[WIP] Ł-34

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

[WIP] Ł-34

#1 Post autor: Żbik »

Początkowo nie planowałem zakładać WIPa ale rozgorzała dyskusja o tym modelu przy okazji kolejnej wersji serwozaworu ([URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=396247#396247]tutaj[/URL]), więc może lepiej pokazać o czym mowa i nie bawić się w ciuciubabkę.

W skrócie: jest to maszyna, która rozbudzała i rozbudziła moją dziecięcą wyobraźnię klockową. Godzinami gapiłem się na nią jak pracowała na budowach w mojej dzielnicy. Więcej sentymentalnych wynurzeń przy publikacji :)

Model na dziś wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Co już jest? Działające ramię, pneumatyczny skręt, napęd (a w nim pneumatycznie blokowane dyferencjały). Są już 2 kompresory (docelowo prawdopodobnie 4), 3 serwozawory (docelowo też chyba 4). Jeszcze trochę zmagań z mechaniką a później pucowanie estetyki :)
Ostatnio zmieniony 2016-03-08, 12:50 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Żbik pisze:napęd (a w nim pneumatycznie blokowane dyferencjały)
Powtórzę się jeszcze raz - wyrzuć to coś :)

Aaa i pisze się Ł-34 :) A i fajnie jakbyś dorzuć fotkę zabudowy na której się wzorowałeś, bo ełka długo ewoluowała i nieco wyglądem się zmieniała :)

Mam dziwne wrażenie jakby na tych Twoich fotkach koła względem reszty maszyny były nieco za małe.
Ostatnio zmieniony 2016-03-07, 21:46 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#3 Post autor: Żbik »

Bricksley pisze:A i fajnie jakbyś dorzuć fotkę zabudowy na której się wzorowałeś, bo ełka długo ewoluowała i nieco wyglądem się zmieniała :)
Pewnie będzie to wypadkowa iluś wersji.
Bricksley pisze:Mam dziwne wrażenie jakby na tych Twoich fotkach koła względem reszty maszyny były nieco za małe.
Złudzenie optyczne. Zdjęcie jest robione z małej odległości.

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#4 Post autor: Kruk »

Model Żbiku zapowiada się przednie, ilość funkcji jakie wciśniesz/chcesz wcisnąć jest zatrważająca, aż mi głupio teraz jak myślałem oo przebudowie mojego L580 na pneumatykę jak tutaj to prawie wszystko na pneumatyce, zgasiłeś mnie hehe. :) Nie mniej bryła modelu do mnie nie przemawia, zbyt kanciasta ale sama mechanika modelu no cud malina się zapowiada. Czekam na postępy kolejne. :)
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#5 Post autor: Żbik »

Kruk pisze:Nie mniej bryła modelu do mnie nie przemawia, zbyt kanciasta
Oryginał urodą nie grzeszy, to i kopia musi być kanciasta :) Ale mam wielki sentyment do tej maszyny, więc nie zwracam za bardzo uwagi na powierzchowność ;)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Ona jest piekna! Wlasnie dzieki kantom, a nie rozmydleniu w owalach.
czysta tresc. Ciezka maszyna do takichze zadan.
Zbiku mysle do czego sie przyczepic ale na obecnym etapie naprawde nie wiem.
Nie zapomnij o detalach na klapie silnika. Wydech pod kratka, filtr powietrza, zawiasy klap.
Zrob ladne stopnie wejsciowe. I reflektory.4 glowne i 2 na dachu.
kogut, lusterka, hak, wycieraczka, kierownica, klamki, zrob wszystko.
Uzyj na drobiazgi roznych kolorow. Szarego, bezowego, ciemnobezowego, bright lt orange, zeby ozywic te wielka zolta bryle.
Fajnie wygladaja piasty kol.
To bedzie wspaniala maszyna.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#7 Post autor: Kruk »

No wiem Żbiku że jak chodzi o sentyment do czegoś w tym przypadku do tej maszyny to aby była brzydka jak noc listopadowa to i tak będzie miała to coś. :) Ja się cieszę że prężnie pracujesz nad kolejnym modelem po Scanii i że będzie wyznaczać ta maszyna kolejne standardy, aż się boje pomyśleć co będą miały kolejne budowle na forum za rok/dwa. XD
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#8 Post autor: Żbik »

V1 pisze:Nie zapomnij o detalach na klapie silnika. Wydech pod kratka, filtr powietrza, zawiasy klap.
Tak, póki co to łapanie bryły i upychanie mechaniki do niej. Nie wiem jeszcze czy wydech na górze czy z boku. Na górze łatwiej.
V1 pisze:I reflektory.4 glowne i 2 na dachu.
Chciałe jeszcze 2 na tyle dać, jak tu:

Obrazek

I też myślę czy te reflektory Obrazek nie będą za duże (na pewno fajnie będą świecić, bo odbijają światło jak prawdziwe).
V1 pisze:kogut, lusterka, hak, wycieraczka, kierownica, klamki, zrob wszystko.
Hak już jest (jutro pokażę inne zdjęcia, gdzie go widać). Z tym "wszystko" może być ciężko, bo z racji mnogości funkcji jakie chcę upchnąć prawdopodobnie kabina będzie wypełniona flakami, więc MOCa roku nie będzie :D Co prawda planuję sprytnie te bebechy zasłonić ale esteci tego nie przeżyją (szczerze mówięc mam to gdzieś, bo to chyba pierwszy model, do którego podchodzę na totalnym luzie - to rodzaj podróży sentymentalnej, a nie prężenie muskułów).
V1 pisze:Uzyj na drobiazgi roznych kolorow. Szarego, bezowego, ciemnobezowego, bright lt orange, zeby ozywic te wielka zolta bryle.
No właśnie mam dylemat czy robić ją na Twój styl, w sensie umorusaną błotskiem czy po mojemu, na czyściocha prosto z taśmy :)
Kruk pisze:Ja się cieszę że prężnie pracujesz nad kolejnym modelem po Scanii i że będzie wyznaczać ta maszyna kolejne standardy, aż się boje pomyśleć co będą miały kolejne budowle na forum za rok/dwa. XD
No a co, fotel bujany i ciepłe kapcie? :)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9 Post autor: SERVATOR »

Żbiku zbuduj po swojemu tj. na nówkę z fabryki.
Jak będziesz miał skończony model, to łatwiej będzie Ci go pobrudzić. ;)

Awatar użytkownika
Kruk
Posty: 471
Rejestracja: 2013-01-16, 12:18
Lokalizacja: Okolice Namysłowa
brickshelf: Na razie brak ;/...

 

#10 Post autor: Kruk »

Uważam tak jak Servator, zrób czyściocha, a co do bebechów, coś się tam da zamaskować, a przy tej ilości funkcji to będzie wyzwanie. :)
Taka mała reklama, dla AFOL'i zniżka 20%: http://cutedragonsandmore.deviantart.com/

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#11 Post autor: eric trax »

Testowałeś już ten skręt? Obawiam się, że z czułością legowej pneumatyki może to trochę dziwnie działać ale chyba servomotor będzie tu ratował sprawę.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#12 Post autor: Żbik »

Tył:

Obrazek
eric trax pisze:chyba servomotor będzie tu ratował sprawę.
No tak ma być :) Początkowo chciałem wstawić swój stary skręt ale jest trochę za szeroki i ucierpiałaby estetyka przedniej części ramy. Ten nowy pozwala na większy kąt skrętu (przy pełnym wysuwie siłowników żeby nie narażać klocków na niepotrzebne naprężenia).

Czekam na 2 zamówienia z BL i będą kolejne postępy.
Ostatnio zmieniony 2016-03-08, 09:54 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#13 Post autor: legosamigos »

Widzę, że robota idzie pełną łychą :) Czyżby kolejny MOC któregoś miesiąca? ;) 2 ostatnie pojazdy przypadały na grudzień, ale skoro masz tyle zbudowane, to przypuszczam, że będzie wcześniej. A łyżka będzie ta z Volvo czy jednak zrobisz ją z plate`ów, tile`ów itp.? W końcu w oryginale jest w barwach ładowarki
Ostatnio zmieniony 2016-03-08, 11:01 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#14 Post autor: Żbik »

legosamigos pisze:skoro masz tyle zbudowane, to przypuszczam, że będzie wcześniej.
Chcę żeby była gotowa na Łódź.
legosamigos pisze:A łyżka będzie ta z Volvo czy jednak zrobisz ją z plate`ów, tile`ów itp.? W końcu w oryginale jest w barwach ładowarki
Póki co jest od VOLVO, ale kto wie, może mi się będzie chciało zrobić swoją. Kolorem tej gotowej się nie przejmuję. Niewykluczone, że będą też inne osprzęty.

=====

Jest też szkic kabiny:

Obrazek

Obrazek

Emocje są. Radość tworzenia :)
Ostatnio zmieniony 2016-03-09, 01:05 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Uncle Jaca
Posty: 1122
Rejestracja: 2012-04-21, 14:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
brickshelf: jacaelnegro

 

#15 Post autor: Uncle Jaca »

Masz talent chopok, bez kitu. Super to wygląda i zapowiada się kolejna bomba. Chciałbym się chociaż zakolegować z pneumatyką... Choć tak w połowie jak Ty się z nią przyjaźnisz. Póki co zbieram te "rurki i zaworki" ;)
Pies utonął, łańcuch pływa

Zablokowany