Straż pożarna, skala 1:13

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

Straż pożarna, skala 1:13

#1 Post autor: Maciej Drwięga »

Witam

Jeszcze nikt tego nie zauważył, ale nasz tajemniczy kolega pokazał całkiem przyjemny model. Fotki można obejrzeć tutaj http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=223282
W porównaniu do jego dwóch pozostałych modeli (jeden komentowany w wolnej dyskusji) tu naprawdę jest na czym oko zawiesić.
Oczywiście zawsze ma się odczucie, że coś samemu by się zrobiło inaczej, jednak sam model wzbudza we mnie pozytywne odczucia. Przede wszystkim jest autorski (nie widziałem wcześniej podobnego w tej skali), ma całkiem niegłupio dobrane proporcje i generalnie nie można się bardzo przyczepić. Wielki plus za bawialność, choć wielka szkoda, że nie jest to 100% Lego :(
Tak czy siak, warto chwilę popatrzeć moim zdaniem; ja wrzucam do ulubionych.
Ostatnio zmieniony 2006-12-28, 23:13 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

KORNik

#2 Post autor: KORNik »

Jak dla mnie model super. I jeszcze pneumatyka tam siedzi. Nic dodac nic ujac 5+/6.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#3 Post autor: Robson »

Witam. Moim zdaniem model jest dobry, ja osobiscie bym zmienil tyl. Chodzi mi o to ze do dlugie modelu tak ten powiny byc 2(tylnie) osie a nie jedna(tylnia). Ps ogolnie nie lubie starego typu samochodow :( , nie wiem czemu
Cb1100RR

axell66

#4 Post autor: axell66 »

nawet ładny ale też jestem za Robsonem nie lubie starych samochodów

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#5 Post autor: Maciej Drwięga »

Robson1903 pisze:Chodzi mi o to ze do dlugie modelu tak ten powiny byc 2(tylnie) osie a nie jedna(tylnia).
No i tu się właśnie mylisz.
http://www.ci.ann-arbor.mi.us/SafetySer ... ne---3.jpg
http://www.fire.ci.burlington.vt.us/ima ... engine.jpg
Ilość osi zależy od planowanej dopuszczalnej masy całkowitej pojazu i rozkładu tej masy oraz przeznaczenia pojazdu (drogi publiczne, ruch wewnętrzny itp.). Jeżeli nie ma potrzeby, na pewno nie będzie z tyłu tandemu. To zwiększa zużycie paliwa oraz koszty eksploatacji... Poza tym jeżdżenie z tandemem tylnych osi w ciasnych miejskich uliczkach nie należy do przyjemności :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#6 Post autor: Paweł »

Nudny jesteś. Połączenie MT i Technic wyszło Ci bardzo dobrze. O mechanizmach nie będę pisał, bo po prostu nie mam o tym zielonego pojęcia. Ale pneumatykę i te różne jak najbardziej się chwali. To co bym na pierwszym miejscu zmienił, to kolorystyka. Mógłbys załamać ją jakimś biało-czarnym pasem.
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#7 Post autor: Robson »

Maciej Drwięga pisze:No i tu się właśnie mylisz.
ale ladnie by wygladal:] Oczywiscie nie mam do twoich projektow zadnych zastrzezen, you boss.
Cb1100RR

rekrutacja

#8 Post autor: rekrutacja »

Jest przepiekny. Gratulacje.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#9 Post autor: Bricksley »

Bardzo ciekawa i oryginalna konstrukcja, moze dlatego że jest inna niż pozostałe ciężarówki?
Maciej Drwięga pisze:nie widziałem wcześniej podobnego w tej skal
Ja kiedyś widziałem też na Brickshelfie 2 czy 3 wozy strażackie MT mniej więcej w takiej skali. Jeden to był lotniskowy wóz.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#10 Post autor: Maciej Drwięga »

TO NIE JEST MÓJ MODEL :) Chyba niektórzy tego nie załapali :)

K@ROL, jeden z nich jest autorstwa BillLego - tego camego od niebieskiego Freightlinera :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#11 Post autor: Paweł »

Hehe, ale wpadka :whoeva: Byłem przekonany, że to MOC Twojego autorstwa. Chociaż coś mi nie pasowało. żeby mieć tyle klocków :p No ale nie odwołuję swoich wcześniejszych słów.
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

ODPOWIEDZ