[MOC] PETERBILT TRUCK

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1276
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#31 Post autor: wallyjarek »

eric trax pisze:Zawsze chciałem takiego zbudować a nigdy nie było mi dane :d zazdraszczam i masz mój głos w MOC miesiąca :)

czekam teraz na naczepę :D
Dzięki.
Ja raczej myślę o czymś takim.

Obrazek
bart_ilo pisze:Jakiś ekologiczny ten Truck. Wgl nie kopci z rur :)
Jest na baterie, chyba wystarczy :)
Bart86 pisze:Patrzę i patrzę... i wciąż nie umiem znaleźć szczęki, która opadła na podłogę ;-). Świetny, niesamowity, cudowny, wspaniały - nie wiem jak jeszcze określić Tego Peterbilda, ale od razu widać, że to potężny "Amerykańsky" król szos. Piękne kolory, chrom, detale, bryła... Nie wiem co jeszcze powiedzieć, nie znam się specjalnie na ciągnikach siodłowych, ale ten jest naprawdę super. Masz mój głos na MOC miesiąca :-). Gratuluję wytrwałości i cierpliwości (no i chyba funduszy, bo domyślam się, że portfel płakał ;-)).
Dziękuję bardzo, fundusze to był jeden z głównych powodów dlaczego tak długo to trwało.
Portfel nie płakał aż tak, lecz teraz jak na to wszystko patrzę to bez chromów można by było zbudować drugą taką samą jak nie i trzecią ciężarówkę.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#32 Post autor: Żbik »

wallyjarek pisze:Chętnie przeczytam co trzeba dopieścić, pewnie jak wróci do mnie za jakiś czas może chętnie przebuduję.
No ja bym jeszcze powalczył z przednimi błotnikami. Można by też spróbować podłączyć światła z tyłu i na dachu. Wewnętrzną stronę lusterek można zrobić z kafli 2x2 inverted. Czy rama nie jest zbyt masywna (za gruba w pionie)?
wallyjarek pisze:Zdradzę już teraz, będzie cysterna chromowana, zapewne w przyszłym roku, bo sponsora na chromy nie znajdę :)
Jak chcesz oddać łuki, ze slopów?

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1276
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#33 Post autor: wallyjarek »

Żbik pisze:Jak chcesz oddać łuki, ze slopów?
Chciałem użyć tego 4x4x6
Obrazek
I jeszcze dodać po dwie kropki na szerokości, ze slopów nie myślałem nad tym.
Żbik pisze: Czy rama nie jest zbyt masywna (za gruba w pionie)?
Z ramą miałem problemy, ale widziałem gdzieś taką grubą, wysoką.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#34 Post autor: M_longer »

wallyjarek pisze:Chciałem użyć tego 4x4x6

I jeszcze dodać po dwie kropki na szerokości, ze slopów nie myślałem nad tym.
No szału to to nie robi :)

Obrazek

W sumie Ingmarowa naczepa z czegoś takiego korzysta:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-04-25, 21:28 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1276
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#35 Post autor: wallyjarek »

Patrząc na to pierwsze zdjęcie to słabo wygląda, na drugim już lepiej.
Zastanawiam się ile tych slopów bym musiał mieć.
Muszę chyba w LDD sprawdzić jak to będzie wyglądać.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#36 Post autor: noniusz »

Wygląda świetnie.

3 lata budowy to sporo, ale z drugiej strony fajnie, że poświęciłeś tyle czasu aby dopieścić model do obecnego wyglądu.

Gratuluję wytrwałości i bardzo udanego modelu, to poważny pretendent to tytułu MOC-a miesiąca.

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1276
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#37 Post autor: wallyjarek »

Dzieki Noniusz.
Samo zbieranie klocków trwało tyle, budowa dużo mniej, gdy miałem czas to siadałem do stołu i budowałem. Raz w tygodniu na 4h lub raz na dwa tygodnie tez 4h.
Gdy juz miałem większość elementów sprawniej to szło. Jak juz wcześniej pisałem, uczyłem się na tym modelu.
Gdybym nie zainwestował najpierw w chromy to bym tego nie zbudował. Motywowało mnie to że je mam i muszę skończyć.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#38 Post autor: Mateusz92 »

Chyba już wszystko zostało napisane. Jak dla mnie wielkie łał bo po prostu świetnie wyszło. Czerń świetnie zgrywa się z chromami. Trzymam kciuki za budowę naczepy. Aż chciałbym się przejechać takim truckiem chociażby tylko tym klockowym :).

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1276
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#39 Post autor: wallyjarek »

Żbik pisze:Można by też spróbować podłączyć światła z tyłu i na dachu. Wewnętrzną stronę lusterek można zrobić z kafli 2x2 inverted.
Zgadzam się z tym, nawet poprowadziłem kabel do tylnej części by światła podłączyć.
Nie miałem wystarczająco kompletów na wszystko wiec odpuściłem i dałem tak jak jest.
O kaflach nie pomyślałem, ale i tak zawsze można poprawić jak kupię.
Mateusz92 pisze: Chyba już wszystko zostało napisane. Jak dla mnie wielkie łał bo po prostu świetnie wyszło. Czerń świetnie zgrywa się z chromami. Trzymam kciuki za budowę naczepy. Aż chciałbym się przejechać takim truckiem chociażby tylko tym klockowym :).
Dzięki, takim prawdziwym też bym się przejechał.
Z naczepą sprawdzałem coś w LDD, pózniej wrzucę co wymyśliłem, ale na to chyba powinienem założyć nowy temat WIP.
Ostatnio zmieniony 2016-04-28, 11:50 przez wallyjarek, łącznie zmieniany 1 raz.

jaret79
Posty: 29
Rejestracja: 2015-02-07, 16:08
Lokalizacja: Gdynia

Piekny MOC

#40 Post autor: jaret79 »

Jestem pod ogromnym wrażeniem...Gratki
8047 ex8053 ex8070 ex8110 8260 8297 8448 42004 42007 ex42030 42036 42037 ex42039 ex42043

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#41 Post autor: legosamigos »

Tak sobie przeglądałem modele RC Tamiya i jeden z uczestników sterował czarną ciężrówką z Jackiem Daniel`sem i tak skojarzył mi się ten model z twoim Peterbiltem. Szkoda, że uparłeś się jednak na cysternę ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1276
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#42 Post autor: wallyjarek »

legosamigos pisze:Tak sobie przeglądałem modele RC Tamiya i jeden z uczestników sterował czarną ciężrówką z Jackiem Daniel`sem i tak skojarzył mi się ten model z twoim Peterbiltem. Szkoda, że uparłeś się jednak na cysternę ;)
Nie pokazuj mi takich rzeczy :)
Świetnie wyglądają te modele.
We wrześniu będzie u mnie w mieście wystawa z rożnymi modelami, mam nadzieje że podobne znajdę oraz kolejną inspirację.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#43 Post autor: legosamigos »

No to może będziesz mógł uczestniczyć w tych zawodach, choć przypuszczam, że to impreza będzie pod kątem RC Tamiya ;) ale może Twój model też będzie mógł brać udział. Kto wie? Ja patrzyłem pod kątem swojej ciężarówki. Kiedyś myślałem, by bawić się modelami Tamiyi, ale jak podstawowy model kosztuje ok. 2 tys. PLN, to troszkę zwątpiłem
Ostatnio zmieniony 2016-07-18, 10:02 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1276
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#44 Post autor: wallyjarek »

Pierwszy raz bedę na takiej, z tego co widziałem na zdjeciach z innych tego typu imprez w Irlandii raczej takiej ciężarówki nie zobaczę. Będzie dużo mniejszych modeli oraz jakieś makiety. Lego też będzie, wiec się super zapowiada. Z tego co mi wiadomo, chyba tylko ja bedę miał ciężarówki (micro) czy samochody.
Reszta modulary, kolejki przywiezie i inne rzeczy.
Ale fajnie by było się pościgać i pokazać.

Podstawowy model kosztuje około 2 tys. ? Ja wydałem więcej na ciężarówkę moją i miałem frajdę z projektowania i budowania. :)

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#45 Post autor: Durzy »

wallyjarek, mnie się bardziej podoba Twoja! Choć te barwy Jacka Danielsa wyglądają naprawdę świetnie... Może przyklej na boli etykietki z butelek :D

ODPOWIEDZ