75038 Jedi Interceptor [+ VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
wesyr
Posty: 111
Rejestracja: 2016-02-02, 18:03
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

75038 Jedi Interceptor [+ VIDEO]

#1 Post autor: wesyr »

75038 Jedi Interceptor - recenzja + speed build

Recenzja pochodzi z bloga legopo30.blogspot.com

Obrazek

Niecałe dwa miesiące temu recenzowałem 75135 Obi-Wan's Jedi Interceptor, który okazał się bardzo przyjemnym modelem. W związku z tym postanowiłem zaopatrzyć się w jego poprzednika, czyli 75038 Jedi Interceptor z roku 2014. Oba myśliwce są do siebie bardzo podobne (bardzo zbliżona budowa, odmienna kolorystyka), jednak różnią je drobne szczegóły, które wpływają na końcowy odbiór obu modeli. Podobnie do wcześniej recenzowanego zestawu 75038 wyposażony został w dwie minifigurki, z czego jedna, czyli Anakina Skywalkera jest unikalna.

Zestaw kupiłem na bricklink.com za 42 Euro (z przesyłką) - stan MISB.

Seria: Star Wars, Epizode III
Rok: 2014
Numer: 75038
Elementów: 223 (BL 215, czyli bez elementów składowych figurek)
Minifigurki: 2
Cena za jeden element: 0,13 €
Waga modelu: 190 g
Waga zestawu (pudełko z zawartością): 352 g
Model alternatywny: nie
Cena: £19.99 / $24.99 / 29.99€ (na BL od 159 zł)

Spis części:
- Bricklink
- Brickset

Pudełko i zawartość



Na awersie pudełka o wymiarach 26 x 19 x 6 dzieje się nie wiele mniej niż w zestawie 75135. I tutaj główną część frontu zajmuje zdjęcie gotowego modelu, w tle widać jakieś wystrzały z blasterów, wybuchy i nieodległą planetę. Powyżej tej scenki znalazło się miejsce dla loga Lego, Star Wars i ładnie narysowanej postaci Dartha Vadera. W lewym dolny rogu przedstawiono obie figurki z zestawu oraz wyrzutni "strzałek".

Na rewersie pudła zamieszczono kilka zdjęć - przede wszystkim gotowego modelu myśliwca oraz informacje o uchwytach na miecz świetlny Anakina, ruchomych skrzydłach i możliwości strzelania. Pokazano także model w widoku od góry i od prawej strony.

Jeden z dłuższych boków przedstawiono figurki Anakina i R2-D2 w skali 1:1.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Otwarte pudełko jest niemal pełne, ale zawdzięcza to zapakowanemu w woreczki powietrzu. Oto co znajdujemy w środku:
- 3 woreczki z częściami ponumerowane od 1 do 3
- niezabezpieczoną instrukcję
- niezabezpieczony arkusik z naklejkami.

Obrazek

Obrazek

Kolorami dominującymi są tu Yellow oraz Light Bluish Grey. W skład zestawu wchodzą nowe elementy (w 2014 roku były nowe):

Obrazek

15301c01 - Dark Bluish Gray Spring Shooter with Light Bluish Gray Top - 2 szt

Obrazek

10312pb01 - Trans-Black Windscreen 10 x 6 x 3 - 1 szt

Obrazek

98138pb020 Light Bluish Gray Tile, Round 1 x 1 with SW Republic Pattern - 2 szt

Obrazek

15303 - Trans-Bright Green Bar 8L with Round End - 3 szt
Ta część ukazała się w 2014 roku, jednak nie mam pewności czy zadebiutowała w tym konkretnym modelu.

Minifigurki także są nowością:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Anakin Skywalker jest figurką unikalną. Jego dwustronnie zadrukowana główka jest unikalna, tors również.


Obrazek Obrazek Obrazek

R2-D2 jest nową figurką, od tamtego czasu znalazła się w sześciu zestawach.

Instrukcja ma kształt podłużnego prostokąta o długości 19,5 cm i szerokości 12,5 cm. nie jest złożona w pół (to niemal plus). Składa się z 34 spiętych dwoma zszywkami kartek, gdzie poza procesem budowy znalazło się miejsce na spis elementów i reklamy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Budowa i gotowy model


Budowa modelu nie nastręcza trudności - instrukcja jest bardzo szczegółowa i przejrzysta z rozpisaniem poszczególnych etapów budowy na kolejne woreczki z częściami. budowa zajęła mi jakieś półtorej godziny (ale filmowałem budowę, co nieco wydłuża konstruowanie). Etap pierwszy budowy, czyli pierwszy worek to 21 kroków, drugi i trzeci zamknęły się w 27 krokach każdy.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=g8WyKu2iUtY[/youtube]
Jeżeli film Ci się podobał daj kciuk w górę i suba. Dzięki.


Elementy zapasowe

Obrazek

Gotowy model

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I porównania z 75135

Obrazek

Obrazek


Kabina starszego modelu jest wykonana lepiej, dużo lepiej. Nie dość, że mamy tu naklejkę z imitacją sterów i fragmentu kokpitu, to jeszcze konstruktorzy pomyśleli o mocowaniu na miecz świetlny.

Na poniższym zdjęciu widać, że kabina jest uboższa, a miecz świetlny można położyć w miejscu, w którym leży - w tej pozycji kabina domyka się.

Obrazek


W starszym modelu lepiej też umiejscowiono astrorobota - nie wystaje tak tragicznie jak w 75135.

Obrazek

Obrazek


Podsumowanie


Nie będę ukrywał, że myśliwcem Obiego byłem zachwycony. Teraz porównując oba modele mój jestem skłonny stwierdzić, że starszy zestaw jest lepszy. Kolorystyka jest tak samo śliczna jak w 75135, ale ładniejsza kabina i zamocowanie astrorobota dają mu przewagę. Jeżeli Obi-Wan's Jedi Interceptor był dla fana Star Wars must havem to ten tym bardziej. Polecam.

Plusy
+ estetyka
+ wierne odwzorowanie oryginału
+ dbałość o szczegóły
+ minifigurki


Minusy
- brak podstawki, dzięki której można zaprezentować piękny model w pełnej krasie.

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości: flickr.

Read more at http://legopo30.blogspot.com/2016/04/75 ... oSgt6ss.99
Ostatnio zmieniony 2016-04-05, 18:35 przez wesyr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#2 Post autor: tbzz »

Bardzo konkretna recenzja. Opisałeś chyba wszystko, a od siebie zgadzam się z Tobą co do oceny maszyny i porównania.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

ODPOWIEDZ