[MOC] Liebherr R974 Pneumatic Excavator

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#16 Post autor: Żbik »

Sariel pisze:Sprawdziłem z ekierką najdokładniej jak umiałem, wyszło mi że dźwigienka wychyla się do 28 stopni. Sterowanie jest do pełnego otwarcia włącznie - to SBrick, więc wachlowanie Servem nie stanowi najmniejszego problemu. W tym właśnie główna zaleta takiego rozwiązania - palec na suwaku na ekranie telefonu ma identyczną precyzję co bezpośrednio na dźwigni zaworu.
Dźwigienka wychyla się mniej więcej (kątomierz i zawór trzymałem w rękach, więc jest możliwy jakiś tam błąd) na 32 stopnie od pionu. Serwo z przełożeniem jakie masz założone o 54 stopnie - sprawdziłem to empirycznie. Słowem: cud, że nie rozwaliłeś zaworów :)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2460
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#17 Post autor: eric trax »

A ja z innej mańki. Przy tym modelu po raz kolejny jestem zachwycony tym jak idealnie działa Sbrick. Cały czas bije się z myślami czy kupić sobie te kostki bo przy Lexionie sterowanie było by rzeczą banalną.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Liebherr R974 Pneumatic Excavator

#18 Post autor: dmac »

Hmm, rzeczywiście proporcje gdzieś uciekły. Ramię pasuje do podwozia, ale do budy już nie tak bardzo. Może gdybyś zrezygnował z manometru, udałoby się ją skrócić?

Co do uciekającego powietrza - kiedyś miałem podobnie frustrującą sytuację i okazało się, całkiem banalnie, że jeden z wężyków ma może milimetrowej długości rozcięcie, z daleka praktycznie niewidoczne (albo rozwarstwienie spowodowane starością ;) ). Może to to?

Tak czy owak, jesteś trochę zbyt surowy dla swojego dzieła. Nie nazwałbym go Twoim życiowym sukcesem, ale to wciąż bardzo przyzwoity model koparki.

P.S. Zmartwiłeś mnie pisząc, że nowej pneumatyce wciąż brakuje zasięgu. Jeszcze się nią nie bawiłem, ale trwałem w radosnym poczuciu, że oto nadszedł kres męki ze zbyt krótkimi, starymi siłownikami.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#19 Post autor: Sariel »

Ciekawostka. Po dokładnym obadaniu układu manometrem wychodzi że małe pompki zwyczajnie nie generują więcej niż 10-13 psi ciśnienia, nawet podpięte bezpośrednio do manometru. Przypuszczam że Lego zastosowało w nich jakiś zawór typu check valve żeby za wysokie ciśnienie uciekało. Po dojściu do ciśnienia krytycznego nadmiar powietrza zwyczajnie ucieka. Duże pompki (ze sprężyną) bez problemu trzaskają w tym czasie ponad 30 psi.

ODPOWIEDZ