Przedstawiam kolejną klasyczną pozycję serii Technic. Zestaw 8846 Tow Truck z roku 1982.
Dane techniczne
Seria: Technic/ Expert Buldier
Rok premiery: 1982
Waga klocków: 751 gram
Waga zestawu (brutto): 0,89 kg
Wymiary pudełka 38 x 19,5 x 6 cm
Liczba elementów: 379 (Bricklink), 379 (Bricker)
Jest to kompletny zestaw z pudełkiem i wytłoczkami a także kolorową wkładką. Stan pudełka jest dobry tak jak i instrukcji. Na tylnej ściance przedstawiono model podstawowy oraz alternatywny.
Instrukcja formatu A4, zawierająca model główny oraz 3 modele alternatywne.
Elementy ciekawe i unikatowe
Elementy te w żółtym i czarnym kolorze zostały zapowiedziane w tym zestawie ale znalazły się tylko w niewielkiej partii modeli i ze względu na bardzo łatwą łamliwość zastąpiono je elementami 4275a/4275 i 4276a/4276.
Model główny
Zestaw ten prezentuje holownik pomocy drogowej w klasycznej amerykańskiej wersji samochodu terenowego. Auto utrzymane jest w żółtej kolorystyce, niebieskie elementy tworzą atrapę skrzyni z narzędziami, natomiast czerwone wykorzystano do ramienia holu. Zestaw posiada skrętną przednią oś – pokrętło służące do jej obrotu jest zakamuflowane w postaci anteny radiowej na dachu samochodu. Jest to pierwszy wypuszczony zestaw z takim rozwiązaniem, który nazwano „Hand of God” – Ręką Boga. Pojazd posiada opuszczane i podnoszone ramię do holowania, oraz zwijane i rozwijane liny z hakami. Sam element używany do podczepiania holowanego pojazdu obraca się w lewo i prawo. Auto można zmotoryzować przy pomocy zestawu 8700.
Modele alternatywne
Alternatywnymi zestawami są: ciężarówka bez zabudowy jako model główny, dwa modele służące prezentacji działania mechanizmów serii Technic. Modele są przyjemne dla oczu, ale nie wybijają się czymś szczególnym.
Zestaw ten jest jednym z najlepszych modeli Technic z początkowych ale i późniejszych lat ich produkcji. Daje dużą frajdę budowy i zabawy. Wprawdzie proponowane pozycje alternatywne są średnie, ale model główny w pełni to rekompensuje. Jedynym minusem jest fakt, że jest to zestaw rzadko spotykany i niestety drogi. Wart jest jednak wydanych na niego pieniędzy, czy to jako model na półkę , czy jako zestaw do zabawy. Warto!
Za
świetny model główny,
bardzo przyjemna kolorystyka pojazdu,
duża ilość funkcji i dzięki temu bawialność zestawu,
nawiązanie do amerykańskich pojazdów holowniczych,
Przeciw
„na upartego” średnie modele alternatywne
Ocena końcowa 9/10
P.S. A tak prezentuje się holownik podczas pracy w terenie.
Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane. Pozdrawiam.
Zdecydowanie ładniejszy niż dune buggy. A te alternatywne modele są całkiem przyjemne. Co do zdjęć, które są bardzo ładne - postaraj sie popracować nad kadrowaniem, żeby zza tła nie było widać pokoju.
Czy ja dobrze widzę, że te stare zestawy mają dyferencjał podłączony zupełnie do niczego? Taka ozdoba, czy może zastosowanie miało jedynie w przypadku zmotoryzowania zestawu?
Ale te pudełka były kiedyś genialne! Ze średniego zestawu robią coś na miarę mindstorms ;)
Porządny zestaw. Pięknie przedstawiony na pudełku. Zachęcający do zakupu i zabawy. Sam pojazd bez uwag. Dobry pierwszy model alternatywny. Dzięki za przedstawienie wszystkiego.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich wpisów Nie możesz usuwać swoich wpisów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum