Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] SZPITAL modular
Autor Wiadomość
Pakita 

Wpisy: 254
Wysłany: 2016-06-12, 21:18   [MOC] SZPITAL modular

Z dumą prezentuję mój pierwszy modular - Szpital w starej kamienicy.

Na parterze znajduje się rejestracja i malutki składzik.
I piętro zajmuje sala operacyjna oraz oddział intensywnej terapii.
II piętro to oddział noworodków, gabinet dyrektora szpitala oraz jedyna w szpitalu toaleta :)
Pacjenci i personel przemieszczają się między piętrami za pomocą windy (widna faktycznie jeździ).

Do prezentacji dodatkowo został wykorzystany model ambulansu z oficjalnego zestawu LEGO 60023.
Dziękuję lookl za wytworzenie szlabanu i zrobienie fotek :D

A oto sceny z życia szpitala:

REJESTRACJA PACJENTÓW

NAGŁY WYPADEK

RUTYNOWE DZIAŁANIA DIAGNOSTYCZNE

PLANOWANE I NIEPLANOWANE ZABIEGI OPERACYJNE

OPIEKA NAD PRZYSZŁOŚCIĄ LUDZKOŚCI :D

SERVATOR 
VIP

Wpisy: 3259
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-06-12, 21:25   

To jest PIĘKNE!
Takie modulary w naszym miasteczku, to powód do dumy. Mam nadzieję, że będziesz z tym w Łodzi.

bart_ilo 
VIP

Wpisy: 1350
Wysłany: 2016-06-12, 21:31   

Piękny MOC! Rewelacyjnie całość wygląda.
Współczuję dyrektorowi. Razem na piętrze z dziećmi :)

Pakita 

Wysłany: 2016-06-12, 21:31   

Tak, modular jedzie do Łodzi - jest wpisany w formularz.

wallyjarek 

Wpisy: 1108
Wysłany: 2016-06-12, 21:56   

Piękny, podobają mi się wszystkie szczegóły na i w budynku.

tybort 

Wpisy: 173
Wysłany: 2016-06-12, 22:00   

Świetna praca. Idealnie wpisuje się w styl modularów. Brawo!

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3002
Wysłany: 2016-06-12, 22:02   

Niby stara kamienica, a wygląda jak nowa. Piękna schludna praca. W tym szpitalu tak czysto, że prawie z podłogi można jeść :) Ale troszkę się przyczepię. 1 toaleta na cały szpital, to troszkę za mało i powinna być z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych. Fakt szpital też nieduży, ale jedyny WC to zdecydowanie za mało. Masz napisane, że jest winda i próbuję ją znaleźć. Fajnie, żebyś to pokazała, np. na jakimś filmie jak działa. Najbardziej do gustu przypadła mi sala operacyjna (chyba dlatego, że moja mama była kiedyś instrumentariuszką na sali operacyjnej) no i sala porodowa. Nawet nie wiedziałem, że są minifigi noworodki, a wykorzystanie okienek jako wózki dla niemowląt bardzo, bardzo pomysłowe

Stelario 
VIP

Wpisy: 1632
Wysłany: 2016-06-12, 22:03   

Bardzo fajna kamieniczka. Wygląda jak modular z lego. :)
Jedyne co mi nie pasuje to ten lewy dach. Jest zbyt prosty w porównaniu z resztą kamieniczki która ma dużo więcej detali.

Dart Grellenort 
VIP

Wpisy: 264
Wysłany: 2016-06-12, 22:14   

Kadry prawie że filmowe i bardzo przyjemne wnętrza! :)

Ale tę "salę operacyjną" nazwałbym raczej "gabinetem zabiegowym". Jakby była salą operacyjną, to już by nią nie była po pierwszej wizycie SanEpidu. :P

A.Brickovsky 
one helluva stud

Wpisy: 178
Wysłany: 2016-06-12, 23:19   

Gratulacje. Cudo.
A na tym lewym dachu by można lotnisko dla helikoptera zrobić.

Misaki 

Wpisy: 82
Wysłany: 2016-06-13, 00:29   

Świetne! Na pewno nie łatwo jest upchnąć szpital w budynku wielkości modulara a Tobie się to udało. Bryła i kolory budynku pierwsza klasa. Najbardziej podoba mi się okno na poddaszu. Dołożyłbym więcej otuliny z zielonych liści na tylnej stronie budynku - tak jak to zrobiłaś na froncie- żeby przełamać "ceglaność".

Durzy 

Wpisy: 1107
Wysłany: 2016-06-13, 00:32   

Pakita, świetny! Jedyne czego Ci brakuje to "noworodka z parku" i starego "plejta" z nadrukowanym krzyżem. Lepiej by wyglądał.

Jak Ci się znudzi całość zawsze możesz przerobić na psychiatryk!

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2066
Wysłany: 2016-06-13, 05:20   

J tam się nei mam czego czepić. Doskonałe. Jak zestaw.

Pakita 

Wysłany: 2016-06-13, 05:34   

legosamigos napisał/a:
1 toaleta na cały szpital, to troszkę za mało i powinna być z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych. Fakt szpital też nieduży, ale jedyny WC to zdecydowanie za mało. Masz napisane, że jest winda i próbuję ją znaleźć. Fajnie, żebyś to pokazała, np. na jakimś filmie jak działa.

Niestety modular ma taką przestrzeń, że w ogóle coś tam w środku zrobić jest bardzo ciężko. Dodatkowo jeszcze przestrzeń wewnętrzna w moim modularze została wyznaczona przez umiejscowienie windy, co podzieliło ją tak, że ciężko było postawić jakieś wewnętrzne ściany w rozsądny sposób, zachowując przy tym komunikację. Więcej toalet to nierealny pomysł, a już toaleta przystosowana dla niepełnosprawnych to całkowita abstrakcja ;D Film ma być, ale na pewno nie wcześniej jak w lipcu, bo teraz jestem przeciążona życiem zawodowym.
legosamigos napisał/a:
Nawet nie wiedziałem, że są minifigi noworodki,

Noworodek jest od indianki z ostatniej serii minifigów kolekcjonerskich :)
Stelario napisał/a:
Jedyne co mi nie pasuje to ten lewy dach. Jest zbyt prosty w porównaniu z resztą kamieniczki która ma dużo więcej detali.

Mój modular został mocno zainspirowany faktycznie istniejącym starym angielskim szpitalem. W oryginale też tak to wygląda, tyle że obiekt jest oczywiście dużo większy. Mi się ten dach podoba, bo nie jest identyczny jak na drugiej połówce.
Misaki napisał/a:
Świetne! Na pewno nie łatwo jest upchnąć szpital w budynku wielkości modulara a Tobie się to udało

A upychałam butem :D Faktycznie jest to ciężka robota i niekiedy frustrująca, bo nie zawsze można mieć co by się chciało :/
Misaki napisał/a:
Dołożyłbym więcej otuliny z zielonych liści na tylnej stronie budynku - tak jak to zrobiłaś na froncie- żeby przełamać "ceglaność".

Faktycznie się zgodzę, to dobry pomysł. Wprowadzę zieleninę w wolnej chwili.
Durzy napisał/a:
Pakita, świetny! Jedyne czego Ci brakuje to "noworodka z parku" i starego "plejta" z nadrukowanym krzyżem. Lepiej by wyglądał.

Bardzo dziękuję :D Na noworodka z parku (technicznie rzecz biorąc to małe dziecko jest) zakusy robię odkąd zobaczyłam zestaw Fun in the Park. No jest rozbrajający, jak niemowlę :D Także na pewno znajdzie miejsce w moim domu ;) Krzyż podoba mi się jaki jest.
tybort napisał/a:
Idealnie wpisuje się w styl modularów. Brawo!

Bardzo dziękuję :D. Muszę przyznać, że w domu też mi to od razu powiedzieli: że idealnie pasuje. Nawet została zrobiona symulacja z firmowymi zestawami i faktycznie nie odbiega od reszty.
bart_ilo napisał/a:
Współczuję dyrektorowi. Razem na piętrze z dziećmi :)

No fakt, ciężkie ma facet życie :D Ale są też plusy: ma tuż obok gabinetu jedyne WC w całym szpitalu oraz posiada kompana - kościotrupa, na którym prezentuje budowę anatomiczną minifiga :D Niestety nie dało się na tej mini przestrzeni zrobić zdjęcia. Postaram się w lipcu nakręcić film, to go pokażę.

SERVATOR 
VIP

Wpisy: 3259
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-06-13, 05:38   

Muszę napisać raz jeszcze...
Patrzę na to i patrzę i napatrzeć się nie mogę. Jak Ci się to wszystko udało tam poupychać? Naprawdę nie widziałem wcześniej u nas kamieniczki, która tak dobrze oddawałaby ducha firmowych modularów a pomysłowością i jakością wykonania większość z nich przebija. Dla mnie tylko Paryska Restauracja może się równać.

Chwilę zastanawiałem się po co jest ten samotny czarny pin z tyłu budynku i liftarm. To zapewne "mechanizm" windy. Przypuszczam, że poziom windy w budynku zależy od tego do którego pina przyczepisz ten liftarm.
Czemu służy podnoszona klapa na dachu budynku? Czy właśnie do zmiany poziomu windy?

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu