5571 Giant Truck / Black Cat [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#16 Post autor: Sariel »

1299 PLN.

Awatar użytkownika
Bart86
Posty: 93
Rejestracja: 2015-10-20, 10:27
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: bart86

 

#17 Post autor: Bart86 »

Eh... aż się w oku łezka kręci na wspomnienie widoku tego monstrum w katalogu Lego i dziecięcych westchnień na jego widok... Super zestaw, super recenzja. Choć wiem, że moje zdanie nie jest obiektywne. Odkąd Black Cat pojawił się na rynku, stał się kultowym modelem wielkiej ciężarówki z Lego. Niemal niedoścignionym wzorem i wizytówką całej serii Model Team. Sariel, jak zwykle stanąłeś na wysokości zadania i zaprezentowałeś rzeczową recenzję, i choć wolę słowo pisane od filmu, muszę przyznać, że polubiłem Twoje wideorecenzje.
A tak lekko offtopowo: Nie obraziłbym się gdyby Lego reaktywowało całą serię Model Team lub wprowadziło jej godnego następcę :-). Fakt, że mieliśmy Mini Coopera i Ferrari F40, które w zasadzie niby to Creatorem na pograniczu Model Team były, ale to ciągle nie to, co ten urok dawnych modeli. Może się zdziwicie, może co niektórzy podobnie do tego podchodzą, ale są pewne zestawy, które mimo swoich 20 i więcej lat, nadal budzą nieograniczony zachwyt i sentyment. Taki jest właśnie moim zdaniem ów Black Cat.
Bart

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: Durzy »

Bart86 pisze:Fakt, że mieliśmy Mini Coopera i Ferrari F40, które w zasadzie niby to Creatorem na pograniczu Model Team były, ale to ciągle nie to, co ten urok dawnych modeli
A to dlaczego? To pełnoprawny następca Model Team. Był jeszcze "Ogórek", "Garbus", Gallardo i kilka Ferrari, będące Bardziej Model Team niż oryginalny Model Team - bo na licencji, a szczegółowości im odebrać nie można.

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#19 Post autor: bart_ilo »

Durzy pisze:Był jeszcze "Ogórek", "Garbus", Gallardo i kilka Ferrari, będące Bardziej Model Team niż oryginalny Model Team - bo na licencji, a szczegółowości im odebrać nie można.
I w sierpniu ma być następny "Garbus" :)

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#20 Post autor: A.Brickovsky »

Bart86 pisze:to ciągle nie to, co ten urok dawnych modeli
Ja też czuję się przywiązany do Model Team z uwagi na 5590, który miałem w dzieciństwie i dalej mam, kompletny. Ale Creatory, które wymieniłeś to mnóstwo nowych części, kolorów, technik budowy i szczegółów, których Model Team nie posiadały. Obiektywnie rzecz biorąc, to tylko z wyjątkiem właśnie 5571, reszta tych starych modeli wysiada w porównaniu z nowymi.
Tyle że nostalgia nam mydli oczy. ;)
Alonzo Brickovsky says hello!

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#21 Post autor: Mestari »

Ale nowe nie mają działającego układu skrętnego. Wiem, że dla większości to zbędny bajer, ale dla mnie to definiuje MT.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: Durzy »

Mestari, czyli 7347 to już Model Team, bo ma skręcane koła? Przecież to Lego, zawsze można samemu dobudować mechanizm skrętny. Zamiast skrętnych kół masz MODELE - miniatury rzeczywiście istniejących aut, a nie jedynie inspirowane takimi, czyli bardziej to są modele niż MT ;)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#23 Post autor: Mestari »

Toteż piszę, że dla mnie. Po prostu bardziej bym chciał MT niż obecne modele. A najbardziej już takie cuda jak Longer czy Sariel produkują. Bo sam tak jeszcze nie umiem.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#24 Post autor: M_longer »

Mestari pisze:A najbardziej już takie cuda jak Longer czy Sariel produkują. Bo sam tak jeszcze nie umiem.
Akurat na takie zestawy szanse są równe 0 :)

Są zmotoryzowane zestawy (jak Volvo) i wyglądające (jak F40).
Niestety połączenie tych obu rzeczy sprawia że model jest średnio wytrzymały (na jednej wystawie moja wywrotka jeździła od pewnego momentu bez schodków i lusterek, bo je non stop obrywano).

Także fajnie pomarzyć, ale nie liczyłbym na tego typu zestawy :)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#25 Post autor: Mestari »

Zdaję sobie z tego sprawę, liczę tu bardziej na rozwój swoich umiejętności :P
Sam sobie kiedyś zbuduję. Na razie wkładam silniki i siłowniki do modularów... ale od czegoś trzeba zacząć.
Ostatnio zmieniony 2016-05-10, 17:57 przez Mestari, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#26 Post autor: legosamigos »

Mestari pisze:...Na razie wkładam silniki i siłowniki do modularów... ale od czegoś trzeba zacząć.
I całkiem dobrze ci idzie. Uważam, że ostatnia twoja praca, czyli warsztat samochodowy wypadł naprawdę całkiem fajnie i został doceniony :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#27 Post autor: stpman »

I pomyśleć, że jakieś 5 lat temu udało mi się kupić Black Cata za 600zł poprzez Lugpol :)

Marzyłem o tym zestawie w dzieciństwie i wzdychałem do wspomnianej tu już strony w katalogu.

No i wreszcie miałem jakieś tam fundusze na jego zakup, na allegro nic nie było, napisałem od czapy ogłoszenie na LP, że kupię 5571 i ktoś spoza forum napisał, że się chętnie pozbędzie bo mu zawadza w pokoju. Stan idealny, oryginalne pudełko (!) i instrukcja :)

Jak go składałem to się czułem jak dzieciak, który dostał wymarzony prezent na gwiazdkę :) Każdy kolejny krok instrukcji celebrowałem w ciszy i samotności :)

P.S model alternatywny jest równie piękny i ciekawy !
Ride Your Way!

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#28 Post autor: mw »

Prześliczny model zakochałem się w nim , fajna recenzja . Zazdroszczę poskładał bym sobie tego tracka

ODPOWIEDZ