko i przyjemnie. Oczywiście 81 kroków zawartych w instrukcji opisujących budowę można by znacząco skrócić.
Zawartość woreczka nr 1:
Obrazek

Krok 15:
Obrazek

Krok 32:
Obrazek

Zawartość 2 woreczka:
Obrazek

Krok 46:
Obrazek

Krok 60 z góry i 76 od spodu:
Obrazek
Obrazek

I gotowy samolot:
Obrazek
Obrazek

Zostaje nam kilka drobiazgów (w tym strzykawka):
Obrazek

Kilka fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcie rodzinne:
Obrazek

Podsumowanie
Ten set od początku wpadł mi w oko. Z jednej strony w końcu „coś” medycznego, z drugiej samolot sprawiał wrażenie za krótkiego i jakiegoś takiego pokracznego. Jeszcze na początku budowy miałam takie odczucia, ale im dalej tym było lepiej. Model jest bawialny, do środka można bez problemu się dostać. Naklejki podkreślają „medyczność”, biją po oczach czerwonością, ale mają przykuwać uwagę. Ogółem zestaw mocno na plus.

Za
  • minifigi
  • służbę zdrowia
  • naklejki


Przeciw
  • przód bluzy lekarza

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Recenzja ma wszystko co potrzeba. Zestaw dla mnie taki sobie...
Może się nie znam się ale taki dość duży samolot ratowniczy do wypadku w krzakach (co sugeruje motocykl enduro) nie bardzo mi pasuje. Tu idealny byłby helikopter.

BTW. Zamieniłaś miejscami dwa minifigi na ostatnim zdjęciu (z kaskami w rękach). ;)
Ostatnio zmieniony 2016-03-03, 12:35 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#3 Post autor: gmkkk »

Model aż się prosi aby zmniejszyć ilość naklejek i dać elementy z nadrukami, niestety naklejki to ryzyko, że z czasem zaczną się łuszczyć / odklejać na rogach.
Ale to se ne wrati...
Model fajny ale wolę ten wydany dla linii lotniczych. Drażnią mnie te przody wykonane w całości.
Mimo tych "niedociągnięć" wynikających z obecnej polityki TLG model na plus. Wreszcie coś innego niż straż i policja.
Recenzja bardzo dobra (masz mój głos).

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#4 Post autor: REX »

Bardzo sympatyczna, osobista recenzja.
Jako miłośnik wszelkich minifigurek jestem bardzo kontent, że poświęciłaś czas na wyszukanie informacji co do częstotliwości występowania części składowych każdego z minifigów.

Jeśli chodzi o cały zestaw, to nie wzmaga we mnie chęci posiadania.

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#5 Post autor: A.Brickovsky »

Szczegółowa, wyczerpująca temat recenzja.
Zestaw natomiast jest obrzydliwy - ten jednoklockowy przód samolotu będzie mi się śnił po nocach.
Alonzo Brickovsky says hello!

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#6 Post autor: bart_ilo »

Kolejna recenzja przyjemna w odbiorze :)
Co do zestawu również jestem tego zdania co SERVATOR, że lepszy byłby helikopter.
Samolot jak na swoje gabaryty jest ok.

ODPOWIEDZ