[MOC] Bugatti Chiron 7+R

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
PGPlay
Posty: 68
Rejestracja: 2016-01-01, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#16 Post autor: PGPlay »

To był wyraz nadziei, że masz jeszcze trochę zdjęć/filmów których nie opublikowałeś.
Cóż, pozostaje poczekać na następną konstrukcję.

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#17 Post autor: Corrado »

No niestety. Myślę, że długo to nie będzie trwało bo już rozpoczęty kolejny model.

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: BONBINI »

Szkoda, bo dodatkowe zdjęcia zawsze zwiększają wartość projektu i np. szanse w konkursie na moc miesiąca. Bez nich też trudno ocenić ile oryginalności kryje się w samej mechanice :-)
Ostatnio zmieniony 2016-05-17, 19:17 przez BONBINI, łącznie zmieniany 1 raz.
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: Corrado »

Ale jak bardzo może być coś nieorginalne skoro nie ma od kogo zapożyczać pomysłów ;)

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: BONBINI »

Nie, że ktoś Cię osądzi o plagiat, ale kilka Bugatti i rozwiązań napędu już internet zobaczył ;-)
Np. ten:
https://ideas.lego.com/projects/14594
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#21 Post autor: Filus »

Akurat w kwestii mechaniki jest skąd brać. Na niedawno ogarniętym przeze mnie Rebrikable jest sporo supercarów, z każdą podaną tutaj funkcjonalnością (z instrukcjami do tychże). No i dziwne, że w filmie nie pokazałeś różnic prędkości funkcji, którą podajesz nawet w tytule tematu. A i jeszcze na jedno chciałbym zwrócić uwagę - oryginalnego.

Co do samego wyglądu - bardzo mi się podoba oddanie kształtów. Wiadomo, że jest tu trochę umowności, ale taki urok konstrukcji Technic.

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: Corrado »

Filus pisze:No i dziwne, że w filmie nie pokazałeś różnic prędkości funkcji, którą podajesz nawet w tytule tematu.
Akurat róznice sa pokazane na filmie i dosyc dobrze je widać w szczególności jak porównac 1 z 7 a no i dzięki. ;)

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#23 Post autor: BONBINI »

Mógłbyś napisać jakie przełożenia dobrałeś dla poszczególnych biegów?
Na filmie jak auto rusza to rozumiem, że z 1-nki? Szkoda, że nie pokazałaś jak szybko jeździ na 7 biegu. To, że koła się kręcą trudno przełożyć jak się porusza auto postawione na kołach :-)
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

artpoz
Posty: 54
Rejestracja: 2014-08-12, 21:15
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: artpoz »

Tam na filmiku jest chyba błąd. Powinno być Engine doesn't stop, a nie dont stop.
Ostatnio zmieniony 2016-05-18, 11:16 przez artpoz, łącznie zmieniany 1 raz.

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#25 Post autor: Corrado »

artpoz pisze:Tam na filmiku jest chyba błąd. Powinno być Engine doesn't stop, a nie dont stop.
Możliwe, sprawdze to. Jak zwykle film robiony o 1 w nocy z braku czasu. :/
BONBINI pisze:Mógłbyś napisać jakie przełożenia dobrałeś dla poszczególnych biegów?
Na filmie jak auto rusza to rozumiem, że z 1-nki? Szkoda, że nie pokazałaś jak szybko jeździ na 7 biegu. To, że koła się kręcą trudno przełożyć jak się porusza auto postawione na kołach :-)
Niestety nie pamiętam przełożeń ale na pierwszym ujęciu gdzie jedzie byl 4 bieg a na drugim była jedynka. ;)

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#26 Post autor: mw »

Bardzo udany projekt , mnie dziwi jak udało się Tobie w takim autku zmieścić 7 silników ?? szacun

Zielniczek
Posty: 8
Rejestracja: 2016-02-17, 20:31
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#27 Post autor: Zielniczek »

Mimo, że prawdziwa wersja tego samochodu nigdy mi się nie podobała, to wykonana z klocków wygląda nieźle :)

Corrado
Posty: 104
Rejestracja: 2016-03-29, 09:52
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#28 Post autor: Corrado »

mw pisze:Bardzo udany projekt , mnie dziwi jak udało się Tobie w takim autku zmieścić 7 silników ?? szacun
Dzięki wielkie, no przyznam nie było to łatwe bo również mechanizmy były duże.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#29 Post autor: Durzy »

Corrado, brawo, wreszcie coś co na pierwszy rzut oka ma dobre proporcje! Techniki nie oceniam, ale jeśli chodzi o wygląd poprzednich Twoich pracy to był właśnie straszny problem z proporcjami.

Mimo, że prawdziwa wersja tego samochodu nigdy mi się nie podobała, to wykonana z klocków wygląda nieźle :)
Nigdy Ci się nie podobała wersja auta, która jeszcze nawet nie trafiła na rynek?!

Awatar użytkownika
Iasafaer
Posty: 281
Rejestracja: 2015-05-14, 20:05
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#30 Post autor: Iasafaer »

Durzy pisze:Corrado, brawo, wreszcie coś co na pierwszy rzut oka ma dobre proporcje! Techniki nie oceniam, ale jeśli chodzi o wygląd poprzednich Twoich pracy to był właśnie straszny problem z proporcjami.

Mimo, że prawdziwa wersja tego samochodu nigdy mi się nie podobała, to wykonana z klocków wygląda nieźle :)
Nigdy Ci się nie podobała wersja auta, która jeszcze nawet nie trafiła na rynek?!
Pomylił zapewne z Veyronem, który istotnie uroda nie grzeszy, bo Chiron akurat to przy nim piękność ;)

ODPOWIEDZ