[MOC] SZPITAL modular

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#16 Post autor: Pakita »

Jellyeater pisze:J tam się nei mam czego czepić. Doskonałe. Jak zestaw.
Dzięki :) "Jak zestaw" to najwyższej rangi komplement. Tym bardziej istotny, że w ostatnich miesiącach bardzo silnie ciągnęło mnie do budowy modularów właśnie i wykształciło się we mnie mniemanie, że chyba głównie właśnie tym się zajmę, od czasu do czasu tylko budując inne rzeczy. W każdym razie kolejny modular już się kształtuje powoli w LDD.

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#17 Post autor: Biedrus »

Genialna, ta kamieniczka będzie ozdobą naszego miasteczka :-)
Wszystko mi się w niej podoba, do niczego się nie da przyczepić. Gratuluje.
Ostatnio zmieniony 2016-06-13, 06:43 przez Biedrus, łącznie zmieniany 1 raz.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#18 Post autor: Jellyeater »

Problemem są klocki. Modular robimy 32x32. W prawdziwym świecie to jest raptem około 11,75 m. 120 metrów kwadratowych, to jest spory dom jednorodzinny. Problemem są ściany. Dwa bricki to już około 0,7 metra muru. Ścianka działowa to około 0,35 metra. Licząc w skali 1:47. Dasz chodnik, mur zewnętrzny, dwie ścianki działowe i właściwie nie masz miejsca. Taki szpital to powinien minimum zajmować 4 BP. Wtedy można by szaleć. I tak byłoby ciasno. :) No i dodajmy minifiga, który jest gruby. Jak chcesz mu zrobić sedes to minimum 2x2 czyli 0,7 x 0,7m. Dodajmy jeszcze, że jak chcesz powiększyć go do 4 bp to potrzebujesz minimum 4 razy więcej kloców. :) A pewnie bliżej 6. I się robi koszt niezgorszego używanego samochodu. :P

Mnie ostatnio po podobnych przeliczeniach nie chciało się upychać czegokolwiek. :-( Tym bardziej podziwiam upchnięcie.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#19 Post autor: Ojek »

Praca rewelacyjna! Patent z łożeczkami dla dzieci jest po prostu obłędny! Poprzednicy też zwrócili uwagę na pusty dach. Co sądzisz, aby wykafelkować dach literką H, jako lądowisko dla helikopterów?

Zielniczek
Posty: 8
Rejestracja: 2016-02-17, 20:31
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#20 Post autor: Zielniczek »

Zamurowało mnie po obejrzeniu zdjęć :D Świetna praca! Przedmówcy już właściwie wszystko napisali, genialnie upchnięte wnętrze jak na tak małą powierzchnię :)

Awatar użytkownika
Tisen
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-21, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#21 Post autor: Tisen »

Rewelacyjny MOC! Aż sie chce więcej go oglądać i więcej. Spokojnie LEGO mogło by go wypuścić i chyba nikt by nie narzekał.

coldzik
Posty: 20
Rejestracja: 2013-12-14, 20:06
Lokalizacja: Katowice/Dąbie k. Będzina

#22 Post autor: coldzik »

Jeden z najładniejszych modularów, jakie widziałem. Świetne oddany środek szpitala. Aż mam ochotę zbudować sobie kamieniczkę :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: SZPITAL modular

#23 Post autor: dmac »

Pakita pisze:Z dumą prezentuję
I bardzo słusznie, bo masz z czego być dumna :) .
Naprawdę nie widać, że to Twój pierwszy modular; jest bardzo kształtny i przebogaty w detale.
Wprawdzie nurtuje mnie pytanie, czy istnieją jednokamieniczkowe szpitale, ale przecież nie o to chodzi w konwencji modularów ;) . Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, byś na następną wystawę przygotowała szpital w tym duchu zajmujący cały kwartał!
Gratuluję.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

R19Cabrio

#24 Post autor: R19Cabrio »

Wnętrze i ludziki jak żywe, piękne. Mebelki, a szczególnie łóżeczka z szybek i prześcieradła jasno niebieskie i sand green na operacyjnej. Muszę tego moca pokazać dziewczynie.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#25 Post autor: Mestari »

Pięknie! Dziś pewnie będę prezentował swojego jubilera z mieszkaniem i pierwsza myśl to było coś w stylu "będzie ciężko" ;)

Niesamowicie poupychane, ale jednocześnie nie czuć ciasnoty. Jak na Modular, oczywiście; :) Piękna jest.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#26 Post autor: SERVATOR »

Mestari pisze:Pięknie! Dziś pewnie będę prezentował swojego jubilera z mieszkaniem i pierwsza myśl to było coś w stylu "będzie ciężko" ;)
Ja się w ogóle zastanawiam czy po tym wszystkim swojego modulara pod osłoną nocy nie przerzucić do Łodzi bez prezentacji na forum...
Ostatnio zmieniony 2016-06-13, 10:33 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2781
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#27 Post autor: Ciamek »

Świetna praca. Przyłączam się do zachwytów nad wnętrzem, scenkami a zwłaszcza nad oddziałem dla noworodków.

Jedyne co mi się nie podoba, to te słupki przed frontem straszące spodami bricków : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 254
Rejestracja: 2015-06-25, 23:46
Lokalizacja: okolice Warszawy

#28 Post autor: Pakita »

SERVATOR pisze:Naprawdę nie widziałem wcześniej u nas kamieniczki, która tak dobrze oddawałaby ducha firmowych modularów a pomysłowością i jakością wykonania większość z nich przebija. Dla mnie tylko Paryska Restauracja może się równać.
SERVATORZE jakże mile łechczesz moje ego :D. Dzięki.
SERVATOR pisze:Chwilę zastanawiałem się po co jest ten samotny czarny pin z tyłu budynku i liftarm. To zapewne "mechanizm" windy. Przypuszczam, że poziom windy w budynku zależy od tego do którego pina przyczepisz ten liftarm.
Czemu służy podnoszona klapa na dachu budynku? Czy właśnie do zmiany poziomu windy?
Mechanizm windy został przeze mnie skopiowany z firmowego modulara Townhall. Żeby poruszać windą trzeba przesuwać liftarm, a poziom zatrzymania windy zależny jest od tego na której rurce oprzesz liftarm. Klapa na dachu to w zasadzie wejście do szybu windy, ale także miejsce, w którym można swobodnie umieścić ludzika w windzie - po prostu zapewnia do niej bezproblemowy dostęp.
SERVATOR pisze:a się w ogóle zastanawiam czy po tym wszystkim swojego modulara pod osłoną nocy nie przerzucić do Łodzi bez prezentacji na forum...
Nie. Dostarczyć z godnością i dumą twórcy :D
Jellyeater pisze:Mnie ostatnio po podobnych przeliczeniach nie chciało się upychać czegokolwiek. :-( Tym bardziej podziwiam upchnięcie.
Muszę niestety zgodzić się z Twoją całą wypowiedzią Jellyeater. Brutalność założeń modularów jest ogromna i bezlitosna. Wiele razy podczas budowania mojego szpitala ogarniała mnie frustracja, że coś mi się nie zmieści, a tego to się w ogóle nie da zrobić, a ściana to musi być nie tam gdzie chcę. Nie powiem jak niecenzuralnych słów niejednokrotnie użyłam, bo mi nie wypada ;D Jednak w całych tych ograniczeniach ja dostrzegam pewien straszliwie atrakcyjny atut - jest trudno. A to mnie kręci :D
Wszyscy Szanowni Koledzy, podziwiający "upchnięcie": miło mi niezwykle, że macie bardzo pozytywne odczucia co do moich wnętrz. Ale ja Wam powiem jedno - to wciąż nie jest ten poziom szczegółowości i ten poziom bajeru co w Detective's Office. Nie wiem czy rzecz leży w temacie szpitalnego wyposażenia, które średnio jest dla mnie atrakcyjne, ale jestem pewna, że można więcej i lepiej. Co postaram się pokazać w swojej kolejnej kamieniczce :D
dmac pisze:Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, byś na następną wystawę przygotowała szpital w tym duchu zajmujący cały kwartał!
Cieszy mnie, że komuś taka wizja by się podobała :) Ale obawiam się, że do tego nie dojdzie. Bo kolejny modular projektuje i bo owładnęła mną okropnie lubieżna myśl wybudowania czegoś (nie zdradzę czego) co potrzebowałoby potem gabloty jakieś 2,5 na 2,5 m. I w domu krzyczą :/ Czaicie bazę? : u mnie to facet krzyczy, że chcę tyle klocków :D :D :D
Ostatnio zmieniony 2016-06-13, 11:42 przez Pakita, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#29 Post autor: Cevillus »

Szpital jest rewelacyjny. Na dachu powinno być jeszcze lądowisko dla helikopterów. :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
halerz
Posty: 176
Rejestracja: 2015-02-07, 16:03
Lokalizacja: Cieszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#30 Post autor: halerz »

Niewątpliwie piękne! Chciałbym zobaczyć to na żywo!

ODPOWIEDZ