[WIP] Last mission

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

[WIP] Last mission

#1 Post autor: Migalart »

Witam po dłuższej przerwie.
Aktualnie wkręciłem się w trochę nietypowy projekt.
Chciałbym zrobić komiks LEGO.
Podstawa do całej pracy to Historia, którą mam w głowie, a która wydaje mi się na tyle ciekawa, że postanowiłem się wysilić aby ja przedstawić w formie LEGOwej

Na razie zrobiłem pierwszy epizod, który jest ledwo wprowadzeniem do całej historii.
Niestety pracy miałem więcej niż mi się wydawało.

Znaczącym elementem scenografii był pojazd Spectre, którego budowa zajęła łącznie 3 miesiące


Obrazek

Jako, że jestem totalnym amatorem w dziedzinie Stroytelling będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie. Czy to jest strawne ? Jak oceniacie tempo narracji, itp.

Pierwszy epizod: 34 strony


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2016-06-20, 10:50 przez Migalart, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#2 Post autor: Kirysowaty »

Komiks bardzo fajnie się czytało, naprawdę zdążyłem się zżyć z bohaterami i z niecierpliwością oczekuję ciągu dalszego, choć wydaje mi się, że jestem w stanie pewne rzeczy przewidzieć z uwagi na moje obycie z kliszami gatunkowymi. Statek robi wrażenie, plus za sympatyczną postać robocika na bazie kierownicy. ^^

Jeden poważny minus - twój angielski! Chwilami aż zęby mnie bolały od natłoku bardzo podstawowych i łatwych do uniknięcia błędów gramatycznych. Zanim puścisz to na jakiejś anglojęzycznej stronie, zainwestuj w dobrego edytora. Jeśli chcesz, sam mogę w wolnej chwili poprawić dla Ciebie większość błędów.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#3 Post autor: Migalart »

Kirysowaty pisze:Komiks bardzo fajnie się czytało, naprawdę zdążyłem się zżyć z bohaterami i z niecierpliwością oczekuję ciągu dalszego, choć wydaje mi się, że jestem w stanie pewne rzeczy przewidzieć z uwagi na moje obycie z kliszami gatunkowymi. Statek robi wrażenie, plus za sympatyczną postać robocika na bazie kierownicy. ^^

Jeden poważny minus - twój angielski! Chwilami aż zęby mnie bolały od natłoku bardzo podstawowych i łatwych do uniknięcia błędów gramatycznych. Zanim puścisz to na jakiejś anglojęzycznej stronie, zainwestuj w dobrego edytora. Jeśli chcesz, sam mogę w wolnej chwili poprawić dla Ciebie większość błędów.
Ogólnie pisownia to mój ogromny problem. po polsku też robię masę błędów.
Byłbym niezwykle zobowiązany gdybyś zechciał zrobić dla mnie korektę!

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#4 Post autor: Kirysowaty »

Nie ma sprawy. W ciągu paru dni podeśle Ci plik z poprawionymi tekstami. Byłoby szkoda, gdyby zmasakrowany angielski psuł w sieci odbiór tak monumentalnej i świetnej pracy.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5 Post autor: SERVATOR »

A przy okazji, jeżeli to nie problem, to prosiłbym również o wersję w języku polskim.
Niby fajnie czytało mi się ten komiks razem z synem ale chciałbym żeby mój syn mógł go też przeczytać samodzielnie. :)

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#6 Post autor: Migalart »

SERVATOR pisze:A przy okazji, jeżeli to nie problem, to prosiłbym również o wersję w języku polskim.
Niby fajnie czytało mi się ten komiks razem z synem ale chciałbym żeby mój syn mógł go też przeczytać samodzielnie. :)
Być może postaram się o wersję polską. Na razie jestem na etapie weryfikacji czy to w ogóle ma sens.

Piszesz że czytałeś komiks z synem. To dla mnie bardzo ważne. Ważne jest dla mnie info, czy da się wciągnąć w ta historię, czy to raczej męczące. Nigdy nic podobnego nie robiłem i bladego pojęcia nie mam jaki jest odbiór.

Tak jak pisałem W głowie mam całą dłuższą historię, która może na końcu (4 epizod) trochę zaskoczyć :P

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: SERVATOR »

Czytając komiks zastanawiałem się dlaczego od razu nie zrobiłeś wersji polskojęzycznej.
Myślę, że język ojczysty pozwoliłby lepiej zrozumieć nam to co chciałeś przekazać i nie byłoby tam miejsca na domysły związane ze zgłębianiem "meandrów języka obcego".
Jakby się go łatwiej czytało, to i wciągnięcie w fabułę byłoby większe.
Osobiście wolałbym więc żebyś komiks najpierw przygotował po polsku a dopiero potem go tłumaczył.
I jak jeszcze mogę pomarudzić, to chciałbym widzieć ten komiks w jakimś PDF lub czymś co można byłoby oglądać jak prawdziwy komiks/książkę. Z przekręcaniem stron a nie zjeżdżaniem po obrazkach w dół.

Przykład.
Średnio podoba mi się fragment na końcu gdy Amanda "wyznaje miłość" całemu światu (I do really love you all!). Tłumacząc to wprost brzmi to dla mnie jakoś naiwnie zwłaszcza, że nie podejrzewam Amandy o ludzką inteligencję emocjonalną. Co powiedziałaby Amanda po polsku?
Zostałam stworzona po to by Wam służyć? Troszczyć się o Was? No ale chyba nie "KOCHAM WAS"?
Ostatnio zmieniony 2016-06-20, 13:33 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#8 Post autor: Dart Grellenort »

Amanda pachnie mi HALem 9000...

Moim zdaniem przydałoby się więcej mimiki minifigom. Na wielu zdjęciach mają zagniewane twarze, chociaż nie na każdym wydaje się to adekwatne.
No i faktycznie, kilka angielskości trzeba poprawić.
Na razie poza dobrą obróbką zdjęć historia mnie nie jara, ale doskonale rozumiem, że to dopiero początek.
Może dobrym zabiegiem byłoby dodanie takich bajerów jak klasyczne "WordArty" z komiksowymi onomatopejami? Takie wiesz: "ZZZzziuuuu" "BAAANG" "ROOAAARRrrr" i podobne. :D
Nobody expects The Spanish Inquisition!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2430
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#9 Post autor: dmac »

Koledzy mają rację, co do słabych punktów (angielski, mimika etc.), a ja dodałbym jeszcze: mniej okienek w identycznej scenerii, tzn. zbyt długich dialogów, w których zmienia się tylko położenie "kamery".

Ale niech to wszystko, Boże broń, nie zniechęci Cię do kontynuowania pracy.
Zamysł jest bardzo, ale to bardzo ambitny, a poprzednimi pracami udowodniłeś, że stać Cię (dosłownie i w przenośni ;) ) na wysokobudżetową produkcję, więc będę trzymał kciuki za to, żeby pod względem konstrukcyjnym i fabularnym Twój komiks pozostał, jak mawia młodzież, wy...strzelony w kosmos! :) Brawo za odwagę.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#10 Post autor: Migalart »

Dart: co do fabuły, to nie mogę zdradzić za wiele, ale NIE obawiam się plagiatowania Odyseji

Dmac: Dziękuje za uwagi. Jest tak jak piszesz, a ja zaczynam rozumieć co musze poprawić

Servator: Pierwszy epizod zrobiłem po angielsku w konkretnym celu. Doskonale wiem, ze jestem w tej dziedzinie totalnym amatorem i że potrzebuje jeszcze sporo sporo pracy aby zrobić z tego coś konkretnego. Zrobienie komiksu po angielsku znacząco poszerza mi zakres ludzi, którzy potencjalnie się zainteresują i pomogą.

W sumie to plan chyba mi wyszedł nawet lepiej niż się mogłem spodziewać. Wczoraj odezwał się do mnie Paul Lee z USA który robi profesjonalne komiksy dla LEGO z zamiarem udzielania mi lekcji jak poprawić komiks. Lepiej chyba już być nie może ;)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#11 Post autor: Kirysowaty »

Ja już poprawiłem mniej więcej 3/4 tekstów. Dam znać, jak skończę.

EDIT: Mail poszedł.
Ostatnio zmieniony 2016-06-21, 12:24 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#12 Post autor: legosamigos »

Pomysł z komiksem w wersji Lego wyśmienity. Idealnie dobrana mimika twarzy minifigów, oczywiście kolejny ogromny wkład Twojej pracy, dodatkowo z obcym językiem, choć nie ukrywam, że wolałbym w polskiej wersji, mimo, że znam (mam nadzieję), ale rozumiem, komercja :) Do tego piękne zdjęcia. Również czekam na ciąg dalszy komiksowej historyjki w wersji Lego, jednak proszę też w polskiej wersji ;)
Ostatnio zmieniony 2016-06-21, 19:44 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#13 Post autor: Migalart »

Kirysowaty pisze:Ja już poprawiłem mniej więcej 3/4 tekstów. Dam znać, jak skończę.

EDIT: Mail poszedł.
Dziękuję. Niniejszym stałeś się członkiem ekipy pracującej nad komiksem :p

Natomiast w najbliższym czasie będę bardziej pracował nad obrazem, więc nie zarzucę Cię jeszcze robotą.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#14 Post autor: blizzard »

Naprawdę pomysł na propsie!
Komiks bardzo przyzwoity

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#15 Post autor: meler »

Fajny pomysł i niezła realizacja, tylko dlaczego tego minifigi są niemal cały czas takie wkurzone? :)

ODPOWIEDZ