75098 Assault on Hoth [VIDEO]

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

75098 Assault on Hoth [VIDEO]

#1 Post autor: Sariel »

Obrazek

Seria: Star Wars UCS
Rok premiery: 2016
Liczba elementów: 2144
Cena: £219.99 / $249.99 / 249.99€
Linki: Brickset

Rok 2016 zapamiętamy jako rok, w którym ktoś w LEGO uznał: po co klecić kolejny duży, unikalny, wypasiony model w ramach serii UCS kiedy można zebrać kilka starych, małych zestawów, dorzucić trochę śmiecia, przywalić cenę z kosmosu i potem tylko liczyć kasę. Wiem, brzmi to skrajnie, ale tym właśnie jest 75098. Całkiem serio, gdyby LEGO wydało to jako 4-in-1 Superpack, byłaby to pewnie fajna okazja. Ale komuś uwidziało się żeby nie tylko wpakować tę zbieraninę do serii typowo kolekcjonerskiej, ale jeszcze policzyć jak za flagowca. Nie wiem co palą w Danii, ale ten tu zestaw liczy sobie 150 klocków więcej niż 75060 czyli niedawny UCS Slave I, a jest o 1/4 droższy. Żeby było jeszcze smutniej, oba zaprojektował ten sam gość. Faceta który stworzył Slave'a posadzono z zadaniem "sprzedaj jeszcze raz te same stare zestawy". Żal.

Za:
- duży, bardzo bawialny zestaw, niezły start do zbierania SW jeśli ktoś nie liczy się z kasą
- mamy tu właściwie kompletną Bazę Echo
- 15 minifigów i 2 zwierzęta
- znakomite nalepki
- ładna i długa sekcja wprowadzająca w instrukcji jak w porządnym UCS
- bogaty zbiór części zapasowych

Przeciw:
- ogromna większość zestawu to odświeżone wersje elementów jakie znajdziemy w conajmniej 4 starszych, małych zestawach; modele, części a nawet minifigi w większości zwyczajnie wygrzebano z ostatnich paru lat i wrzucono do jednego wora, co oznacza m.in. całkowity brak nowych części w 75098
- nie mam pojęcia skąd nazwa "Atak na Hoth" dla zestawu z DWOMA żołnierzami Imperium. W zestawie znajdziemy w najlepszym razie połowę "ataku" w postaci niemal wyłącznie sił rebeliantów. 75098 powinien się nazywać "Obrona Hoth" albo "Baza Echo". Tak, w pudełku jest Snowspeeder ale już AT-AT należy dokupić osobno.
- z 15 minifigów tylko 3 są rzeczywiście unikalne: R3-A2, Toryn Farr i Wes Jason. Reszta to lekko odświeżone albo sklonowane na chama figurki ze starych zestawów co znakomicie widać po załodze Snowspeedera z blendami wydrukowanymi na twarzach zamiast wstawionymi w hełmy, jak w zeszłorocznym 75102. Nawet figurkę Hana, swoją drogą bardzo ładną, wygrzebano z polybaga sprzed 3 lat.
- to co faktycznie jest w zestawie nowe, a więc generator osłony i działo jonowe, mocno rozczarowuje. Element tak ikoniczny jak generator obcięto o 1 dysk bo ktoś uznał że warto tu zaoszczędzić garść klocków, natomiast działo jest jakąś straszną pomyłką, brzydką jak noc listopadowa, z paskudnym, gołym tyłem, i wymagającym dwóch rąk do obsługi. Ba, działo ma unikalną zdolność gibania się wyżej/niżej, ale w bok się już nie obróci. Rebelianci żeby coś nim ustrzelić zapewne celują całą planetą.
- ze świecą szukać w całym zestawie chociaż pół nowego klocka
- wierność filmowi kuleje: zaśnieżone Hoth w wersji Lego pełne jest błota i wystających skał, generator ma 3 dyski zamiast 4 bo tak, a działo jonowe w ogóle ciężko poznać
- wartość kolekcjonerską zestawu szacowałbym na poziomie chomiczych bobków
- duże osiągnięcie: stworzyć flagowy (przynajmniej cenowo) zestaw z linii UCS w którym wszystko jest małe, uproszczone i zrobione po taniości, a całość wydaje się mocno niekompletna bo nie bardzo jest komu przeprowadzać "atak". Ogólnie wieje biedą i jest, za przeproszeniem, kupa ze stolcem.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=C5rlOeiLroo[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2016-05-04, 13:53 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Pasuje do Star Wars EP VII. Kolejny chamski atak na kasę. Generalnie to postanowili urżnąć kurze złote jaja. Musicie się przyzwyczaić i to olać. Jakby kilka filmów okazało się komercyjną klapą, a takie zestawy się nie sprzedawały, to musieli by zwiększyć poziom szacunku do klienta. Bo teraz to mają go za debila, co kupi wszystko, bo to Star Wars.

Te generatory są ze 3x za małe. :)
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
A.Brickovsky
Posty: 179
Rejestracja: 2015-11-01, 15:42
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#3 Post autor: A.Brickovsky »

Tak. To przejdzie do historii. Jako jeden z najgorszych i chamskich zestawów. Nie zbieram SW, a i tak czuję się obrażony. To już nawet Batcave w porównaniu z tym jest niezły.
Chyba po prostu nie wyrabiają z projektowaniem tak dużej ilości nowych zestawów, a że limity muszą wyrobić, to wypuszczają takie badziewie. Ja nie narzekam, bo i tak mam co kupować, ale ten zestaw w ogóle nie powinien był się zdarzyć. Całkowicie podkopuje wiarę w esencję Lego dla AFOLi, czyli exclusives.
Praktycznie każdy UCS trzymał wysoki poziom, a to jest jakiś wypierd zmęczonego życiem menagera - bo chyba nie designera...
Alonzo Brickovsky says hello!

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#4 Post autor: gmkkk »

Recenzja Sariela jest miażdżąca... I na pewno opisuje stan faktyczny - nie mam wątpliwości. Jednak to wyniki sprzedaży pokażą jaka jest faktycznie wartość tego zestawu więc z ocenami byłbym ostrożny Ale jezeli to coś będzie się świetnie sprzedawać zamiast być polkownikiem w sklepach a nie w gablotach Afoli to jest to sygnał dla managmentu w TLG , że można zrobić g byle miało znaczek lego i star wars a ciemny lud i tak to kupi. Jeśli tak będzie to nie spodziewajmy się że kolejne ucsy/ experty będą trzymać jakikolwiek poziom. Podobna sytuacja byla z ostatnim domkiem zimowym - zamiast czegoś nowego z wyższej półki dostaliśmy odświeżony zestaw sprzed kilku lat...

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#5 Post autor: ELEMENT »

To wszystko zmierza w złym kierunku.

Jak na mój gust Lego bardzo się spieszy dopóki reboot SW ma dobrą opinię. Jak Disney zacznie robić gorsze filmy to sprzedaż spadnie - stąd pośpiech, a przez to obniżenie jakości.

Ten zestaw opisałbym jednym słowem: policzek. Absolutna zniewaga dla dotychczasowych kolekcjonerów UCS i fanów Lego SW. Taki badziew... Za TAKĄ cenę...

Swoją drogą - skoro brak nowych części to ciekawe czy ktoś pokusi się o wycenę klocków składających się na zestaw przy użyciu BL. Za ile da się go złożyć? 1/3 ceny? 1/4?

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Jellyeater »

Jak Disney zacznie robić gorsze filmy to sprzedaż spadnie
Disney już pół roku temu zrobił tragiczny film i najgorsze gwiezdne wojny zarazem. :D Fanom SW i tak się bardzo podoba, bo to Gwiezdne Wojny i mają logo Gwiezdnych Wojen. I nawet podstarzały Han Solo się w nich pałęta. I kupują te koślawe zestawy jak np transporter Pierwszego Porządku.

SW to kolejny produkt po Apple, który nie ma już widzów tylko ślepych wyznawców. :( Skutkuje to tym, że można sprzedawać byle co, byle by miało Logo, a wyznawca i tak kupi.

Tak patrzę na tę roślinkę. Te tauntauny by nie wyżyły na Hoth. U nas na Arktyce żyje tylko to co jest w stanie zjeść kryla lub najeść się tym co potrafi tego kryla zjeść. Roślinek tam nie ma.
Ostatnio zmieniony 2016-04-25, 09:22 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 1 raz.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#7 Post autor: Mlody »

Opanujcie się z tymi ciemnymi ludami, wyznawcami etc....

Zestaw jest z d*py, to fakt ale po co od razu takie podniosłe teksty o wszystkich kolekcjonerach? Co do setów z TFA ja szczerze mam nadzieje dość obiektywnie nie mam się do czego przyczepić a póki co nie kupiłem jeszcze ani 1.
Ostatnio zmieniony 2016-04-25, 09:47 przez Mlody, łącznie zmieniany 1 raz.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#8 Post autor: Jellyeater »

Zestaw jest z d*py, to fakt ale po co od razu takie podniosłe teksty o wszystkich kolekcjonerach?
Bo Lego tak na nich patrzy i ma o nich właśnie tak wysokie mniemanie.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#9 Post autor: Sariel »

Ale byłeś w centrali, rozmawiałeś z prezesem że wiesz?

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 913
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#10 Post autor: Johan »

A ja się zabawię w adwokata diabła, i powiem że ten zestaw może się podobać i to bardzo. Tyle że dzieciakom. Jest tu mnóstwo ludzików - żołnierzyków, dużo broni, funkcji, pojazdów. Właściwie wszystkie części bazy Rebeliantów, więc można spokojnie rozegrać pierwszą tercję "Imperium kontratakuje".
To, co jest problemem tego zestawu, to cena (nie przeliczałem kosztów skompletowania osobno, więc nie wiem czy jest bardzo drogi, czy tylko drogi jak na LEGO SW) i ten nieszczęsny znaczek UCS. Gdyby nie umieszczono tego zestawu w linii kolekcjonerskiej, myślę że większość z was by tak go nie krytykowała. A tak dochodzą do głosu zawiedzione nadzieje, bo wszyscy liczyliśmy na coś łał-gennego. Nie ukrywam, ja też jestem zawiedziony, ale po prostu traktuję to tak, jakby w tym roku nie było UCS-a.

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#11 Post autor: gmkkk »

Sariel, teraz to juz nie rozumiem o co kaman. Najpierw zjeżdżasz zestaw, projektanta i podejscie tlg do klienta z góry na dół a teraz masz jakies pretensje do Jellego o jego wpis potwierdzający Twoją tezę...
Rozdwojenie jaźni?
Poza tym nie musimy rozmawiać z prezesem, który bierze ogromną kasę za to żeby jak najtańszym kosztem wyciągnąć jak największy zysk. My po prostu oceniamy to co ląduje na półkach sklepowych.
Na razie... Lego jest potentatem ale pamiętajmy, ze kilkanaście lat temu mieli spory kryzys i nie jest powiedziane, że nie dotknie ich następny a z takim podejściem sami sie o to proszą.
Inna sprawa, że w bogatszych społeczeństwach lego sprzedaje sie dobrze ale na uboższych rynkach , które po zsumowaniu wcale nie są nieznaczące lego zostaje wypierane przez podróbki. Przejdź sie po miescie a najlepiej po miastach po ok 100 k mieszkańców i zobacz ile sklepów z zabawkami zostalo zlikwidowanych i ile wycofalo sie ze sprzedaży lego. Na stolicy świat sie nie kończy. Osobiście nic do Ciebie nie mam i nie mam zamiaru Cię obrażać ale coś mi w Twoich postach nie pasuje. A recka naprawdę udana jak zawsze.

Edit: Użytkownikom brickseta tez sie raczej nie podoba:) ani sam set jako ucs a tym bardziej jego cena.
Ostatnio zmieniony 2016-04-25, 10:45 przez gmkkk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#12 Post autor: Seba_wse »

Sariel recenzował jako AFOL, co nie wyklucza Jego późniejszej obrony TLG.
Być może a raczej na pewno okazało się, że sporo rodziców/dziadków kupuje UCS'y dla dzieciaków. Okazało się, zapewne, że są zbyt mało bawialne i trzeba coś z tym zrobić, zrobiono i sprzedaż przez to wzrośnie dwukrotnie, bo na każdego AFOL'a który nie kupi znajdzie się co najmniej dwóch dzieciaków które kupią. Mały z tym problem, bo to tylko zmobilizuje AFOL'i do budowania swoich wersji, które wylądują na LEGO wystawach;)

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#13 Post autor: Mlody »

Jellyeater pisze: SW to kolejny produkt po Apple, który nie ma już widzów tylko ślepych wyznawców. :( Skutkuje to tym, że można sprzedawać byle co, byle by miało Logo, a wyznawca i tak kupi.
Jellyeater pisze:Bo Lego tak na nich patrzy i ma o nich właśnie tak wysokie mniemanie.
Póki co to się dowiedziałem co Ty o nich myślisz a nie LEGO

@Johan +1
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

Awatar użytkownika
gmkkk
Posty: 1005
Rejestracja: 2014-06-24, 21:06
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: gmkkk

 

#14 Post autor: gmkkk »

Seba nie wydaje mi sie aby sprzedaż ucs dla dzieci byla aż tak ogromna. Jest to z założenia seria skierowana do kolekcjonerów. Inna sprawa ile sklepów stacjonarnych prowadzi sprzedaż ucsow/ expertow. Dużo ludzi nawet nie wie o istnieniu S&h i bla a ich głównym źródłem zakupów jest alledrogo gdzie ceny tych zestawów są często wyższe niż katalogowe. Ja osobiście spotkałem kilka sklepów z zestawami z górnej polki a czesc sprzedawców nie ma pojecia ze takie serie w ogóle istnieja - trafiłem kiedys na sklep z duza ilością zestawow-nowości gdzie właściciel nawet nie slyszal o czymś takim jak modulary mimo ze asortyment miał imponujący ale głównie make zestawy a duże to tak do 400 zeta max wiec znacznie poniżej polki cenowej ucs...

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#15 Post autor: Jellyeater »

Nie zamierzam kupić nigdy żadnego zestawu SW. Nie śledzę specjalnie tego co się dzieje w tym temacie, ale jeżeli widziałem wcześniej większość elementów tego "zestawu" to coś jest chyba nie tak. Pisanie o kolekcjonerach wzięło się stąd, że to seria dla kolekcjonerów.

Jeżeli ktoś wypuszcza taki produkt, to uważa że on się sprzeda. A jeżeli uważa, że on się sprzeda, to znaczy, że ma niskie mniemanie o klientach. A sam zestaw nie jest zestawem, tylko powiększonym kalendarzem adwentowym.

Zresztą jak Wam się podoba i jest taki fajny, to kupcie po 2. :D Będziecie mieli jeszcze więcej ludzików.
Ostatnio zmieniony 2016-04-25, 11:29 przez Jellyeater, łącznie zmieniany 2 razy.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

ODPOWIEDZ