7737 Coast Guard 4WD & Jet Scooter

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

7737 Coast Guard 4WD & Jet Scooter

#1 Post autor: yoshi82 »

Recenzja 7737 Coast Guard 4WD & Jet Scooter

Obrazek

Seria: City
Rok wydania: 2008
Liczba klocków: wg. Bricklink 126
Liczba figurek: 1
Cena: 16 - 293 (MISB) PLN (Allegro, BrickLink)

Brickset, BrickLink

Słowem wstępu, jest to mały i prosty zestaw ale zasługuje na uwagę.

Opakowanie i instrukcja.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pudełko to klasyczny mały prostopadłościan o wymiarach 24 x 14,4 x 4,8 cm. Niestety go nie posiadam, ale dzięki uprzejmości M_longer mogę zaprezentować.

Obrazek
Obrazek

Instrukcja to książeczka, posiadająca 24 strony. Po otwarciu widzimy, że całość zestawu składa się z dwóch woreczków z klockami. Ostatnia strona to finalny model. Co ciekawe, w 2008 nie było jeszcze informacji o zawartości zestawu pod względem ilości klocków.

--- Dodano 18:48 16.03.2016 ---

Na zdjęciach od M_longer jest spis elementów, wygląda jak oddzielna broszura.

Obrazek

Obrazek

Elementy

[/img]http://www.brickshelf.com/gallery/M-lon ... c02532.jpg[/img]

Zdjęcia by M_longer Z własnych obserwacji zwróciłem tylko uwagę na antenę w kolorze Dark Bluish Gray, nigdzie do tej porty nie spotkałem tego w innym kolorze niż czarny. Dodatkowo mamy arkusz z naklejkami.

Figurka

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To jest dość mocna strona tego zestawu. Uśmiechnięty ratownik z rudą brodą w niebieskiej czapce. Ale zaraz, od początku. Zaczynam od dołu niebieskie nóżki, bez nadruków, torso żółte z niebieskimi rączkami ładnie zdobione. Widzimy, że ratownik ma kurtkę z grubym suwakiem, krótkofalówkę i odznakę ratownika. Główka to roześmiana rudobroda postać, całość zwieńcza czapka z daszkiem koloru niebieskiego. To nie koniec. Nasz bohater może ubrać się w kapok, gdy pływa na skuterze wodnym. Jak również ubrać pełen akwalung. Szara butla z tlenem, hełm i maską i rurką, a także płetwy na nogi by sprawniej pływać. Reasumując mamy jedną figurkę w trzech wariantach.

Zestaw

Obrazek

Zestaw zapowiada się ciekawie. Mamy zestaw pojazdów: samochód terenowy + przyczepa, a na niej skuter wodny.

Samochód wysoko obsadzony na ramie, prawdopodobnie z napędem 4x4. Ładnie zgrywam nam się tu kolorystka pomarańczowa z niebieskim akcentami. Pomarańczowe koguty, halogeny doświetlające, wszystko jest. Rasowy samochód pomocy w kurortach wypoczynkowych. Ogromna antena pozwala na komunikację daleko od bazy. Minus za źle zagospodarowany tył.
Mamy też kilka naklejek, jak widać po zdjęciach nie zostały one starannie nalepione, ale czy to ma, aż takie znaczenie? Dal moich dzieci nie :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przyczepka i skuter. Naprawdę mi się to podoba. Prosa konstrukcja, ale całkowicie się sprawdza. Dodatkowo mamy uchwyt na płetwy, maskę i akwalung. Bardzo spodobało mi się wykorzystanie białej główki właśnie jako uchwyt. Dodatkiem, który wg. mnie przyczepie nadaje smaczku jest hak pozwalający na zaparkowanie przyczepy tak by trzymała poziom - super. Sam skuter to podstawowa konstrukcja nie ma tu żadnych innowacji, fajnie zrobiony jest silnik przepływowy i mocowanie na kapok. Ster to element wałkowany tak wiele razy, że nawet nie zasługuje na większą uwagę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowanie

Czy zestaw zachęca na zdjęciach z opakowania? Nie. Ale uwierzcie mi to naprawdę fajny i bawialny model. Jest prosty i nie wywoła ochów i achów, ale daj go dzieciom, a będą miał długie godziny zabawy. W mojej kolekcji znalazł się w wyniku zakupu mieszanki, dokupiłem kilka brakujących elementów i instrukcję, gdyby nie to, na pewno by do mnie nie trafił. Polecam, jako tani bawialny set.


Za
+ dużo pomarańczowego
+ minifig "3in1"
+ przyczepka

Przeciw
- chyba nie mam

Dziękuję za uwagę.

Link do galerii i galerii M_longer
Ostatnio zmieniony 2016-03-16, 18:49 przez yoshi82, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Mam pytanie techniczne...

Czy Wam te recenzje yoshi-ego wyświetlają się w czytelny sposób?
Nie macie tak, że macie mały tekst i duże fotki?
Yoshi82 skleja obrazki nie wstawiając pomiędzy nie spacji.
Mi to nie przeszkadza ale jeżeli u Was to jest problem, to poprosimy Autora o porozdzielanie fotek. :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

yoshi82 pisze:Niestety go nie posiadam i nie mogę przedstawić zdjęć, a wymiary zaczerpnąłem z BL
Częstuj się:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=351624

Sam miałem dawno temu pisać recenzję, ale jakoś mi sie odechciało :)

Największy jak dla mnie problem z tym zestawem to wymiary tego samochodu. Już zwykłe samochodziki City przez te nadkola wyglądają karykaturalnie, a tutaj opony terenowe dodatkowo potęgują efekt.

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: yoshi82 »

SERVATOR, ja korzystam z monitora 1600x900 i faktycznie na mniejszych może to źle wyglądać, oczywiście to poprawię.

M_longer, dzięki, teraz muszę uciekać od komputera, ale jak dojadę do domu to skorzystam z twoich fotek.
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#5 Post autor: gmkkk »

Bardzo dobrze, że dałeś fotki ludzika w różnych kombinacjach "ubrania" - duży plus za to.

Jeżeli chodzi o "problemy techniczne" to na 24 calowym monitorze jest ładnie i przejrzyście...

Fotki dobrej jakości, nawet nie trzeba klikać na miniaturkę aby dobrze było widać szczegóły.

Mnie recka bardzo się podoba, mogłeś tylko rozwinąć wątek z jakiej podserii pochodzi i trochę o tym napisać ale to drobny szczegół.
Mój głos w konkursie masz:)

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: DonBolano »

Wrzucaj proszę zdjęcia jedno pod drugim, a nie obok siebie, bo muszę przewijać w poziomie.
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
Kocur
Posty: 884
Rejestracja: 2014-11-30, 19:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kocur

 

#7 Post autor: Kocur »

Czy maska do nurkowania jest w dobrą stronę założona? bo coś mi tam nie gra, ale nurkiem nie jestem to głowy za to nie dam :P
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger!
- Samael

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8 Post autor: SERVATOR »

DonBolano pisze:Wrzucaj proszę zdjęcia jedno pod drugim, a nie obok siebie, bo muszę przewijać w poziomie.
O to właśnie pytałem.
Wielkość zdjęć jest dla mnie OK. Sam nie lubię klikać miniatur.

Edit. Tu już zmieniłem.
Ostatnio zmieniony 2016-03-16, 18:15 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#9 Post autor: gmkkk »

Fakt, odwrotnie założona.

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: yoshi82 »

gmkkk pisze:Fakt, odwrotnie założona.
Dzieci :)
Pozdrawiam,
Łukasz

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#11 Post autor: bart_ilo »

Recenzja bardzo fajna!

Myślę, że ciekawe mogłoby być porównanie z 60012 :)

Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 162
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#12 Post autor: yoshi82 »

bart_ilo, niestety nie posiadam 60012
Pozdrawiam,
Łukasz

ODPOWIEDZ