6257 Castaway's Raft

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderator: Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
yoshi82
Posty: 150
Rejestracja: 2014-10-18, 12:27
Lokalizacja: Warszawa
HELF: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

6257 Castaway's Raft

#1 Post autor: yoshi82 »

Recenzja 6257 Castaway's Raft

Obrazek

Seria: Pirates
Rok wydania: 1989
Liczba klocków: 41 wg. Bricklink
Liczba figurek: 3 + rekin
Cena: 23 - 453 (MISB) PLN (Allegro, BrickLink)

Brickset, BrickLink

Opakowanie i instrukcja.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pudełko to klasyczny prostopadłościan o wymiarach 19x9,5x4,7 cm. Zdjęcia pudełka dzięki [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=3240]martinb[/url].

Obrazek
Obrazek

Instrukcja formatu A4, dwustronna, przedstawia budową podstawowego modelu w ośmiu krokach, dziś pewnie było by to dwadzieścia cztery :)

Elementy

Obrazek

Kolorystka niezbyt zróżnicowana: brąz i czerń. Zestaw dysponuje trzema figurkami piratów, a także rekinem. Uwagę przykuwa mapa skarbów, w sumie to jedyny rzadki element.

Figurki

Obrazek
Obrazek

Pierwszy nasz pirat posiada białe portki bez żadnych detali, koszula niebieska ładnie zdobiona, brązowa czapka z miejscem na detal, którego w tym zestawie nie było. Ciekawym elementem jest główka, bo ma dość skomplikowany jak na tamte lata wzór. Mamy zarysowany kilku dniowy zarost, przepaskę na oku i bujną fryzurę. Jest to figurka, która przewinęła się już przez dwie moje recenzje. Drugi pirat ma także białe portki, żółta torso ubrane w biało-niebieskie pasy, ładnie zarysowany mamy również pasek ze sprzączką. Główka również ciekawie zdobiona, wąsy i czupryna, a na głowie czerwona bandana. Trzeci z kamratów posiada szare portki, żółta torso ubrane w biało-czerwone pasy, ładnie zarysowany mamy również pasek ze sprzączką. Główka identyczna jak w przypadku drugiego bohatera, a na głowie niebieska bandana. Czwartym elementem układanki jest szary rekin.

Zestaw

Obrazek

Układanka tworzy tratwę (motyw dość częsty w tej serii), dość ciekawą konstrukcję opartą na beczkach po rumie. Mamy prowizoryczny maszt z uchwytem na pistolet. Żagle przypuszczam, że z koszul naszych nieszczęśników, zawieszonych na masztach od flag (bo raczej nie z lancy :) ). Najważniejsze, że uratowała się mapa skarbu, a banderę zawsze można zawiesić na muszkiecie.

Obrazek
Obrazek

Konstrukcje alternatywne

LEGO przygotowało dla nas trzy alternatywne konstrukcje, zarysowane na pudełku:

Obrazek

1. Fragment pomostu

Obrazek

2. Machina transportowa

Obrazek

3. Szałas, albo coś w stylu małej bazy.

Zdjęcia alternatywnych konstrukcji ponownie dzięki martinb.

Oczywiście można by zbudować jeszcze wiele ciekawych konstrukcji - szczególnie przez dzieci, których nie ogranicza wyobraźnia i postrzeganie świata jak u dorosłych.

Podsumowanie

Zestaw uważam za ciekawy, nie jest może zbyt rozbudowany, ale mamy trzy postacie i rekina. Dobrze uzupełnia kolekcję klasycznych Piratów przełomu lat '80/'90 - po prostu trzeba go mieć. W sprytny sposób zostały wykorzystane elementy z serii LEGO Technic, które w tamtych czasach nie przeplatał się tak bardzo jak dziś. Szkoda trochę, że nie rozbudowano jednak tego zestawu i nie połączono go z 6245 Harbour Sentry, mieli byśmy wtedy poróżnione strony co zwiększyło by jowialność zestawu.
Ponieważ klockami i zestawami bawię się z moimi dziećmi jak są u mnie w pracy, to zwróciły mi uwagę, że tratwą można jeździć, gdyż beczki na osiach technic'a bardzo ładnie się kręcą. Oczywiście można wymyślać wiele scenariuszy zabawy, ale o tym można by pisać i pisać...

Za
+ zestaw z serii klasycznych Piratów
+ rekin
+ trzy figurki
+ bardzo bawialny

Przeciw
- jednak trochę mało elementów

Dziękuję za uwagę.

Link do galerii.

P.S. Tak wygląda jedna z moich półek w pracy

Obrazek
Pozdrawiam,
Łukasz

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 359
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
HELF: tbzz
Kontakt:

 

#2 Post autor: tbzz »

I kolejny klasyk. Super i dzięki! :) Opisałeś wszystko co trzeba, dobre fotki. Sam zestaw to mega obowiązkowa pozycja w serii. Dobra, choć prosta tratwa i trzy minifigi. Czego chcieć więcej.

Awatar użytkownika
martinb
Posty: 680
Rejestracja: 2015-01-11, 20:12
Lokalizacja: Schwiebus

#3 Post autor: martinb »

tbzz, i rekin! I rekin też! :-D

ODPOWIEDZ