[WIP] Ciężarówka Coca-Coli

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

[WIP] Ciężarówka Coca-Coli

#1 Post autor: legosamigos »

Gdy zbudowałem [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=27213]logo Coca-Coli[/URL], postanowiłem, ze następnym krokiem będzie zbudowanie ciężarówki tejże firmy. By wyglądało bardziej realnie zrobiłem burty naczepy z napisem z klocków. Niestety konstrukcja burt z płytek i gładkich płytek okazała się fiaskiem, gdyż taka burta wygina się w pałąk. Burty z płytek i tile`ów są tak krzywe, że jak postawiłem obie burty bez żadnej podpórki, to stoją bez żadnego problemu. A szkoda, bo fajnie by to wyglądało, ale jednak będę musiał zrobić naczepę z paneli 1x5x11 oraz 1x3x11 i zainwestować w jakieś naklejki, których nie za bardzo lubię. Ale mówi się trudno. Co do samej ciężarówki, z założenia będzie jeździć, skręcać, otwierać/zamykać siodło i unoszona 3 oś, a co naczepy podpory, otwierane burty i chyba winda/rampa. Póki co tak wygląda na razie konstrukcja całej ciężarówki

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: DonBolano »

A nie dasz rady tego usztywnić od wewnątrz. Raczej nikt nie będzie do środka przyczepy zaglądał ;).
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: zen535i »

A gdzie film? :D:D
A tak serio to pomyśl cos z tym logiem bo wyglada super aby takie zostało.
Piwo moje paliwo;)

meler
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2015-08-26, 15:04
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: meler

 

#4 Post autor: meler »

Fajnie to wygląda. Myślę, że uda Ci się zgrabnie umocować i wyprostować burty... na jakiejś kratownicy/stelażu?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Ta naczepa będzie zdecydowanie za wysoka.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#6 Post autor: Waler »

Jeden komentarz mnie tu rozbawił :D

A tak poważniej to chyba lepiej byłoby zbudować ją ze zwykłych bricków, wtedy można połączyć w środku poprzecznymi belkami by się boki nie zapadały no i w ogóle będzie sztywniejsza konstrukcja.
Dla lepszego bajeru uochnij ze 300 lampeczek, będzie jak ta z reklamy :)

Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#7 Post autor: ontek »

Ta ciężarówka też mi się wydaje trochę za wysoka (przód), ale może jak już będzie bardziej wyklarowana to zmieni proporcje.
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

DonBolano pisze:A nie dasz rady tego usztywnić od wewnątrz. Raczej nikt nie będzie do środka przyczepy zaglądał ;).
Jak się przyjrzysz dokładnie na tym zdjęciu, to burty są usztywnione od wewnątrz płytkami 4x12 i to aż w 3 rzędach.
zen535i pisze:A gdzie film? :D:D ...
Waler pisze:Jeden komentarz mnie tu rozbawił :D
Czy masz na myśli ten komentarz? ;) Jak skończę, to na pewno będzie film :), a nie tak jak u ciebie panie Walerze :D Poza tym ty miałeś skończonego MOCa, a nie było filmu, a u mnie jest w fazie WIP :) i nic nie jest podłączone, więc z czym mam kręcić film? Jak łącze axle lub kabelki?
meler pisze:...i wyprostować burty... na jakiejś kratownicy/stelażu?
Wyprostować burty, to chyba pod suszarką z ciepłym powietrzem :D
M_longer pisze:Ta naczepa będzie zdecydowanie za wysoka.
Tak myślisz? A jakbym dał takie wysokie nadbudówki, jak w tym wozie lub tej ciężarówce?
Waler pisze:...A tak poważniej to chyba lepiej byłoby zbudować ją ze zwykłych bricków, wtedy można połączyć w środku poprzecznymi belkami by się boki nie zapadały no i w ogóle będzie sztywniejsza konstrukcja.
Dla lepszego bajeru uochnij ze 300 lampeczek, będzie jak ta z reklamy :)
Niestety za duże koszta, a i tak wydałem kupę forsy na te burty tile`owo-plate`owe. Wiem, wiem, że z lampkami fajnie by wyglądało, ale raczej ich nie będzie. Choć nawet pytałem Sariela czego użył w swojej chomikowej myjni
Ostatnio zmieniony 2016-04-12, 13:53 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#9 Post autor: legosamigos »

Trochę zdjęć z procesu budowy, ale mam nadzieję, że na święta Bożego Narodzenia zrobię :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W ciężarówce zrobiłem mały lifting, ale o tym pisałem już w tym [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=27690&postdays=0&postorder=asc&start=30]temacie[/URL]. Dodatkowo dodałem 4 pary świateł, a więc jest oświetlenie przednie i tylne. Na filmie było oświetlenie na owiewce. Co do naczepy to jednak będzie konstrukcja panelowa. W naczepie funkcje sterowane przez PF to: wysuwana i podnoszona rampa i na to poszły 2 silniki M-ki, podpory, również sterowane przez M-kę oraz oświetlenie. Z funkcji ręcznych to na razie rozkładana rampa oraz otwierane schowki, gdzie będzie BB. Nie ukrywam, że inspiracją do zbudowania naczepy jest MOC Madoca1977. Funkcje podobne, ale nie takie same. Mechanizmy u mnie są inne. U mnie też będą otwierane burty, ale z 1 silnika z rozdzielnią, prawdopodobnie dam L-kę. Jako dodatek jest już zbudowany mały wózek paletowy, który jeździ, skręca i przewozi puszki czy tam butelki. Niestety nie podnosi się ani nie opuszcza, choć widziałem Sariel zbudował kiedyś taki pneumatyczny
Ostatnio zmieniony 2016-06-12, 21:25 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#10 Post autor: OmenGda »

Nie wiem na ile to aktualne. Ale tw logo coca cola jest bezbłędne. Żeby trochę wyprostować te boki i usztywnić tam gdzie nie masz białych płytek, daj czerwone. U mnie (wprawdzie na mniejszej konstrukcji) ale pomogło. Dodatkowo możesz zrobić od środka zabudować do tych płyt starymi brick technikami (co drugi stud) i pospinac je czarnymi pinami długimi na 3 oczka. Waga będzie kosmiczna pewnie ale będą proste płyty i na pewno nie odpadną.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

Może i loga są bezbłędne, jak napisałeś, ale się niestety nie nadają do tej konstrukcji :) A co do wagi, to już naczepa sporo waży w tej postaci co jest, a mimo, że daleko do końca
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#12 Post autor: OmenGda »

A jakby do tej naczepy co teraz masz, w panele technicowe wcisnąć te pół-piny i do nich przyczepić te Twoje duże boki coca cola?
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#13 Post autor: legosamigos »

Raczej odpada, bo tak jak pisałem wcześniej, będą dodatkowo będą otwierane burty do góry, więc to będzie za duża masa panele + płytki + jeszcze tile
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: zen535i »

Mam pomysł :) zbuduj dwie :)
Piwo moje paliwo;)

Awatar użytkownika
Stelario
VIP
Posty: 1795
Rejestracja: 2014-11-30, 19:49
Lokalizacja: z PRLu

#15 Post autor: Stelario »

Mozaiki mozna robic rowniez z plytek gdzie study nie wystaja na zewnatrz I masz wtedy o polowe wiecej szczegolow. Zamiast paneli uzyj bricki i plytki.
Powiedzmy STOP rasistowskim opiniom na temat kolorów zabawek dla dzieci.

ODPOWIEDZ